FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-05-04 10:07  [Technika] Karton vs farby akrylowe
Golo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam
Zamierzam pomalować model i mam do was w związku z tym pytanie, czy można użyć farb akrylowych. Nie mam takich farb więc nie moge ich wypróbować, dlatego proszę o pomoc.

----------------------------------
Modele skończone : PzKpfw II Ausf C, Hawker Hurricane , A6M2 Zero 21,Messerschmitt Bf 109F-4
Modele w budowie: P-51D Mustang (99%), Ki-43-II Hayabusa (90%)

 
28-05-04 10:10  Re: [ Technika ] Karton vs farby akrylowe
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Tutaj znajdziesz pewne rady.

 
28-05-04 11:15  Re: [ Technika ] Karton vs farby akrylowe
toudee 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Wozy bojowe których zdjęcia wkleiłem na forum są w całości pomalowane akrylami Pectry. Nie ma żadnych problemów pod warunkiem, że model przez malowaniem farbami pomalujesz rzadkim lakierem nitro impregnując powierzchnię - dotyczy to szczególnie dyżych powierzchni, elementy niewielkie malowałem nawet bez impregnowania i nic się nie stało - nie zwichrowały się, nie pojawiły pofałdowania itp. występujące po nasączeniu papieru wodą.

W tej chwili grzebię przy Sovrimiennym i cały model jest malowany akrylami - a to kawał "statku".
Wcześniej oczywiście impregnacja.

Darek

 
28-05-04 12:32  Re: [ Technika ] Karton vs farby akrylowe
Junior II   

Pijom i cuda czyniom



Post zmieniony (05-03-06 10:01)

 
29-05-04 11:50  Re: [ Technika ] Karton vs farby akrylowe
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pactra - super sprawa......!!! Duża ilośc dostępnych kolorków...... szybko schnie.... łatwo się czyści pędzelki........ =)

Duże znaczenie ma rodzaj malowanego papieru - [najgorszy jest papier kredowy - a najfajniejszy (jak dla mnie) jest papier z żółtych gpm... doskonale zasysa farbke!!]

Jeżeli jest jakaś powierzchnia którą się bedzie ciężko malować....lub ma jakiś perfindy jaskrawy kolor...... to rzucam cienką warstwę farby podkładowej Humbrola! :-)

Pozdrawiam!
Michał

 
29-05-04 12:17  Re: [ Technika ] Karton vs farby akrylowe
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Junior II napisał:

> To o ich nieprzydatnosci do kartonu , to kolejny przyklad zabobonu.
Trzeba po prostu papier czy karton pzred tem czyms zaimpregnowac.

Święta prawda. Osobiście preferuję następujące formy pre-impregnowania kartonu przed malownaiem akrylami:

1) kadłub-część podwodna szpachlówka do drewna z tym że szpachlujesz nie tylko szczeliny ale pokrywasz równomiernie cienką warstwą cały kadłu, szlifujesz i malujesz farbami akrylowymi czy jakie wolisz. Korzyść z tego jest taka, że jeśli chcesz szpachlować kadłub to nie ma większego znaczenia czy tylko szczeliny czy cały (część podwodna). Sprawdzone-godne polecenia.

2) kadłub część podwodna-gotowy kadłub malujesz farbą podkładową do metalu a potem robisz co chcesz-farby akrylowe, plakatowe, chemo-utwardzalne, dowolnie. Tego jeszcze nie próbowałem, ale zamierzam przy najbliższej okazji (jakieś duże kolejne pływadło).

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
29-05-04 15:12  Re: [ Technika ] Karton vs farby akrylowe
Junior II   

Pijom i cuda czyniom



Post zmieniony (05-03-06 10:01)

 
02-06-04 07:41  Re: [ Technika ] Karton vs farby akrylowe
Golo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dzięki za rozjaśnienie tematu.
Bałem się że powichrują mi karton ale teraz po waszych poradach chyba się na nie skuszę. Na wielki plus za nimi przemawia to że łatwo po nich wyczyszczę sprzęt ( aerograf, pędzle).

----------------------------------
Modele skończone : PzKpfw II Ausf C, Hawker Hurricane , A6M2 Zero 21,Messerschmitt Bf 109F-4
Modele w budowie: P-51D Mustang (99%), Ki-43-II Hayabusa (90%)

 
02-06-04 17:10  Re: [ Technika ] Karton vs farby akrylowe
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

łatwo wyczyścisz oczywiście dopuki nie zaschną!
czyli zaraz po malowaniu-wystarczy woda
bo za pół godziny to i stalowa drapaczka może nie pomóc

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024