FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-06-04 22:52  I-16 - pytanie o model
Wyrwizab   

Czy model z tej stronki http://www.modele-kartonowe.com/i-16_1_33/index.html jest gdzies dostepny za free? Wyglada mi bardzo podobnie do Fly #53 no ale moze chlopaki zrobili wlasne opracowanie ...?

 
03-06-04 10:09  Re: I-16 - pytanie o model
Qba 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pytanie dość dziwne.

Jeśli JEST cena, to znaczy że model jest czująś własnością, i jego kopiowanie to ...

Natomiast jeśli ktoś koniecznie chce mieć I16 i NIE PŁACIĆ to może sobie sam powiększyć tego free 1:48.

Dochodzi róźnica w jakości i nakład pracy. To jest czyjeś własne opracowanie z tego co wiem, i to podobno dość dobre.


__________________________________________________________________

Nie mów że nie masz czasu, tylko że masz inne priorytety.

GG 227079

 
03-06-04 10:30  Re: I-16 - pytanie o model
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

Dokladnie tak jak napisal Qba. Jak sie bardzo chce miec wersje ekonomiczna w 1:33 to przeskaluj to co jest za za darmo. Ja tak zrobilem i jestem raczej zadowolony. Wyszlo kilka niedociagniec w tym projekcie (pewnie w wersji komercyjnej juz ich nie ma i wlasnie za to SIE PLACI), ale i tak uwazam ze w kategorii "darmocha" jest super. Jak chcesz zobaczyc jakies zdjecia tego co z tego wychodzi (prace w toku) to napisz - wysle na priv (nie jest to temat do zapychania forum).
Pozdrawiam!

pozdrawiam,
MarcinS

 
03-06-04 12:00  Re: I-16 - pytanie o model
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Ale numer!
Robiłem tego z Fly, więc czuję upowazniony do kilku uwag:
Przyglądam się, i co widzę:
- malowanie jest w stosunku do Fly poprawione. Na drugim boku "smiert faszistam";
- z dziur w obudowie silnika wystają po dwie rury wydechowe, tak jak trzeba; ale zielone wnęki na rury od spodu to chyba pomyłka
- znacznie lepiej jest opracowane wnętrze kabiny;
- drzwiczki do kabiny są prawidłowo z obu stron.
Całą tą wiedzę posiadłem niestety po sklejeniu modelu z błędami.

Samolocik jest śmieszny i fajny.
Tylko koledzy tu piszą o wersji za free w 1:48. Macie na myśli jakąś inną stronę?
Na tej z linku nie widzę żadnej wersji za darmo. Te miniaturki, które widać to chyba 1:72.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
03-06-04 12:59  Re: I-16 - pytanie o model
Wyrwizab   

ten free jest tutaj: http://www.modele-kartonowe.com/i-16/index.html
Po prostu zdziwilio mnie troche ze ze na stronce jest model ktory przypomina mi tego Fly'owskiego ale z tego co piszecie to goscie zrobili lepsze opracowanie tego modelu. I tyle chcialem wiedziec.

 
03-06-04 22:58  Re: I-16 - pytanie o model
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witajcie !
Ja wlasnie skonczylem Rate z FM. Model sklejalny , ale tylko przy odrobinie cierpliwosci . Problem wystepuje podczas klejenia wnek podwozia a dokladnie przy umieszczaniu ich w kadlubie. Poza tym brak problemow. Opracowanie slabe, samolot w oryginale byl dolnoplatem a FM wydal srednioplata (klap nie mozna zrobic) .Kabina bardzo uproszczona. Jak tylko wezme od kolegi swoja cyfre umieszcze kilka fotek do oceny . AAA..... poszpachlowalem i pomalowalem oslone silnika na czarno statecznik i kolpak smigla na czerwono..... piekny efekt ..! Pozdrawiam!

Pozdrawiam !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024