FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
01-06-04 23:25  Re: Nasze narzędzia - pensety
Wiedzmin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Te dwie pensety w środku zestawu Rajkuba też mam, kupiłęm je razem z 2 innymi jako jedna paczka za jakieś 10 - 15 zł w jakimś Obi, ale to był to złom który bez przeróbki do nieczego się nienadawał, trzeba je troche wyprofilować, wypolerować, wyslifować itp itd. Wadą ich jest jak dla mnie zby miękki metal z jakiego są wykonane, łatwo się odkształcają.
Ja sobie w wawie przy GUSie w podziemiach kupiłem pensetki za 12 zł sztuka - drogo - i one są właśnie zaaajeb... znaczy świetne, docelwo sprzedawane są jako sprzęt dla elektroników, nie trzeba było ich poprawiać ... tylko została dziura w kieszeni.

-----------------------------------------------------------------------------------
Sklejać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Pozdrawiam
Wiedźmin

 
02-06-04 10:44  Re: Nasze narzędzia - pensety
Teed   

Też jestem zdania, że na narzędziach nie ma co oszczędzać.
15 zł, 12 zł czy 18 zł - co za róznica, gdy mamy na uwadze uzyskany efekt / ile włozyles w zakup dobrego modelu, ile kosztowała sama praca, ile kosztowaly farby ? /. Nie zapominajmy, ze takie narzedzie tak naprawde nie zuzywa sie nigdy. Jeszcze twoje dzieci i wnuki moga używać. Ja kupiłem w sklepie odelarskim sztuka po 10-20 zł. i uważam, ze to był dobry zakup. Mozna oczywiscie samemu pokombinować ale...Gdy w decydujacym momencie / klej wysycha ! / czubki pensety rozjeżdżaja sie, każda w inna strone no to można ....... dostać.

 
02-06-04 10:56  Re: Nasze narzędzia - pensety
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

A może ktoś wie, gdzie w Trójmieście jest jeden z tych specjalistycznych pęsetowych sklepów?

 
02-06-04 15:52  Re: Nasze narzędzia - pensety
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Rajkub! Penseta którą kupiłeś to dobra zegarmistrzowska penseta robocza. Jakbyś chciał kupić coś o jeszcze dłuższej wąskiej części to pytaj w sklepach o "pensetę włosową". Ci co zaopatrują zegarmistrzów będą wiedzieli co i jak.
Pozdrawiam.

Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
02-06-04 15:55  Re: Nasze narzędzia - pensety
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Dziadek, dzięki ;-)
Nigdy za dużo dobrych narzędzi

Pozdrawiam, Rajkub

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024