FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
02-06-04 08:33  Re: Zuikaku - GPM [relacja z budowy]
Jer-ry 

 

Poszycie fajnie wychodzi, faktycznie ta krecha przez środek to tak ni w pięć ni w dziewięć.
Tutaj się musze zgodzić z McGregorem, że waloryzacja tylko przeszkadza. Jak okręt schodzi ze stoczni to raczej nie widać na nim śladów rdzy, itp.. dopiero później to nabywa... A tak, to tak, jakby budować okręty z przegnitej blachy. :)

pozdrawiam

 
02-06-04 09:16  Re: Zuikaku - GPM [relacja z budowy]
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mnie waloryzacja się podoba, nadaje bardziej naturalny wygląd, tyle że musi być dobrze zrobiona, a tu błąd wynikający chyba z pośpiechu projektanta. No i błąd ten można było chyba poprawić, skoro był dodruk (miałem taką nadzieję przy kupnie, ale niestety...).

Pozdrawiam



 
02-06-04 22:30  Re: Zuikaku - GPM [relacja z budowy]
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Junior II napisał:

>Ludzie nie dajcie sie zwariowac i wycinajcie ostrymi , duzymi nozyczkami , nawet te z 2 mm tektury.
Pobolom i przestanom.<

Też próbowałem nożykiem ale stwierdziłem że nożyczkami szybciej. Potem i tak trzeba co nieco przeszlifować. No ale ja ciąłem tekturę 1mm, może przy 2mm byłoby gorzej. Co do skalpela vs nożyczki to jakiś czas temu zacząłem (i leży) samochód pancerny Ba-64 z Modelika. Bieżnik opon postanowiłem wycinać nożykiem. Po jakimś czasie znudziło mnie to i wziąłem w ręce wielkie (no może nie aż tak wielkie) nożyczki i po prostu nimi wyciąłem co trzeba i wyszło ... o niebo lepiej niż nożykiem - i o wiele szybciej. Takie są moje doświadczenia w tym temacie.

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
03-06-04 06:58  Re: Zuikaku - GPM [relacja z budowy]
Gutor 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 

Co kto lubi ;)

...

 
11-06-04 11:18  Re: Zuikaku - GPM [relacja z budowy]
Gutor 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 

Witam. Czy któryś z szacownych kolegów modelarzy posiadających model Zuikaku podać odpowiednie kolory Humbroli. Chodzi mi głownie o ciemno zielony i jasnozielony. Będe bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

...

 
11-06-04 12:22  Re: Zuikaku - GPM [relacja z budowy]
Luki 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Gutor, a duży to on będzie ?

Wzór 28 [WAK] ... zastuj :(
Sd.Kfz. 250/3 GREIF [GPM]

 
11-06-04 12:23  Re: Zuikaku - GPM [relacja z budowy]
Gutor 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 

Ojj będzie. :D

Długośc - 127 cm
Szerokość - 22 cm
Wysokość 23 cm

...

 
14-06-04 08:13  Re: Zuikaku - GPM [relacja z budowy]
Gutor 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Kupiłem sobie pastele olejene firmy Pentel - super się nimi retuszuje. Dno jest już na wykończeniu, a burty będa dopasowywane. Tak, żeby zobaczyć jak się retuszuje tymi kredeczkami zrobiłem łódkę. Pozostało dokleić tylko parę detali i malutkie relingi :( Tylko jak je wykonać?? A o to postępy ;)

...

 
14-06-04 10:30  Re: Zuikaku - GPM [relacja z budowy]
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Takie malutkie relingi możesz zrobić albo samemu (np. z drutu metodą Vivita) albo po prostu kupić relingi fototrawione, tyle że przeznaczone dla mniejszej skali, np. 1:400.

Pozdrawiam,
Wakamij

 
24-06-04 14:07  Re: Zuikaku - GPM [relacja z budowy]
Gutor 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Dzisiaj pobawiłęm się moim nowym telefonem i tak wygląda mój Zuikaku (narazie )

Aha, na modelu nie ma tych czarnych punktów, wystąpiły one, poniewaz mam jakieś ryski na soczewce, musze to zgłosić do serwisu.

Ciąg dalszy nastąpi...

...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024