FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-05-04 09:48  Re: [relacja] Fokker E.III Kartonowy Świat 1/04
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Zrobiłem kratownice burt. Nie wszystko wygląda "chlujnie", ale tego nie będzie widać po zamknięciu kadłuba.

 
14-05-04 23:14  Re: [relacja] Fokker E.III Kartonowy Świat 1/04
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Marku - na razie kadłub nie jest sklejony, więc moja opinia będzie teoretyczna. :) Niemniej spodobało mi się to rozwiązanie - przy takim pudełkowym kadłubie jest to znakomity pomysł - powinno to wyeliminować problem małej sztywności, który zapewne by się pojawił przy zwykłej metodzie (która raczej nie zapewniłaby sztywności przy kwadratowych wręgach, zwłaszcza, że karton jest dość cienki). Zobaczymy jeszcze, jak się sklei (tylko że przesunąłem do tyłu tę wręgę za fotelem pilota, żeby można było tam wsadzić zbiornik - ale to nie powinno mieć znaczenia) - ale myślę, że dobrze. :)

A powyżej wspomniany fotel.

 
16-05-04 13:28  Re: [relacja] Fokker E.III Kartonowy Świat 1/04
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Prace powoli posuwają się do przodu. Zacząłem się zastanawiać, ile metrów drutu już zużyłem do budowy tego modelu... ;-)

 
16-05-04 20:30  Re: [relacja] Fokker E.III Kartonowy Świat 1/04
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Jeszcze takie zbliżonko i kabinka po złożeniu. Brakuje jeszcze tablicy rozdzielczej i chyba dwóch drutów.

 
17-05-04 13:25  Re: [relacja] Fokker E.III Kartonowy Świat 1/04
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Nooooo, nie przesadzajmy. :) I tak jest ze 3 razy mniej drutów niż w oryginale. :) Po prostu trochę go wzbogacam... Marzą mi się takie maksymalnie szczegółowe 50tki, no ale to by się nie sprzedawało. Szkoda, że nadal tę skalę uważa się za taką niegodną większego zainteresowania... A zatem muszę sam sobie radzić, hie, hie, hie... :>

Zaraz Ci jeszcze napiszę cośkolwiek na priv...

 
17-05-04 18:45  Re: [relacja] Fokker E.III Kartonowy Świat 1/04
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fantazja!
A malowanie będzie też tureckie ;-/ ?
Mnie by się podobało malowanie maszyny jakiegoś "experta" , np.Boelcke'go. (?).

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
18-05-04 01:31  Re: [relacja] Fokker E.III Kartonowy Świat 1/04
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Malowanie będzie oryginalne. To jest samolot Hansa Joachima Buddeckego, który latał u Turków i też, zdaje się, był niezłym wymiataczem... Dużo dodaję do tego modelu, ale nie zamierzam malować powierzchni większych niż 2 cm kwadratowe. ;) No i żadnej szpachli. :P

Nareszcie skończyłem tablicę rozdzielczą... Dobrej nocy... :)

 
18-05-04 16:20  Re: [relacja] Fokker E.III Kartonowy Świat 1/04
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Spokooojnie, wszystko pod kontrolą. Sprężyny to tylko atrapy, zegar działa na baterię. ;)

 
19-05-04 15:12  Re: [relacja] Fokker E.III Kartonowy Świat 1/04
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Oto ostatnie zdjęcie kabiny przed zakryciem poszyciem, zdjęcie kadłuba trochę popapranego budasiem oraz zdjęcie pokazujące bardzo ciekawą blachę, z jakiej zrobiona jest osłona przedniej części kadłuba. Jaki z tego wniosek? Za chwilę zobaczycie

 
19-05-04 15:14  Re: [relacja] Fokker E.III Kartonowy Świat 1/04
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Otóż okazało się, iż nieomal identyczną fakturę mają wieczka od jogurtów, kefirów itp. z folii aluminiowej... Tzn. wieczka z folii, nie jogurty. ;-) Sytuację tę odpowiednio wykorzystałem.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024