FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
04-06-04 13:21  [propozycja] A gdyby tak Spitfire
Viper 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Ostatnio pokazało się kilka tematów , na które z neicierpliwością oczekiwałem - tzn. Su-22 (MM) i F4U Corsair (Fly, GPM). Trochę dziwi mnie sprawa ukazania się w dwóch wydawnictwach tego samego modelu, ale to już jest sprawa dogadania się między sobą szefów (najwyraźniej komunikacja interpersonalna między wydawnictwami szwankuje). Osobiście uważam, że jednym z najwdzięczniejszych tematów kartonowych jest niewątpliwie Spitfire. Swego czasu (w latach osiemdziesiątych) był to rarytas. Pamiętam ukazanie się modelu Mk IXc, których zrobiłem aż cztery (jeden po drugim). Piąty egzemplarz zdobyłem niedawno i przechowuję jako archiwum. Jednakowoż na obecne możliwości poligraficzne w/w model jest już nieco ubogi - mówiąc oględnie. Swego czasu podrzuciłem pomysł opracowania ponownie modelu Spitfire'a w wersji Mk IXc lub Mk XVI Panu Halińskiemu, którego opracowania uważam obecnie za najlepsze w naszym kraju. Wydawnictwo Pana Halińskiego od jakiegoś czasu zaczęło nas przyzwyczajać do wydawania modeli zawodniczych na najwyższym poziomie. Marzy mi się w związku z tym Spitfire z wnękami podwozia, wychylonymi klapami, lotkami, a być może nawet z otwartymi pokrywami luków uzbrojenia.


Co wy na to? I co na to wydawnictwo AH?

Lotnictwo, czołgi

 
04-06-04 13:29  Re: [propozycja] A gdyby tak Spitfire
Abwzdrx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Podpisuję się pod propozycją wszystkimi członkami !!!

 
04-06-04 13:33  Re: [propozycja] A gdyby tak Spitfire
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja czekam na dobrego Spita IX, jakiegoś z griffonem i jakiegoś z kroplową kabinką (może być nawet i z kroplową i griffonem ;-) )

 
04-06-04 13:46  Re: [propozycja] A gdyby tak Spitfire
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
A może jednak z Merlinem takim, jak ten :-)
jakoś tęsknię do klasyki pierwowzorów

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
04-06-04 13:48  Re: [propozycja] A gdyby tak Spitfire
Viper 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Silnik w modelu byłby również wskazany, ale może jako opcja.


Pomarzyć można. Zobaczymy co na to wydawnictwo AH.

Lotnictwo, czołgi

 
04-06-04 13:49  Re: [propozycja] A gdyby tak Spitfire
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

Ja tez czekam na Spita (preferowal bym wersje bez kroplowatej kabiny). A zaraz po tem Spita dwostera i to koniecznie w irlandzkim nalowaniu.(niedawno wyszedl zestaw waloryzacyjny dla plastikowcow przedstawiajacy ta wersje, a orginal jest remontowany pod Ladynem- w tym momecie chyba juz jest w stanie lotu). Ale sie rozmarzylem.... Ale jak bedziemy nalegac to moze....

pozdrawiam,
MarcinS

 
04-06-04 13:49  Re: [propozycja] A gdyby tak Spitfire
Viper 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Jeszcze jedno - KONIECZNIE W MALOWANIU JEDNEGO Z NASZYCH DYWIZJONÓW, może jeszcze w malowaniu inwazyjnym?

Lotnictwo, czołgi

 
04-06-04 14:08  Re: [propozycja] A gdyby tak Spitfire
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Tak!!! Spitfire w malowaniu "polskim" i koniecznie w pasach inwazyjnych!!! Te czarno biale pasiaki sa moim ulubionym "motywem" na samolocie:)

___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
04-06-04 14:25  Re: [propozycja] A gdyby tak Spitfire
Józef 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Głosuje na dwie ręce !!!!!! ( jak nasi posłowie, tfu )

Pozdrawiam Józwa

 
04-06-04 14:52  Re: [propozycja] A gdyby tak Spitfire
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Zgadzam się z Batonusem, że dobrze byłoby gdyby to była wersja z Merlinem, a szczególnie Mk.I, Mk. II z okresu bitwy o Wielką Brytanię (oczywiście w "polskim" malowaniu). Wydaje mi się że większość modelarzy woli Mk.V, Mk.IX czy Mk.XVI ale ja myslę że te wcześniejsze wersje odegrały ważniejszą rolę.

Jako że pan Haliński wydał Hurricane Mk.II i Bf-109e z okresu bitwy o Wielką Brytanię, Spitifire Mk.I lub Mk.II wydaje się logicznym, następnym krokiem ;)

A tak na boku - czy kiedykolwiek był wydany model Spitfire w wersji Mk.I lub Mk.II?

>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024