FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-06-04 19:10  {technika} czy oklejać szkielet.
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Więc tak częstym nie tylko moim problemem jest zapadanie się poszycia( chodzi o okręty). Wpadłem zatem na pomysł (pewnie nie jestem pierwszy, aby szkielet okrętu przed naklejeniem poszycia okleić jakimś cieniuteńkim papierem. Wydaje mi się że najlepszy do tego celu może być najzwyklejszy papier śniadaniowy. Nastepnie i tu jeżeli ma iść szpachla lub po prostu malowanie od razu oklejamy natomiast w standardzie, otrzymaną "bryłę"malujemy pod kolor i na to naklejamy poszycie. Wydaje mi się że dzięki temu możemy uniknąć załamywania się poszycia., a robiąc w standardzie bryła okrętu będzie (o ile pozwoli jej na to szkielet) bardziej symetryczna. A pozatym myślę że łączenia też nie będą aż tak bardzo widoczne i po prostu łatwiej będzie radzić sobie z poszycie. Co sądzicie o tej metodzie, czy można nią osiągnąć to o czym pisałem wcześniej? ? ? ? ? ? ? ?

P.S. A moze ta metoda to mój jakiś kiczowaty wymysł????

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 {technika} czy oklejać szkielet.  nowe
panczo 1764 02-06-04 19:10
 Re: {technika} czy oklejać szkielet.  nowe
Piotr D. 283 02-06-04 19:23
 Re: {technika} czy oklejać szkielet.  nowe
panAdas 192 02-06-04 19:27
 Re: {technika} czy oklejać szkielet.  nowe
Krzys 182 02-06-04 19:30
 Re: {technika} czy oklejać szkielet.  nowe
Michu 203 02-06-04 19:31
 Re: {technika} czy oklejać szkielet.  nowe
Kat 229 02-06-04 20:25
 Re: {technika} czy oklejać szkielet.  nowe
Pablo1 219 02-06-04 20:25
 Re: {technika} czy oklejać szkielet.  nowe
panczo 194 02-06-04 20:53
 Re: {technika} czy oklejać szkielet.  nowe
Witold 224 02-06-04 21:03
 Re: {technika} czy oklejać szkielet.  nowe
Tempest 209 02-06-04 21:41

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024