FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-06-04 22:09  [technika] wykonywanie owiewek do samolotów
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Cześć

Mam mały problem. No więc tak właśnie skończyłem kleić Meserschmitta i skończyłem owiewkę. Siedziałem nad nią jakieś 3 godziny mozolnie wycinając każde okienko co do milimetra. I pwyszło na to że owiewka wyszła tak beznadziejnieże aż mi się odechciało wszystkiego. Problemjestw tym że ja nie kupowałem ani tłoczyłem tylko podklejałem okładkę. Górna warstwawyszła ok natomiast spodnia też ok. Wydawałby się nie ma problkemu. Połączyłem ze sobą i .... kiks. Wyszła totalna beznadzieja. Białe części spodniej wystają i prześwietlają. i są bardzxo widoczne. Mam więc pytanie jak zrobić owiewke żeby wyszło legancko. Czy konieczne jest tłoczenie? w DODATKU wystają ślady kleju z poszycia. CHce ją jeszcze raz zrobić żebydobrze wyglądała i wiedziecna przyszłośc. Z góry dzięki za odpowiedzi.

 
07-06-04 22:28  Re: [technika] wykonywanie owiewek do samolotów
Mirek 



 - 2

Dlatego nigdy nie wklejalem wewnetrznej ramki w owiewce.
Po naklejeniu zewnetrznej ramki na folie po prostu maluje ramke od spodu. W ten sposob mam zagwarantowane ze nic mi sie nie rozjedzie. Z dobraniem koloru tez nie ma wiekszego problemu bo to bedzie od spodu i zawsze w cieniu :-)

Owiewka nie ma znaczenia skad pochodzi. Moze byc tloczona, moze byc gotowa a moze byc po prostu folia na ktora nakleisz ramke. Nadmiar kleju zazwyczaj da sie usunac ostrzem sklepela, tylko delikatnie zeby nie porysowac/ przeciac folii.

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
07-06-04 23:10  Re: [technika] wykonywanie owiewek do samolotów
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Zgadzam się z przedmówcą! Nigdy nie przyklejałem wewnętrznej częsci owiewki!!!

___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
08-06-04 07:57  Re: [technika] wykonywanie owiewek do samolotów
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Macie racje. Wydaje mi się że nie da się dokładnie co do milimetra tego zrobić. Ale cóż na błędachmodelarz się uczy i ja też. Owiewkę poprawie

 
08-06-04 10:57  Re: [technika] wykonywanie owiewek do samolotów
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

w moim p 40 z betexy zrobilem wenetrza strane ramki i za chwile wszytko porwalem, bo bylo grube, brzydkei i wystawalo. robienie tego ma sens tylko w przypadku tzw. kabin otwartych, bo jak jest zamknieta to itak nic nie widac.

klej usuwam wykałaczką, mozna nawet sporo pzrycisnac i sie nei rysuje...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024