FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-06-04 13:58  [galeria] Rolls Royce "Phantom" z MM
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam,
Chcę pokazać model, który był kiedyś dyskutowany na Forum. Najpierw jednak mała zagadka: co to za model? Nie jest to żadne wydawnictwo podziemne i starsi modelarze nie będą mieli problemu z odgadnięciem, dla młodszych może to być niespodzianka. Należy podać tytuł wydawnictwa i nazwisko autora modelu. Nagrodą za pierwszą prawidłową odpowiedź jest działo Gepard z ModelCARDu, obecnie chyba już trudnodostępne.
Po podaniu prawidłowej odpowiedzi zmienię temat na więcej mówiący i wstawię kilka zdjęć.
Pozdrawiam,
Tomek

 
07-06-04 14:04  Re: [galeria] ?
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja..... jestem Młody Modelarz...............

ale strzelam, że jest to.................. Mały modelarz 4/1970 - Samochód W.I.Lenina zaprojektowany przez Andrzeja Karpińskiego???

Pozdrawiam!
Michał

 
07-06-04 14:08  Re: [galeria] ?
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Czy ktoś widział samochód Lenina z MM zrobiony w całości?
Moje trzy podejścia skończyły się za każdym razem ogniskiem.
Pokaż proszę całą galerię, ze szczegółami, a zwłaszcza z dobrze sklejonym nadwoziem bez szpar na szkielecie.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
07-06-04 14:08  Re: [galeria] ?
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Zgadza się. Konkurs zamknięty po pierwszym strzale :-). Podaj swoje namiary na priv, a pozostałych proszę o chwilowe wstrzymanie się od ewentualnych wpisów, póki nie wstawię reszty zdjęć.
Pozdrawiam,
Tomek vel Orinoko

 
07-06-04 14:32  Re: [galeria] Rolls Royce "Phantom" z MM
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Pierwsze dwa zdjęcia - rzut ogólny. Model zacząłem robić pewnie z 7 late temu, po 2 czy 3 latach do niego wróciłem i skończyłem. Całość pomalowałem, bo po pierwsze tak sobie zamarzyłem, a po drugie w modelu było sporo niedokładności, szczególnie w poszyciu. Karoserię malowałem kolorem granatowym błyszczącym, bo wycinanka jest granatowa. Potem zobaczyłem zdjęcie zachowanego samochodu z muzeum i się zmartwiłem, kiedy zobaczyłem jasnoniebieski lakier. Przestałem się martwić wczoraj, kiedy zrobiłem zdjęcie swojego modelu cieniu, ale w świetle dziennym - drugie zdjęcie. To tak przy okazji pod rozwagę tym, którzy kruszą kopie o kolory na zdjęciach (co i mi się zdarzało).
Części w oryginale chromowane pomalowałem zwykłym aluminium (nie widzę różnicy między tym kolorem a srebrnym), wszystkie farby to Pactra. Ewidentnym błędem było pomalowanie szyb na biało; trzeba było zrobić przezroczyste, nawet przy braku wnętrza.
Pewne widoczne także dalej uszkodzenia modelu wynikają z jego wieku i z tego, że bawi się nim czasem mój trzyletni synek (oglądajcie, póki jest co, bo i młodszy już wykazuje zainteresowanie).
Model sklejał się dość trudno, poza tym pracochłonne było wycinanie głównych kół; prawie jak w czołgu. Ja zrobiłem szkielet, na którym normalnie robiłem poszycie, choć coś-tam musiałem sztukować. Różne elementy uplastyczniałem interpretując linie narysowane przez projektanta, więc zgodność ze stanem faktycznym może być różna. Poza tym niektóre rzeczy zrobiłem fatalnie i dzisiaj na pewno zrobiłbym to lepiej. Dotyczy to szczególnie kratki chłodnicy (karton + nitki) oraz bocznych osłon silnika.
c.d.n.

 
07-06-04 14:37  Re: [galeria] Rolls Royce "Phantom" z MM
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Aha, figurka, która była przedmiotem zagadki, jest w całości z kartonu. Została natomiast wzmocniona wikolem. W ogóle cały model jest klejony wikolem.
Dalej rzut z boku; sprężyny przy nartach to sprężynki od długopisu. Mimo gąsiennic widać rasową sylwetkę Rolls Royce'a.
Następny rzut z przodu. Tutaj widać kiepskie wykonanie chłodnicy. Jest to nitka nierówno naklejona na ramkę. Reflektory z wycinanki, tyle że wzbogacone o szybki. Sam nie wiem, czemu pomalowałem ich wnętrze na biało; może jako konsekwencja do białych szyb? ;-)
c.d.n.

 
07-06-04 14:49  Re: [galeria] Rolls Royce "Phantom" z MM
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Teraz trochę szczegółów.
Nity na masce to małe kropelki wikolu. Wytłoczenia błotników to naklejona grubsza nitka. Karbowane boki osłony silnika - paski kartonu. Nadłamanie prawego błotnika to właśnie efekt dziecięcej zabawy. Nie wiem, czy wystające elementy ramy nie powinny mieć innego koloru. Na pewno mocno uproszczone jest zawieszenie.
Proponuję się przyjrzeć figurce: jest to karton, wypukłości zrobione wikolem, usztywnienie to też wikol. No i całość oczywiście pomalowana.
Drugie ujęcie przedstawia to samo, ale widać nieco inne szczegóły.
Na koniec gąsiennica. Oryginalna była zapewne z gumy, dlatego pomalowałem ją na czarno (w wycinance jest jasnoszara). Nie wiem, jak u innych, ale mi wyszły zbyt szerokie wózki, więc koła "wychodzą" z gąsiennicy. Miałem poza tym jakieś problemy z ramą wózków, ale dało się zrobić. Wszystkie śruby na kołach to oczywiście znowu wikol. Łańcuch napędowy zrobiłem z kordonka (srebrna nić między kołami), choć efekt nie jest oszałamiający (może ktoś ma dobry patent na taki łańcuch? przyda się choćby w Bulldogu). Sama gąsiennica powstała z paska gładkiego brystolu, na który nakleiłem wziętą z wycinanki rzeźbę powierzchni.
I to tyle. Jakość zdjęć jest taka sobie, ale i sprzęt kiepski, i na razie nie umiem lepiej (to już i tak zdjęcia wybrane).
Pozdrawiam,
Tomek.

 
07-06-04 15:38  Re: [galeria] Rolls Royce "Phantom" z MM
KOALA 

 

A ja go mam i jeszcze w stanie dziewiczym to znaczy MM

G' day Mate
welkome down under

 
07-06-04 16:31  Re: [galeria] Rolls Royce "Phantom" z MM
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hahahahaha! Bardzo się cieszę, że wygrałem!
Nigdy nie widziłem tego modelu na oczy! =)

Model bardzo fajny (w końcu to stary MM) .......!!!
Tylko te zdjęcia - raz ciemne - raz jasne! =)

Pozdrawiam!
Michał

 
10-06-04 21:06  Re: [galeria] Rolls Royce "Phantom" z MM
AlaN   

No popatrz! A ja - jeszcze w czasach podstawówki, gdy kupiłem go osobiście w kiosku - ani razu go nie zrobiłem do końca. Potem było drugie i trzecie podejście - i znów klapa. Suma sumarum dałem sobie z nim spokój. Tak jak i innym, nie wychodziło mi poszycie a dokładnie miejsce gdzieś przy przedniej szybie. Wogóle nie mogłem zrozumieć sposobu jego sklejenia. Cóz... może teraz bym się go podjął (4-ty raz?!) ale go nie mam :-) Ładnie zrobiony, podoba mi się.


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024