FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-05-04 21:04  [Opinia] Ford Tfc
Tomek 

 

Może to co robie jest troche głupie, ale chciałbym poznać wasza opinie na temat mojego pierwszego opublikowanego modelu.
:) Jeśli wasze opinie bedą zbyt ostre to nie poznacie następnych już projektowanych modeli- a są to ciekawe tematy:)

 
18-05-04 21:16  Re: [Opinia] Ford Tfc
Leeon 

Na Forum:
Galerie - 1
 

<<< :) Jeśli wasze opinie bedą zbyt ostre to nie poznacie następnych już projektowanych modeli >>>

... ci z towarzyszy którzy będą głosować na tow. Breżniewa mogą opuścić lewą rękę ... ( z XXV Zjazdu KPZR )

:-P

 
18-05-04 21:25  Re: [Opinia] Ford Tfc
Gutor 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 

A jaki to model?? Nie widziałem takowego

...

 
18-05-04 21:32  Re: [Opinia] Ford Tfc
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Jak na mój gust, model bardzo prosty, ale ciekawy. Kolejne mogły by być bardziej "uszczegółowione", albo najlepiej aby były różne opcje wykonania - bazowa i "ful wypas", coś jak w modelach Mistewicza.

Pozdrawiam,
Wakamij

 
18-05-04 21:35  Re: [Opinia] Ford Tfc
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dość ciekawy model zrypała drukarnia =] no niestety......... co zrobić........ :-)

Pozdrawiam!
Michał

 
19-05-04 18:24  Re: [Opinia] Ford Tfc
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Dostałem dziś w łapki i ... się podoba na pewno pójdzie na warsztat ale nie wiem kiedy :-) bo T-100 zabiera za dużo miejsca :-) i czasu.

Pozdrawiam Darko

 
19-05-04 20:40  Re: [Opinia] Ford Tfc
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Akurat tego modelu nie "zrypała" drukarnia. Kolory przygotował autor i były drukowane z rozbarwienia bez żadnej ingerencji, bo domyślam się że Michałowi o to chodzi. W każdej drukarni wyszłyby tak samo. Z drugiej strony kto poda wiarygodny wzór właściwych kolorów stosowanych w 1920 roku?
Na witrynie Modelika jest już zdjęcie modelu sklejonego z wycinanki i moim zdaniem prezentuje się bardzo sympatycznie, a wykonawca twierdzi że wszystko idealnie pasuje i model skleja się bardzo przyjemnie.

JOL

 
19-05-04 20:52  Re: [Opinia] Ford Tfc
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

oczywiście nikt nie poda wiarygodne wzornika kolorów - najprawdopodobniej ci którzy widzeieli ten pojazd już nie zyją a kolorowe zdjęcia /nawet jeśli istnieją/ nie będą wystarczająco wiarygodne /przekłamanie kolorów/...
ja, przyznaję, trochę się rozczarowałem...
liczyłem, po zapowiedziach na stronie wydawcy, że model będzie poziomem dorównywał modelowi Forda T z Supermodelu, zwłaszcza że muszą wydać 15 PLN za niego ( odpowiednio - 3,50 czy 4 PLN)... a okazuje się że model jest bardziej przeznaczony dla modelarzy początkujących... tylko czy stać ich na to aby kupili modelik za 15 zł?? - ale nie moja sprawa - problem wydawcy
temat super, jeśli Tomek masz takie pomysły na modele to tylko czekać na więcej - z tym że prosilbym też o wersję dla bardziej zaawansowanych modelarzy :)

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
01-06-04 12:43  Re: [Opinia] Ford Tfc
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Skoro grozisz, że nie zrobisz już żadnego projektu, a masz ciekawe pomysły, to ograniczę się do krótkiej recenzji:
Och! Ach! ;)

A teraz na poważnie:
Tematyka: nareszcie! Dłuuuugo czekałem na ten model.
Wierność z oryginałem:
W zasadzie jest OK i niewiele jest rzeczy budzi moje wątpliwości (opieram się głównie a pracy p.Magnuskiego):
- oś przedniego koła jest zanadto przesunięta do tyłu. Na wszystkich zdjęciach i rysunkach, jakie widziałem, jest ona na równo z płytą pancerną osłaniającą chłodnicę.
- nigdzie nie widziałem takich szprych, jakie Ty zaproponowałeś w modelu. Wszędzie są standardowe, takie jak w samochodzie osobowym.
Instrukcja: jak na mój gust, jest akurat. Brak informacji, jak należy malować szablony - wszystkie na szaro?
Szkoda, że brak przynajmniej części silnika, ale rozumiem taką decyzję projektową.
Szablon x7 i zwrotnice powinny być też rozwinięte jako części kartonowe, chętnie także x5 (zobacz, jak to robiono w starych Małych Modelarzach).
Części na arkuszu III można było ścieśnić, byłoby wtedy znacznie więcej zapasu koloru.
Nie napisałeś, na podstawie czego opracowywałeś model. Mógłbyś to zdradzić?
Tyle ode mnie. Jednak najważniejsze recenzje jeszcze przed Tobą: musisz poczekać, aż ktoś ten model zrobi. Ważne będzie, jak to będzie wychodziło.
Jeśli możesz, zdradź tematykę następnych projektów (niekoniecznie konkretne typy).
Nie wydaje mi się też, aby kolory były "na pewno złe". Większość plastikowych modeli, jakie widziałem - także te zrobione przez "fachowców" - mają podobne kolory.
Pozdrawiam,
Tomek

 
01-06-04 14:51  Re: [Opinia] Ford Tfc
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Wczoraj dokonałem pierwszego cięcia w modelu Forda Tfc.
Co z tego wyjdzie?? Zobaczymy. Jestem jednak dobrej myśli :-))

Pozdrawiam

Yaris

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024