FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
03-05-04 20:10  Re: Dlaczego kleimy modele ?
dorigor 

 

Fajna ankieta .
Moje odpowiedzi
1.tak
2.tak
3.nie
4.tak
5.nie
6. Chyba nie
7. tak
8. ja nie potrafię
9.nie,nie,nie i dlatego nie mogę ruszyć z miejsca i wrócić do wcześniejszej formy

 
03-05-04 23:26  Re: Dlaczego kleimy modele ?
Poste 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Napewno powodów jest więcej. To tylko kilka, które pszyszły mi do głowy :))))

Pozdrawiam

Klaus Schulze - prawdziwa elektronika.

http://www.facebook.com/pages/Renova-Model/215983758412071
http://www.youtube.com/user/RenovaModel

 
04-05-04 07:00  Re: Dlaczego kleimy modele ?
kOzi 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Mnie klejenie odpręża. Poza tym lubię widzieć jak coś powstaje, a nic nie powstaje tak jak model.
Majstrujesz go kawałek po kawałku, każdy element przechodzi przez plauchy, jest wycinany, formowany, retuszowany lub malowany, paprany klejem i mocowany na miejsce. W ten sposób z kilku arkuszy papiru powstaje miniatura rzeczywistośći.

I ten proces w jest tak wciągający.

kOzi 5827819
... modelarz kartonowy... co kupi to pakuje do kartonu...

 
04-05-04 08:15  Re: Dlaczego kleimy modele ?
Junior II   

a ja kiedys kleilem z pobudek bardzo niskich , jak nie najnizszych i do tego nie wymienionych przez Poste.

Mianowice kleilem ,aby doprowadzic do napadow apoplektycznej qurwicy polonczonej z agresywnom wsciekliznom u mojej jeszcze bylej tzw malzonki.

Otoz stwor ten reagowal tak na widok klejonych jak rowniez tylko gromadzonych niesklejonych moich kochanych modeli.

W nadziei wienc , ze ataki te doprowadzom do tzw zejscia tejze , nieustawalem w prowokacjach.
Mobilizowaly mnie wtedy do klejenia rowniez czenste pogrozki tego stwora , mianowicie , ze jak zdechnem , to mi wrzuci do grobu te wszystkie papiury co zalegajom w szafach.

Na szczencsie od prawie 7 lat mam tzw swienty spokoj w tej kwesti i mogem robic co chcem i se kleic co chcem.;)))

 
04-05-04 08:31  Re: Dlaczego kleimy modele ?
Staszek-modelarz   


1. Są w jakiś sposób związani z techniką-od urodzenia
2. Wykonują określony zawód-kiedyś tak
3. Są perfekcjonistami-niekoniecznie ale coś w tym jest
4. Chcą posiadać coś co jest nie osiągalne-raczej nie
5. Zazdroszczą innym kolekcji-zdecydowanie nie
6. Mają coś w rodzaju choroby psychicznej-tak to pewien rodzaj choroby
7. Są też uzdolnieni plastycznie i nie potrafią przejść przez życie nie zostawiając po sobie śladów-zdecydowanie tak
8. Żyją trochę z boku-niekoniecznie
9. Mają trochę wolnego czasu dla siebie-zdecydowanie tak,jestem po wypadku i na rencie.Mam olbrzymie ilości czasu,nie ma co oglądać w telewizji(chyba,że późno w nocy dadzą coś fajnego).Modelarstwo to" walka" z papierem,klejem .To wyzwanie ukierunkowane na zbudowanie modelu.To wiedza na ten temat-ogromna i przeświadczenie -ile muszę jeszcze się nauczyć..Ale jest to przyjemna nauka.
Budawa modelu mnie odpręża i pomaga odreagować .
Pozdrawiam Wszystkich.Alcy... .

 
04-05-04 08:49  Re: Dlaczego kleimy modele ?
ZzB   

Witam.

A mnie, podobnie jak kOzi'ego, klejenie po prostu odpręża.
Po calym dniu użerania się z klientami/współpracownikami/sąsiadami/rodziną/zyczliwymi/urzędnikami (...) potrzebuje wasnie czegoś takiego żeby nie zwariowac
Może to tylko nałóg a może już i choroba psychiczna - jak spotkam "lekarza-modelarza" to dam się przebadać.

Pozdrowionka
ZzB
Jednoosobowy Klub Modelarstwa Redukcyjnego w Redzie

 
04-05-04 09:59  Re: Dlaczego kleimy modele ?
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Zdecydowanie punkt 6. Tak przynajmniej szłyszę w domu :-)

Pozdrawiam,
Wakamij

 
04-05-04 13:24  Re: Dlaczego kleimy modele ?
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

wiecie co tak mnie sie przypomnialo jedno cosio...zaczolem kleic bo jestem/bylem strasznie nerwowy...wszystko mnie denerwowalo irytowalo doprowadzalo do szewskiej pasji nad niczym nie moglem sie skupic bo zawsze cos sie nie udawalo potem to niszczylem i demolowalem...takze chyba prawda jest taka ze zaczolem kleic dla cwiczenia cierpliwosci a potem to juz czysty relaks :-) No po prostu terapia grupowa z ludźmi niekoniecznie w moim wieku

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
04-05-04 15:58  Re: Dlaczego kleimy modele ?
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

1. Są w jakiś sposób związani z techniką. - Mam tytuł mgr inż. z kierunku technicznego więc może i coś w tym jest:-)
2. Wykonują określony zawód. - Nie koniecznie
3. Są perfekcjonistami. - Chciałbym móc tak o sobie powiedzieć:-)
4. Chcą posiadać coś co jest nie osiągalne. - Nie chyba nie bo lubię wysoko stawiać poprzeczkę i ją pokonywć, więc nic nie jest niemożliwe
5. Zazdroszczą innym kolekcji. - Nie to jest mi obce, raczej tylko inne kolekcje pomagają mi sie uczyć
6. Mają coś w rodzaju choroby psychicznej. - Nie no tego nie skomentuję ;-)
7. Są też uzdolnieni plastycznie i nie potrafią przejść przez życie nie zostawiając po sobie śladów. - Nie, chyba nie
8. Żyją trochę z boku. - Hmmm modelarstwo dla mnie to chwilka wyciszenia więc i odosobnienia i postnania obok, więc chyba tak.
9. Mają trochę wolnego czasu dla siebie. - Teraz tak ale kiedyś różnie bywało, nawet pół roku model leżał rozgrzebany.

Koniecznie dopisałbym tu punkt
10. Chęć poznania historii wojen I i II oraz historii najnowszej, zależy kto co klei. I jakaś fascynacja historią. Prawda Panie i Panowie? :-)

A w ogóle kleję bo to relaks i forma wyciszenia dla mnie.

Pozdrawiam
Darko

 
04-05-04 16:56  Re: Dlaczego kleimy modele ?
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

1. Są w jakiś sposób związani z techniką>>> nie jestem związany z techniką tylko w II gim. miałem taki przedmiot.
2. Wykonują określony zawód>>>> przepraszam bardzo uczniowie też sklejają modele a ja jestem tego żywym doswodem.
3. Są perfekcjonistami. >>> to fakt szukam perfekcji we wszystkim
4. Chcą posiadać coś co jest nie osiągalne>>> to też fakt budując model to się chce robić rzeczy które są normalnie widoczne pod mikroskoepem, ale się nie da.
5. Zazdroszczą innym kolekcji.>>> tak zazdroszcze kolekcji Batonusowi i takim kosmitom
6. Mają coś w rodzaju choroby psychicznej.>>> tak mói moja mama o mnie a więc to pewnie prawda
7. Są też uzdolnieni plastycznie i nie potrafią przejść przez życie nie zostawiając po sobie śladów.>>> to też prawda nie wymaga komentarzu
8. Żyją trochę z boku.>>> to prawda ludzie mnie czesto nie rozumieją i izolują , ale na szcześcei ma sieparu przyjaciół w swoim otoczeniu
9. Mają trochę wolnego czasu dla siebie.>>>skoro kleje to penie mam ale teraz nie miałem bo wiadomo EGZAMINY
10 to chce mieć coś fajnego w swoim pokoju, bo raczej dziewczynie modelem nie zaimponuje

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024