FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-06-04 13:17  [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Już jest... model Defianta w skali 1:33. Opracowanie - Tadeusz Grzelczak. Model w całości przerysowany komputerowo!!! Ciekawy kamuflaż i cena... 16 zł.

 
03-06-04 13:26  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

gdzie i jak go dostać?? czy np w Krakowie gdzies będzie?
super!!
PZDR. Mała Mi

It'll End In Tears

 
03-06-04 13:28  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

Dostępny bezpośrednio u wydawcy lub w GPM, Gryf...

 
03-06-04 13:33  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Ernbar 

 

a w jakiś sklepach lub kioskach będzię?

 
03-06-04 13:46  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Ładnie bardzo ładnie , cieszy mnie to że Orlik nabiera rozpędu i modele są coraz ciekawsze i coraz ich więcej, pozostaje mi tylko czekać na pierwszy model okrętu w ww. wydawnictwie.

 
03-06-04 13:49  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bajera okładka! Bajera samolot! Bajera cena!

Pozdrawiam!
Michał

 
03-06-04 13:49  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Qba 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jak samam nazwa wydawnictwa wskazuje - tylko cos co lata.

A może się mylę ??

Tak czy inaczej czekamy na zapowiedź kolejnych ( rewelacyjnych ) modeli.


__________________________________________________________________

Nie mów że nie masz czasu, tylko że masz inne priorytety.

GG 227079

 
03-06-04 13:56  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Orlik - ale np parę twoich modeli widzialem w Krakowie na Podwalu (Księgarnia techniczna). Bo ja lubię "pomacać" zanim kupię. A może wrzucisz fotki surówki czy gotowego modelu??
Mała Mi

It'll End In Tears

 
03-06-04 13:57  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Abwzdrx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wspaniale !

Kupuję!

 
03-06-04 13:58  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

SUPER! :-) Wreszcie jest Defiant! I to p.Grzelczaka :) A wczoraj właśnie oglądałem sobie "starego" Defianta z MM... co za zbieg okoliczności :-) I jaka super okładka! Po raz pierwszy w Orliku - malowana. Brawo! Ten model to bedzie na pewno HIT.

 
03-06-04 14:09  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Super!!! i tyle

w GPM-ie pewno będzie mam nadzięję to sie sformułuje jakieś zamówionko.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
03-06-04 15:41  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Marek The 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 24

Superrr! trzeba będzie zbierać kaskę na kolejną dostawę nowych modeli.

Pozdrawiam
Marek :D

 
03-06-04 16:11  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Orlik szaleje,

tak trzymać!!!

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
03-06-04 17:26  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

ha, ha, ha, ciesze się niezmiernie że tamatyka się podoba. Oczywiście wydawnictwo nie tylko zajmuje się modelami samolotów, już wkrótce coś jeżdżącego... Byłem ostatnio w Krakowie i wiem, że modele są w sprzedaży na Sławkowskiej we "Phantomie". Niemniej jednak najszybszym sposobem otrzmania naszych wycinanek jest kontakt z wydawcą (adres podany na odwrocie każdego modelu Orlika)

 
03-06-04 18:07  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Gratuluję wyboru tematu! Czy pokażesz fotki sklejonego modelu?

 
03-06-04 19:19  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

a ja znów sie wyłamię....kupiłem Warhawka w sztuk 2 by zlepić jednego z racji poprzesuwanych kolorów, zapaskudzeń gdzie tylko sie dało itp itd, nei poruszałem tego wątku bo myśli inen niż "jedynie poprawe" sa na tym forum ganione, mam nadzieje ze tym razem to temat bedzie motorem sprzedazy a nie niedbalstwo...

 
03-06-04 19:25  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

Car napisał: <<<a ja znów sie wyłamię....kupiłem Warhawka w sztuk 2 by zlepić jednego z racji poprzesuwanych kolorów, zapaskudzeń gdzie tylko sie dało itp itd, nei poruszałem tego wątku bo myśli inen niż "jedynie poprawe" sa na tym forum ganione, mam nadzieje ze tym razem to temat bedzie motorem sprzedazy a nie niedbalstwo...>>>

Fakt, że z modelem Warhawka było wiele niedociągnieć i z racji tego Wydawnictwo bije się w pierś!!! Jest nam z tego powodu bardzo przykro. Model Defianta - to już inna drukarnia, inne możliwości. W końcu całe życie uczymy się na błędach... ;-)


pozdr. Łukasz Orlik F.

 
03-06-04 20:42  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

szacunek dla kol. Orlika, umiec sie pzryznac do bledu rzecz wielka ( bo juz myslalem ze uslysze " jak ci sie nei podoba to zrób se sam" ) defianta kupei na pewno...i czekam na nastepne perełki..
poazdrwiam

 
03-06-04 20:46  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Solidna firma!!!!!!!!!!

___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
04-06-04 21:50  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Leeon 

Na Forum:
Galerie - 1
 

<<< Fakt, że z modelem Warhawka było wiele niedociągnieć i z racji tego Wydawnictwo bije się w pierś!!! >>>

Bravo, bravo, bravissimo ! ! !
Jak to miło przeczytać ! Wydawca bije się w piersi bo klient się o to UPOMNIAŁ !
Wydawca kieruje do dystrybucji felerny nakład, bo skoro nabywca jest tak napalony ( by nie powiedzieć głupi :) że kupuje dwa buble żeby skleić jeden model z powybieranych części, TO PO CO DBAĆ O JAKOŚĆ ?
Sprzedaż wzrasta, więc dymać klienta a w razie czego bąknie się przepraszam i uderzy w CUDZE - jak zwykle piersi - tu : drukarzy !

Nie chcę nikogo urazić ani obrazić. Ale to nie lata 70-te kiedy był tylko jeden MM - teraz na rynku są dziesiątki wydawnictw oferujących setki modeli, więc Panowie Modelarze - przypomnijcie sobie stare jak świat powiedzenie :
*** nos dla tabakiery czy tabakiera dla nosa ? ***
I wyciągnijcie wnioski.

Pozdrowienia

Leon

P.S. Do ORLIKA. Czy ten Defiant z "innej drukarni" nie mógł być w barwach 307 dyonu ?

 
05-06-04 00:04  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

leeon, odnosze wrazaenie ze twierdzis ze jestem glupi..???? :!!!

 
05-06-04 00:16  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Leeon - czy wiesz co to jest "dążenie do doskonałości"???

Firma mogła wyciągnąć wnioski przed tym jak klient poinformował firmę o ewentualnych błędach.....!

Leoon - juz tak na siłe....... z przesadą chcesz uwypuklić jakiekolwiek błędy!! lubisz to? jakaś nutka intrygi?????

Jeżeli chcesz intrygi to TV prezentuje dużo ciekawych seriali!!!

Pozdrawiam!
Michał

 
05-06-04 00:34  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kur...de... Przepraszają - awantura.... nie przepraszają - awantura... jasny szlag mnie zaczyna trafiać kiedy czytam kolejne wypociny skierowane na wydawcę który "odważył" się odezwać...

Zluzujcie.. A Defiant fajny. jeden z moich ulubionych samolotów. Najciekawsze, że jedyny istniejący egzemplaż, latał w naszy dywizjionie :-) ( a znalazł się u jakiegoś rolnika w stodole )

 
05-06-04 00:57  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Orlik, powiem tak - dobor tematow trafia bezposrednio w moje upodobania, wiec jesli ktos bedzie sie zastanawial, co bedzie wydane w najblizszym czasie to podejrzewam, ze Curtiss P-36 Hawk i Savoia SM-79 Sparviero :) Defiant to jeden z moich ulubionych samolotow, podobnie jak wczesniejszy IAR, wiec tym bardziej doceniam to co jest wydawane...
Tylko dlaczego nie ma modeli Orlika w Lodzi? Chodzi mi o sklepy modelarskie np. Da-Ta, bo jesli moge kupic w GPM bezposrednio, bez wysylki (mam tam 15 min drogi rowerem :) ) to nie bede narzekal... :)

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
05-06-04 16:08  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Kacper   

Poprzednie modele (poza IARem) były szczerze mówiąc dla mnie średnio interesujące. Ale to jest pozycja obowiązkowa! 100 punktów!
Pozdrawiam,
Kacper

 
05-06-04 16:52  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W modelach plastikowych Hellera (nie wiem czy w innych bo nie pamiętam ale chyba tak) jest taka karteczka na której pisze że w przypadku gdyby jakieś części były wadliwe należy napisać numer części i wysłać pod wskazany na karteczce adres aby otrzymać częśći (raczej całą ramkę) które wad są pozbawione. Czy przesunięcie kolorów jest wadą i czy wydawca przewiduje taką procedurę wymiany modelu ewentualnie zwrotu gotówki ? (Nie mam tego P-40 więc nie jestem że tak powiem poszkodowanym) Oczywiście rozumiem jakim bólem jest odebranie z drukarni takich egzemplarzy ale rzucanie tego na rynek jest co najmniej naganne. Osobiście kilkanaście lat temu kupiłem chyba Missouri w 1:300 z poprzesuwanymi kolorami ale tylko dlatego, że się na niego napaliłem i miałem wizję że będę go malował (leży do dzisiaj w szafie). Obecnie większość modeli kupuję przez internet i całe szczęście że jest takie forum gdzie można dowiedzieć się o ewentualnych wadliwie wydrukowanych modelach (uff...a już go chciałem wrzucić do koszyka). Pamietam że Frytek przeprowadził taką akcję z Podhalaninem, ja też go mam ale nie chciało mi się go wysyłać - zostanie na pamiątkę.

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
05-06-04 21:03  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

dobry pomysl....TEMPEST.....tak powinno byc....ale pewnie wtedy musialbym wyslac oba modele.....:))))))))

 
05-06-04 21:33  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Leeon 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Michał ----- nie intryguję !
Car ----- absolutnie nie twierdzę tego co napisałeś, ale jeżeli uwagę ogólną tak odebrałeś to ... hm, przepraszam !!!
Łosiu ---- nie wszczynam awantur !!!

Tylko już mnie brzuch boli ze śmiechu jak wszyscy bronicie INTERESÓW wydawców !
Wydawców też bolą brzuchy ze śmiechu, bo robicie to za WŁASNE pieniądze !
A u mnie dodatkowy dyskomfort w jelitach powoduje że jedyny model ORLIKA pasujący tematycznie do tego co sklejam i kolekcjonuję - śmigłowiec GIL - wydany został również z wadami drukarskimi.

Chciałem tylko zwrócić uwagę PANÓW na oczywiste sprawy, ale widzę że skoro kupowanie rozpuszczonych lodów bo są w ładnym kubeczku czy zieleniałej kiełbasy bo to przecież modny, ekologiczny kolor to normalka, więc .... cóż, nie intryguję dalej.

I pozdrawiam wszystkich

Leon

 
05-06-04 21:47  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Leeon 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Do Michała !
Napisałeś ...<<< z przesadą chcesz uwypuklić jakiekolwiek błędy!! lubisz to? jakaś nutka intrygi????? >>>

Entuzjazm jaki bije z postów kolegów po każdej zapowiedzi nowego modelu jest budujący, ale.... taki stan ducha to jak słomiany ogień - szybko, intensywnie płonie i równie szybko gaśnie, często niosąc ze sobą rozczarowanie.
Balcerowicz schładzał gospodarkę a ja schładzam hurraoptymizm aby późniejsze rozczarowania były mniej dokuczliwe :-)))


Pozdrówki
Leon

P.S. ..."nutka intrygi" - kocham to ! ! !

 
06-06-04 00:30  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Leeon i Tempest - święte słowa.
Jak dotąd tylko Frytek pokazał, że poważnie traktuje swoich klientów. O reakcjach reszty wydawców nie wspomnę, aby nie wyciągać kolejnego trupa z szafy...
A kto z modelarzy sądzi inaczej i nie wyciąga wniosków - jego pieniądze = jego sprawa...

Pozdrawiam,
Wakamij

 
06-06-04 15:22  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

leon, ok, nic sie nei dzieje, w jednym miales racje, bardzo bylem napalony na ten model bo bardzolubie p 40tki

A TERAZ UWAGA - MAM DEFIANTA! - jak dla mnei to bomba, takich modlei wiecej!

 
06-06-04 15:28  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Leeon - no ok ok ok.....! =)
Rozumiem...... musimy wytykać błędy aby podnosić standard produktu! Naturalnie!
Ale ja...... staram się być poprostu optymistą i małe uchybienia traktuje z przymróżeniem oka! =) Nie chcę poprostu mardzuić i narzekać ... na okrągło....
Jeżeli będzie jakiś mocny - konkretny wałek w modelu kartonowym! To oczywiście! Będę bił na alarm! :-) P o z d r a w i a m

Pozdrawiam!
Michał

 
06-06-04 15:49  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Leeon ma rację. Natura modelu kartonowego jest taka, że z reguły się go nie maluje, więc poligrafia powinna być bez zarzutu. Model z poprzesuwanymi kolorami to jak np. "przeskakująca" płyta kompaktowa. Albo płyta, na której co minutę dźwięk wyłącza się na sekundę. To by było irytujące, nie? :) Też byście nie reklamowali takiego czegoś? Moim zdaniem babole graficzne w modelu kartonowym są uchybieniem podobnego kalibru. I dlatego kupuję raczej w zwykłym sklepie, gdzie mogę sobie wszystko obejrzeć. Chciałem np. ostatnio kupić Corsaira i Ju 87 z GPM-u, ale nie kupiłem, bo mają one jakiś taki rozmazany druk. I dziwię się wydawcom, że nie zadbają o prawidłowe wydrukowanie - jeżeli bowiem jest to wina drukarni (w tym znaczeniu, że umowa przewidywała druk bez przesunięć, a jednak przesunięcia się pojawiły), to drukarnia powinna wydrukować wszystko jeszcze raz i dorzucić odszkodowanie za ewentualną zwłokę; jeżeli natomiast od razu było wiadome, iż drukarnia jest taka, że przesunięcia i tak będą... No to sory, khm, khm... Trochę nietrafiona (przynajmniej w teorii, bo z praktyką, jak widać, jest różnie) strategia obcinania kosztów...

 
06-06-04 17:19  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Swinger, mi też się to nie podoba co zrobili z malowaniem Corsaira w GPMie, ale to chyba był zamierzony efekt.. Nie wiem czemu to miałoby służyć, ale tak mi się wydaje...

 
06-06-04 18:30  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

O rany Julek !!!!

Zaatakowali Leeona !!!

Leeon nie daj się, jestem z Tobą bo masz rację !

Pozdrawiam !

 
06-06-04 18:53  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Leeon 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Krakus - serdeczne dzięki za poparcie ale wszystko zakończyło sie happy end'em ;-)

Pozdrowienia

Leon

 
06-06-04 20:07  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Chłopaki:)! Nikt tutaj nikogo nie atakuje i nie róbcie jakiś wrogo do siebie nastawionych obozów:) Według mnie dyskusja była może i lekko z prądem, ale za to skończyła się pistacjowo:) I tak trzymać (sorry za off-topic).

Żeby nie być całkowicie nie w temacie to powiem, że Defiant jest naprawdę ładny, ładnie wygląda rozmycie barw na styku kolorów, w ogóle kolorystyka fajna, porównując wcześniejsze modele - widać poprawę (zmiana drukarni). No i okładka - piękny obrazek, od razu się inaczej patrzy na taki model na sklepowej półce, aż cieszy oko:)!

Pozdrawiam

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-06-04 20:21  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Ciekawe kiedy będzie we Wrocku, pewnie się skuszę jak na IARa :( Mam tylko nadzieję że druk będzie naprawde ok.

 
06-06-04 20:30  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Kacper   

100% za Leeonem!
To dzięki nam oni w ogóle prosperują!
Pozdrawiam,
Kacper

 
07-06-04 20:59  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Niektórzy nie znają się na dowcipach
,,zaatakowali Leeona,, było wypowiedziane przeze mnie jako żart aby trochę uspokoić sytuację.

Pozdrowienia spod Wawelu

 
07-06-04 21:32  Re: [zpowiedź] orlik modele kartonowe - Defiant Mk.I
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hahahahhahaha! Z tego wynika, że StuG nie zna się na żartach :-)
No fakt.......... w Krusziwcy chłopak chodził strasznie sztywny... strasznie był spięty..... i nic nie mówił :P

Grzesiu! Trochę humoru!!!!! ;-)))))))))))))

żeby nie było........ jest wszystko OK!

Pozdrawiam!
Michał

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024