FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-06-04 21:11  pytanie o modele japońskich samolotów
Paveu 

 

Jak w temacie. Poszukuję samolotu, który mógłbym zestawić z Lightningiem z Fly Model, który stacjonował w Nowej Gwinei. Jeśli znacie model samolotu, który stamtąd pochodzi. Proszę o wskazówki.
Pozdrawiam
Paweł

Maszerujmy ramię w ramię ku słońcu świata nowego...
GG:1133276

 
06-06-04 16:56  Re: pytanie o modele japońskich samolotów
Mirek 



 - 2

Nie da sie chyba dobrac samolotu dokladnie pasujacego do tego P-38 ale najblizej bedzie chyba Ki-61 Hien opublikowany przez Gryf Hobby....

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
06-06-04 20:27  Re: pytanie o modele japońskich samolotów
Kacper   

Zero od Halińskiego? Ki-43 od Hala również by pasował chyba...
Pozdrawiam,
Kacper

 
06-06-04 20:59  Re: pytanie o modele japońskich samolotów
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Zero do Hala odpada. To jest A6M2... Jego już nie używano w 1944...

pozdrawiam
Piotr


 
06-06-04 21:57  Re: pytanie o modele japońskich samolotów
mcrec   

Na tym teatrze działały Ki-43 , Ki-44 ,Ki-45, Ki-61 ,A6M2 Model21 , A6M3 Model 22, a także A6M2-N Rufe/934 Kokutai/.Ten ostatni był chyba wydany przez MM , inne są dostępne w wersji oryginalnej lub przez konwersję...No może trudno będzie o Ki-45...

 
06-06-04 22:04  Re: pytanie o modele japońskich samolotów
mcrec   

I jeszcze jedno - A6M2 model 21 był w użyciu do końca wojny , może nie w takiej ilości jak na początku ale pojedyncze egzemplarze ''plątały ''się do konca działań / tu czytaj kamikaze/- pozdrawiam

 
07-06-04 02:19  Re: pytanie o modele japońskich samolotów
Mirek 



 - 2

Zero od Hala nie pasuje bo to samolot Saburo Sakai. On co prawda latal nad Nowa Gwinea ale w 1942 roku.
Hayabusa od Hala nie pasuje bo to samolot Yohei Hinoki latajacego na nim w Birmie jesienia 1943 roku.
Rufe ewentualnie moglby byc............

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
07-06-04 09:49  Re: pytanie o modele japońskich samolotów
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

mcrec:MM wydał A6M2 Model 21 (chyba stacjonował na Sajpanach)jest to numer 12/2000

Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
07-06-04 17:30  Re: pytanie o modele japońskich samolotów
Kacper   

No tak - wiedziałem, że Mirek mnie zaraz sprowadzi na prostą. ;) A "Jake" z Modelcardu nie pasowałby?
A co do Zera Sakai - mam pytanie. Czy to był tylko i wyłącznie jego samolot? Czy w lotnictwie marynarki nie było "przechodnich" samolotów? Bo na lotniskowcach zdarzały się takie rzeczy, ale jak było na lądzie - tego nie wiem :(
Pozdrawiam,
Kacper

 
07-06-04 18:13  Re: pytanie o modele japońskich samolotów
Mirek 



 - 2

;-)

Co do przechodnich samolotow to trudno powiedziec na pewno.
Wcale niewykluczone ze czasami wiecej bylo pilotow niz sprawnych samolotow i lapali co akurat bylo pod reka.....
Jake jest prawdopodobny (jak zreszta kazdy inny samolot japonski z tego okresu). Co do konkretnego modelu z Modelcard to nie jestem pewien - nie mam go pod reka zeby sprawdzic do jakiej jednostki/ okretu nalezal.

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024