FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-06-04 00:07  Scany i ksera
RobertG   

Witam. I jak w temacie... Skserowałem starego MM, bo szkoda mi było ciąć, ale w punkcie w który to robiłem panienka skserowała mi kartki ( nota bene 1:1 jak ulał i nawet kolor się nieco poprawił, taki jakiś głebszy i ciemniejszy sie zrobił) na papier o gramaturze 105 do tego kreda nic innego nie miała. Zakupiłem uhu power w sprayu i już chciałem przykleić orzymane karteczki na kartki z bloku technicznego ale jak to mówią mądry Polak po szkodzie a ja chciałem być mądry przed i stąd moje pytanie. Czy dobrze chciałem zrobić? czy może jednak szukać ksero o większej gramaturze.

Pozdrawiam

Robert

PS. Sprawa dotyczy Albatrosa DIII (oef)

RobertG (skype: robekk)
--------------------------------------
Samoloty II WW
1:33 karton i 1:72 plastik

 
02-06-04 00:29  Re: Scany i ksera
Big Boy 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

['s2.gif']

Witam! Pytasz Robercie czy szukać ksero o większej gramaturze, moje zdanie w tej sprawie brzmi: nie warto. Czemu tak sądzę? Otóż sam chcialem kiedyś skserować model parowozu Pt47 ktory był wydany w skali 1:87 i we wszystkich punktach ksero obawiali się dać papier o większej gramaturze z uwagi na możliwość uszkodzenia bębna w kserokopiarce, więc myślę że możesz mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniego punktu ksero gdzie by ci tę usługę wykonali. Z uwagi na to że i tak będziesz musiał nakleić ksero na bristol myślę że nie warto zawracać sobie tym głowy. Jeśli mogę coś doradzić w temacie podklejania to radzę nie podklejać całych skserowanych stron tylko powycinane osobno z niewielkim marginesem części. W ten sposób podkleisz dokładniej ( wiadomo, że podklejając cały arkusz możesz zostawić niechcący nie posmarowane klejem miejsca) istnieje też możliwośc że cały arkusz posmarowany klejem może po przyklejeniu ulec deformacji, a i kleju zaoszczędzisz trochę idąc za moją radą. Wybór oczywiście pozostawiam Tobie życząc powodzenia w wykonaniu modelu.

Parowóz... to jest TO!!!

 
02-06-04 07:41  Re: Scany i ksera
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

A moja rada jest taka - podklej tylko to co podkleisz musisz. A pozostałe części na arkuszach "przeponaluj" dwustronnie (koniecznie dwustronnie!!) metodą Juniora. Zdziwisz się jak dobre będą efekty. I to powinno wystarczyć. Szczegóły znajdziesz w odmętach forum. Powodzenia!!
PZDR. Mała Mi

It'll End In Tears

 
02-06-04 07:59  Re: Scany i ksera
bogdii   

Witam Muszę przyznać, że od dłuższego czasu w punkcie usług xero ładna panienka xeruje mi potrzebne strony na kartonie technicznym.Zrobiłem już trochę skanów i nic się nie popsuło,więc moje zdziwienie postem i obawami Big Boya.Pozdrawiam wszystkich

bogdii

 
02-06-04 08:06  Re: Scany i ksera
Big Boy 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

['sz.gif']

Skoro bogdii pisze że nie miał problemów ze skserowaniem na kartonie technicznym, to widocznie tak było, i dobrze że miał taką możliwość. Ja niestety miałem problemy stąd taka a nie inna moja rada.

Parowóz... to jest TO!!!

 
02-06-04 09:45  Re: Scany i ksera
gzylus   

przecierz każdy drukarka czy kserokopiarka ma możliwość drukowania na papierze o określonej gramaturze gdzie jest napisane jaki papier się nadaje .
to że ktos w punkcie ksero mówi mi że taka mozliwość nie istnieje to prawdopodobnie nie zapoznał sie z instrukcja obslugi . zauważyłem taka zależnośc że tam gdzie robią kserokopie na folii to nie ma problemu z paierem technicznym , a właściwie różnica pomiędzy niektórym papierem ksero a tecznicznym jest niezbyt welka by powodowało to kłopoty .
osobiście podczas drukowania na plujkach nie spotkałem się z jakimkolwiek zacięciem papieru technicznego w drukarce .

 
02-06-04 10:47  Re: Scany i ksera
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Większość kserokopiarek i zwykłych drukarek laserowych może pracować na gramaturze do 150 lub 160, z takiego też ksero sam korzystam. A co do podklejania, to podklejaj tylko to, co musisz; szczególnie to docenisz, kiedy przyjdzie Ci zwijać coś w cienką rurkę.
Tomek

 
02-06-04 11:06  Re: Scany i ksera
El Diablo 

 

Kserokopiarki mogą robić kopie na papierze o gramaturze do 180 (przeważnie), chociaż ja robiłem na 210 i nie bylo problemów. Opory panienki z punktu przełamałem żądając danych technicznych kopiarki, cierpliwie tłumacząc o co chodzi, w ostatku podziwiając wspaniałą urodę (BEEE!!!) owej osobniczki.

Pozdrawiam - El Diablo
----------------------------------
Militaria - Modele...

 
02-06-04 20:46  Re: Scany i ksera
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Tam gdzie kseruje zanislem papier o gramaturze 190. Niestetu wlasciciel ksera powiedzial to samo co wam ale po przepuszczeniu kartki przez ksero czesci modelu byly duzo krutsze i kartka poszla na inne ksero gdzie sytuacja sie powtorzyla.

Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
03-06-04 11:57  Re: Scany i ksera
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Już gdzieś o tym pisałem: mam rozgrzebanego Kraussa z ProModelu. Kserowany, bo zmieniałem skalę z 1:32 na 1:25, papier 160g. Duże części, które dotąd robiłem (kocioł, ostoja) pasowały. Opinia może być tylko o tyle niemiarodajna, że modelik sam z siebie jest mały.
Pozdrawiam,
Tomek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024