FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
09-05-04 05:17  Re: [budowa
Mirek 



 - 2

Projektant skleja model w czasie projektowania i tu nie ma dyskusji. Po zakonczeniu pracy projektanta, potrzebny jest jednak ktos kto bedzie reprezentatywny dla szerokiego grona modelarzy. Ktos kto bedzie mogl sprawdzic sklejanie modelu w oparciu o instrukcje i rysunki, czyli w formie takiej jaka pojawi sie potem na rynku. Druga sprawa jest rowniez sprawdzenie czy projektant sie gdzies nie machnal w czasie przygotowywania modelu do publikacji.
Sklejacz testowy NIE WYDAJE OPINII O MODELU - czy Yaris gdziekolwiek komentowal model? Nie. On pokazuje model ktory skleja a jego uwagi ida tylko i wylacznie do projektanta.

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
09-05-04 07:42  Re: [budowa "surówki"] - działko
maniek   

może teraz dla odmiany ja coś powiem

SIGa SKLEIŁEM TYLKO JA i nie widzialem zadnych błędów, a były!
koniec na tym i basta

to jest relacja z surówki a nie sąd nad bogu ducha winnym Yarisem, będe miał kolejny model do sprawdzenia i powie że ma mnie w d.... bo i tak ludzie nie rozumieja o co biega

08/15

 
09-05-04 10:40  Re: [budowa "surówki"] - działko
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

KOLEDZY MODELARZEEEEEEEEEEEEEEEEE passssssssssssssss.
Nasze hobby ma nas bawić, łączyć a co się dzieje . Poczynania niektórych z nas wprawiają mnie w osłupienie, Skąd w Was tyle jadu, nienawiści, chęci dowalenia każdemu kto śmie myśleć inaczej. Opanujcie sie w końcu. To co mówicie święcie przekonani o swoich racjach można przedstawić nie kopiąc i gryząc wszystkich dookoła. Z dużym powodzeniem kilku z nas dokładnie rozwaliło w ostatnim czasie bardzo interesujące wątki swoimi "jedymymi i nieomylnymi" opiniami. Popatrzecie po kilku takich wpisach dyskusja (????????) zbacza na całkiem inne tory. Zamierzenia autora wątku są już najupełnie nieistotne dla dalszego ciągu pyskówki ( bo dla mnie to już nie jest dyskusja, wymiana poglądów). Jeszcze raz apeluję stosujcie starą modelarską metodę :trzy razy zastanów się zanim coś napiszesz", czasami warto ugryźć się w język (palec) zanim coś się napisze.
Yaris, przepraszam za ten wpis, ale mnie w końcu też poniosło, a armatka wygląda bardzo interesująca i już kombinuje jak by do niej zrobić obsługę :-)

Pozdrawiam, Rajkub

Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
09-05-04 11:06  Re: [budowa "surówki"] - działko
bandi   

mój komentarz jest cyniczny i złośliwy? to ty ciskasz się na wszystkie strony jak g...no w przeremblu

 
09-05-04 13:05  Re: [budowa "surówki"] - działko
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Podtrzymuję swoje zdanie, ale dyskusja na Forum z osobami które maja zakodowane filtry "co moje to słuszne, co inne to be, tylko ja jestem rzeczowy " jest najzwyklejszym biciem piany. Jestem gotów podyskutować w Kruszwicy osobiście ( nawet przy piwie, które nie jest moim ulubionym napojem) tutaj już więcej głosu zabierać nie będę na ten temat i proszę mnie więcej nie wywoływać do odpowiedzi.

Pozdrawiam, Rajkub

 
09-05-04 16:14  Re: [budowa "surówki"] - działko
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Nastał nowy dzionek - będzie nowy obrazek :-))

Oby był spokojniejszy niż poprzedni ;-))

Pozdrawiam

Yaris

 
09-05-04 21:46  Re: [budowa surówki] PAK 35/36
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja mam pytanie...kiedy mozna sie tego modeliku spodziewac? Wyglada jakby kleil sie sam byl prosty i w ogole...a zadnej armaty w kolekcji nie mam to bym sobie zlepil moze w chwili czasu wolnego?

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
09-05-04 22:47  Re: [budowa surówki] PAK 35/36
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Dokładnie? Niestety nie wiem :-(.
Mam jednak nadzieję, że w dającej się przewidzieć przyszłości (tj. kilka miesiączków).

Co do stopnia trudności modelu to można na to patrzeć z dwóch stron - części jest w sumie niewiele (w obecniej wersji niepełne 3 ark. A4) , szablonów do wykonania z materiałów nie-papierowych kilkanaście. Sklejenie całości na "surowo", bez żadnych dodatków, przeróbek itp. zajęło mi 1,5 tygodnia (2 weekendy po kilka (8 do 10) godzin dziennie oraz 5 dni roboczych po 3 góra 4 godzinki.

Niemniej trzeba mieć na uwadze, że obiekt rzeczywisty był dość niewielki i zdjęcia w pierwszym poście pokazują, że model sklada się z bardzo wielu, bardzo małych elementów co stanowić może pewne wyzwanie. Ale skoro takie drewniane łapy jak moje złożyły go do kupy, to chyba każdy sobie poradzi :-))

Do tego dochodzi jeszcze szeroko rozumiana waloryzacja, a tej można tu zastosować sporo (chociaż model sam w sobie jest piekielnie szczegółowy) np. kilka setek nitów, które zdecydowanie poprawiają wygląd ogólny.
Fotek Pak'ow w necie jest pełno, zarówno tych histotycznych, jak i przedstawiających zachowane egzemplarze full-color i full-detail.

Co do sklejalności to z oczywistych względów nie będę się wypowiadał, ale fotki też o czymś świadczą.

Na popracie tej tezy jeszcze jedna ;-))

Pozdrawiam

Yaris

 
10-05-04 07:29  Re: [budowa surówki] PAK 35/36
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Yaris jeśli masz zapodaj fotkę Paka z boku,ale z przednią osłoną.

Jest sobie taka szara myszka, która sobie tłucze modele w domu. Po żadnych konkursach ani wystawach nie jeździ. Czy to co on sklei nie będzie wiarygodne. Koledzy próbowali wytłumaczyć o co chodzi ze sklejaczami testowymi. Mają za zadanie sprawdzić czy model z taką dokumentacją i takim opisem da się skleić, czy nie ma w nim błędów. Jeśli na jakieś ewentualnie trafi, po prostu mówi:
-Ej Maniek słuchaj koleś, dałeś chyba ciała z częścią 348abc bo ......, za mała, za duża, krzywa, nie pasuje.
A Maniek na to:
Faktycznie walneło mi się, albo spróbuj jeszcze raz bo mi pasowało.
Albo:
- z tych rysunków co dałeś nie można wywnioskować co i jak
-ale to jest w opisie albo na innym rzucie, albo OK dorobie rysunek. Ot i tyle cóż w tym dziwnego? I zastanawiające jest tutaj to jak ktoś napisał: nie chciałbym żeby ktoś wyszukiwał moje błędy (może trochę pokory???) Bo potem powstają cuda których się nie da skleić (a potem komentarze typu, czy model był kontrolnie sklejany). Kolejna rzecz to wspomniany Fly Model. Kiedyś kleiłem modele tylko z tego wydawnictwa i nawet mi przez łeb nie przeszło że jakiś sklejacz testowy, coś źle zaprojektowane.....po prostu zawsze myślałem że to ja zwaliłem sprawę. Rzekłbym że wraz ze wzrostem konkurencji wśród wydawców i zaawansowania w naszym hobby stajemy się coraz bardziej świadomi tego co robimy.
Dobra kończę bo się rozpisałem za bardzo.

-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
10-05-04 09:27  Re: [budowa surówki] PAK 35/36
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Dalsze fotki wieczorem, profil boczny też się znajdzie ;-))

Pozdrawiam

Yaris

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024