FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-05-04 15:30  Re: Tygrysek - budowa-nowe "kapcie"
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Kurcze.... Gdybym mial tyko wiecej czasu, to na pewno:) Zreszta taka "produkcja" mimo wszystko nie bylaby chyba oplacalna...

___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
14-05-04 16:03  Re: Tygrysek - budowa-nowe "kapcie"
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Fajne ale szkoda że nie karton

 
14-05-04 16:13  Re: Tygrysek - budowa-nowe "kapcie"
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Piter, jeśli można prosić (czuję niedosyt) Cię o jakieś szczegóły techniczne dotyczące odlewów. Materiał z jakiego jest wzór, jaki silikon, jaka żywica, czas powstania ogniwa itp.

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
14-05-04 17:14  Re: Tygrysek - budowa-nowe "kapcie"
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

irbar! Wzor, czyli "praogniwo":) "wyrzezbione" jest z roznego rodzaju profili polistyrenowych (preciki o przekroju okraglym, kwadratowym, arkusze o roznych grubosciach). Z arkuszami tego tworzywa nie ma problemu, np taki arkusz o wymiarach 2x1 metra(!!!!) o grubosci np 0,25 mm kosztuje okolo 30 zlotych. Grubosci to 0,25; 0,5; 0,8; 1; 1,5; 2; 3, grubszych nie potrzebuje. Gorzej z profilami, Sa dostepne w sklepach modelarskich, tylko nie wiem czemu sa tak za..... drogie. Precik fi 5 dlugosci chyba 40 cm kosztuje z 6 zl.

Kolejna sprawa - silkon...... Uwaga wkraczamy w obszary ciezkich pieniedzy. Ja uzywam silikonu ktory nabylem w sklepie zaopatrzenia dentystow. Jest to substancja dwuskladnikowa, proprcje mieszania 1:1. Dwa litry (po litrze skladnika) kosztuje...... 300 zl. Wlasciwosci sa za to wysmienite. Silikon zeluje okolo 1 h. Altermatywa sa te polskie silikony uzywane np przez producentow sztukaterii gipsowej. ALE:
1. nie sa transparentne, a z doswiadczenia wiem, ze to powazna wada.
2. zeluja dosc dluuuuuugo i cierpliwosc nasza moze sie skonczyc:)

Zywica....... Hmmmm. Mozna uzywac epoksydow, jednak czas wiazania jest nieprzyjemnie dlugi. Epoksydy , np nasze poczciwe epidiany, cechuje tez przerazliwa lepkosc (potocznie - "gestosc"). Nie podjal bym sie wypelnienia epidianem formy tego ogniwa.
Uzywam szybkowiazacej, niskolepkiej zywicy poliuretanowej, uzywanej do produkcji niektorym znanych zywicznych elementow do waloryzacji modeli plastikowych.
Tylko ze..... Zywica taka sprzedawana jest minimum w 5 kg opakowaniach a takie opakowanie kosztuje..... ok 600 zl Na dodatek czas trwalosci wynosi maksymalnie rok.

Zywica ta wiaze, zaleznie od typu 1,5 -8 minut, wiec pojedyncze ogniwko mozemy miec juz po tym czasie, a jak mamy gotowych np 10 form, za jednym posunieciem mozemy miec 10 ogniwek w okolo 15 min. UWAGA. Trzeba wykazac sie nielada refleksem w zalewaniu formy:) np 3 min to dosc malo....... Kwestia wprawy!

Zapytacie sie skad mam kase na to wszystko.....
Skladam sie z kolegami i kosztuje to grosze, a przydatne jest baaaardzo!

Z drugiej strony z kartonem ma to tyle wspolnego co nic, ale mnie to nie obchodzi:)
Ja uznaje karton tylko w standardzie, gdyz nauczylem sie na kilku bledach, ze waloryzacja mija sie z celem, ale to moja filozofia i nikomu jej nie narzucam:)

Jakby cos bylo niejasne, sluze podpowiedzia

___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
14-05-04 17:28  Re: Tygrysek - budowa-nowe "kapcie"
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Jesli jest ktos zinteresowany roznymi ciekawymi technologiami modelarskimi to zapraszam do modelarni stowarzyszenia Huzar w Szczecinie:)

Nikogo nie wyganiamy, wszystkich modelarzy przygarniamy!!

Ale reklama:) Fuj! Hahahaha:)

(ja spadam szykowac sie do Kruszwicy)

___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
14-05-04 19:11  Re: Tygrysek - budowa-nowe "kapcie"
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No i tego było mi trzeba. Dzięki wielkie. Teraz wiem co i jak.

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
14-05-04 19:25  Re: Tygrysek - budowa-nowe
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Może sie przyda:
PWM - Odlewanie w praktyce

 
15-05-04 02:01  Re: Tygrysek - budowa-nowe "kapcie"
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

W tym artykule gosc korzysta z gumosilu. Jest to dosc tani, polski silikon. Kilogram + utwardzacz (katalizator) kosztuje ok 80 zl. Zreszta tu nie chodzi nawet o cene.... Najgorsze jest to, ze on nie jest przezroczysty. Kto kiedys odlewal wie doskonale, ze to wielka wada.

OK, ide spac, bo o 5.15 trzeba wstac. Kruszwica wzywa!!

___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
18-05-04 21:23  Re: Tygrysek - budowa-nowe "kapcie"
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Kojak jeśli możesz to podeślij mi te ogniwa.Z góry dzięki.Mój adres:mailto:przemek.klaja@interia.pl

Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
18-05-04 21:47  Re: Tygrysek - budowa-nowe "kapcie"
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Ehhhh ostatnio nie było czasu siąść do gąsieniczek - "mały" remoncik u rodziców - jutro kończę - nie bedę wrzucał zdjęcia bo to nie dotyczy tematu :D:D. Jak ktoś jest ciekawy to mogę wrzucić - proszę pisać :D:D:D Ale mam juz wycięte elementy gasienic, więc może we czwartek siądę i zacznę je sklejać.
Przemek - Ok - jutro jak bedę w pracy to puszczę Ci pliczek na maila - tylko na szybko sklecę jakieś wyjaśnienia co do wykonania :D

PozdrawiamKojak

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024