FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
08-05-04 11:03  Dlaczego nie ma modeli parowozów?
bandi   

Witam wszystkich.Pytacie dlaczego nie ma modeli parowozów i czy będą jeszcze wydawane.Jak wam wiadomo ja Dariusz Wandtke i Adrian (zwani przez niektórych Ojciec i Syn) projektujemy modele lokomotyw i innego taboru kolejowego, wynika z tego pewien problem otóż dochodzą mnie słuchy że nie potrafimy zaprojektować w 100 procentach poprawnego modelu parowozu ba ,nawet słyszałem że Adrian projektując model przez trzy miesiące na pewno nie zaprojektował dobrego modelu otóż właśnie przez to że się uczy i nie ma zbytnio czasu robił to 3 miesiące normalnie potrafi to zrobić w miesiąc.słyszałem równierz że robimy to dla szybkiej kasy i nie dbamy o poprawność modeli i przez to modele mają ogromną ilość błędów.Otóż nieprawdą jest że modele mają ogromną ilość błędów ,to są błędy w wyobraźni wydawcy który opiera się na opinii jednego modelarza któremu coś nie wyszło a ponieważ modele są bardzo skomplikowane i każde przesunięcie elemętu o jakiś tam ułamek milimetra powoduje narastanie błędów co w efekcie końcowym daje "ogromną ilość błędów" oczywiście są błędy ewidentne i pomyłki oraz braki części ale wynika to ze złożoności projektu ,im bardziej jest skomplikowany tym więcej będzie błędów nie do wychwycenia-każdy model jest sprawdzany przed wydaniem i klejony próbnie nawet po 2-3 krotnym klejeniu np kotła parowozu wychodziły błędy, wszystko zależało od tego jak dopasowało się szkielet po wycięciu. Nie widziałem jeszcze modelu czy to samolotu czy czołgu czy jakiegokolwiek innego modelu który nie miał by błędów , a samolot jako mało skomplikowana bryła będzie ich miał kilka ,okręt kilkanaście a parowóz morze mieć ich kilkadziesiąt ale napewno nie wpłyną one na efekt końcowy i ogólny wygląd modelu jest poprawny.Generalnie nie zwracamy uwagi na małe niedociągnięcia które nie rzutują na efekt końcowy ponieważ cykl projektowania przedłużył by sie do kilku miesięcy a to nudzi, i projekt by nie powstał.Chciałbym dodać że nasze modele są trudne w budowie i napewno niejedna k.....wa się posypała ale ci którzy przebrnęli przez te modele chwalą je sobie .Swoją drogą modelarstwo ma rozwijać twórcze myślenie a nie kończyć się na biernym sklejaniu elementów i dzięki naszym modelom- modelarze muszą trochę pomyśleć nad budową modelu poszperać za dokumentacją udać się do muzeum obejrzeć prawdziwą lokomotywe, dorobić pare części ,podmalować krawędzie itp.a kasa za projekty jest ostatnim elementem układanki i napewno żaden wydawca nie jest w stanie zapłacić za pracę włożona w te projekty. Proszę nie czytać i nie słuchać głupot jakie wypisuje jeden z wydawców ponieważ większość jego modeli ma błędy nie tylko te projektowane przez autorów ale również jego własne projekty zawierają błędy i te modele terz były sklejane próbnie przed wydaniem !!. Dodam jeszcze że modele lokomotyw będą nadal wydawane ale w dłuższym czasie ponieważ zajmuję się jóż czym innym i projektuję w chwilach wolnych.Obecnie na wydanie czekają dwa parowozy w skali 1:25 -Ty 2 oraz Ty45 projekty sa zakończone i przygotowane do druku, a następne będą po wakacjach . Oczywiście wydawca będzie jóż inny.

 
08-05-04 11:45  Re: modele lokomotyw
XYZ    

czy jest mozliwość ,że spod Pana ręki wyjdzie nie parowóz a np. EP-05 lub Eu-07, ciekawa byłaby tez jakaś lokomotywa elektryczna sprzężona (et-44 ) oraz np.turbospalinowa lokomotywa SM-48- nie wiem czy w skali 1:25 nie nudziłyby swoja w porównaniu z parowozami mało skomplikowaną bryłą wiec chyba lepsza byłaby np.1:45 tez dajaca juz bardziej szczegółowy obraz detali w porównaniu z modelami 1:87 , a na ekspozycje w warunkach domowych w sam raz.
pozdrawiam nie ustosunkowujac sie z braku bezpośredniej styczności z klejeniem parowozów (chyba z Modelika o ile dobrze pamiętam relacja Wakamija Ol-49?)

 
08-05-04 11:47  Re: modele lokomotyw
XYZ    

.... nie ustosunkowując sie oczywiście do powyzszego tekstu

 
08-05-04 12:41  Re: modele lokomotyw
bandi   

w opracowaniu jest model lokomotywy ET 40 w skali 1:45

 
08-05-04 13:10  Re: modele lokomotyw
Junior II   

Bardzo ciekawe spostrzerzenia .
Mam do Pana prosbe , prosze przy nastepnym wynurzeniu nie pisac "ciongiem " jak leci , tylko robic jakies przerwy czy spacje miedzy zdaniami.
Dlugie teksty lepiej sie wtedy czyta i nie powodujom oczoplasu.

To co Pan poruszyl to bardzo dziwna sprawa i ciagle powracajaca sprawa typu :
- a MNIE pasowalo !
nie moge ocenic kto z Was ma racje , gdyz nigdy w zyciu nie skleilem zadnego parowozu oprocz rakiety Stephensona autorstwa p.Osterczuka.
Ogladalem zeszyty Modelika z Waszymi modelami , mimo iz od dawna juz kusi mnie zrobienie sobie jakiejs ciuchci , nie kupilem gdyz dla mnie jako kolejowego laika sa one za obszerne i zdetalizowane
Nie uwazam tego zdetalizowania oczywiscie za minus , tylko jako pozytyw.
Rowniez zaslyszana opinia, wlasnie to co Pan przytoczyl o bledach , odstraszyla mnie od ewentualnego kupna.
Nawet zakladajac , ze modele te nie maja bledow , sa to modele tak jak Pan pisze, dla specjalnej publicznosci , tzn dla entuzjastow kolei, ktorzy wiedza co i jak dziala , i co
do czego przykleic, w razie niejasnosci w instrukcji.

Dla kolejowego jelopa mojego pokroju , bez instrukcji "krok po kroku " ani rusz.

Uwazam, ze jest mozliwa sytuacja , gdzie projektant i osoba sklejaca kontrolnie moga rozmawiac na jednej fali i dopracowac model tak , ze nie bedzie przytoczonych przez Pana nieporozumien.
Co do tego potrzeba , brzmi jak oklepany banal.

Podejrzane wydaje mi sie jednak proba bagatelizowania przez Pan jakis tam drobnostek czy dupereli nie wplywajacych na calosc.
Przytocze wiec oklepany banal ,
ze prawdziwego mistrza poznaje sie po wykonczeniu , tego co "nie widac", np pomalowania sciany za szafom, ktorom nikt nie bendzie odsuwal przez nastempne 10 lat ;))


Zycze Panu powodzenia z nastepnymi modelami .

 
08-05-04 14:29  Re: modele lokomotyw
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Bandi, przykro mi bardzo, ale muszę to napisać:

Twoje "wynurzenia" wprawiły mnie w osłupienie. Jest to najzwyklejsza w świecie pochwała brakoróbstwa i niechlujstwa. To właśnie te drobne błędy i niedoróbki decydują o wartości modelu. Skoro piszesz, że nie jest możliwe w pełni poprawne opracowanie dużego modelu to polecam chociażby Dragon Wagon i Leopolda z GPM. Oba modele są ogromne i nieprawdopodobnie skomplikowane, a jednak nie brakuje w nich części oraz wyjątkowo trudno jest doszukać się w nich jakichkolwiek błędów.

Następnym razem wybierając się do sklepu będę bardzo uważnie przyglądał się autorom modeli. Po Twoich stwierdzeniach wiem już których autorów należy unikać jak ognia. Po prostu uważam, że wydawanie moich ciężko zarobionych pieniędzy na zwykłe buble to kompletne nieporozumienie.

Pozdrawiam,
Wakamij

 
08-05-04 14:59  Re: modele lokomotyw
bandi   

Takich prostych modeli jak leopold i dragon wagon to uczyłem się kleić w szkole podstawowej 30 lat temu spróbuj zaprojektować model parowozu i go wydaj zobaczymy czy ci się uda.Jeżeli uważasz że moje parowozy to buble to dlaczego nie wyrzuciłeś oelki do kosza szkoda ci pieniędzy ? te błędy które ty wymieniłeś wynikają z twojej niewiedzy o konstrukcji parowozu oraz niezrozumieniu projektu, to raz , a dwa to opierasz się na jednym (pierwszym zresztą) modelu parowozu i wystawiasz opinię niesłusznie posądzając nas o brakorubstwo i setki błędów a po prostu nie potrafisz skleić parowozu i musisz się na kimś wyładować. dlaczego inni nie narzekają tylko chwala sobie moje i Adriana modele dziwne tylko ty i wydawca do tej pory narzekacie . Acha jeszcze jedno model był opracowany w troche innej wersji niż ta jaką ty widziałeś i cylinder chamulcowy jest prawidłowo umieszczony . nawet malowanie twojego modelu świadczy o tym że nie masz pojęcia o budowie , konstrukcji i malowaniu parowozów. Opracowanie modelu parowozu w pełni poprawne jest możliwe i właśnie tak są opracowane kolejne modele , nasuwa mi się pewne zasłyszane stwierdzenie że -tyle jest opinii o modelu ilu klei go modelarzy i to się sprawdza za każdym razem.Pozdrawiam

 
08-05-04 15:51  Re: modele lokomotyw
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Powyższą wypowiedż kolegi Bandiego pozostawię bez dalszych komentarzy, są całkowicie zbędne.

Pozdrawiam,
Wakamij

 
08-05-04 16:15  Re: modele lokomotyw
Junior II   

Niestety Panie Dariuszu tym wynurzeniewm powyzej strzelil Pan sobie klasycznego samobója, szkoda.
Jednoczesnie jestem pewien , ze stracil Pan rowniez teraz oczach podglondaczy i czytaczy tego foruma.
Wyziera z tego wynurzenia okropne zarozumialstwo .


Ale i tak sobie hyba kópiem ktorys z Waszych nastempnych parowozikuw ,

 
08-05-04 18:32  Re: modele lokomotyw
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Rzecz to dziwna zaprawdę, ale zgadzam sie z Juniorem... z Juniorem...

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024