FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-05-04 15:00  [CIEKAWOSTKA] UPADEK CONSTITUTION
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Wiele razy padało na tym forum pytanie co robicie ze sklejonymi modelami (gdzie je magazynujecie, stawiacie lub wieszacie).
Ja wam opowiem co się dzieje z surówkami (niektórymi) modeli zaprojektowanych w mojej stoczni Jarod Building Ships Models.
Ostatnio natknąłem się na surówkę popełnionego przeze mnie kilka lat temu modelu
USS „Constitution”. Leżała w szafce biurka mojego kolegi z pracy. Jakież było moje zdziwienie kiedy ją zobaczyłem. Na moje pytania co się z nią działo kolega opowiedział mi historię tułaczki tego modelu - surówki.



Post zmieniony (29-06-05 15:46)

 
03-05-04 15:01  Re: [CIEKAWOSTKA] UPADEK CONSTITUTION
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Wziął go ode mnie kilka lat temu aby postawić go w kolbie laboratoryjnej na barze baru „CLIF CAFE” w moim mieście jako ozdobę. Niestety jak to w barze, załoga tej jednostki rozpiła się doszczętnie i opuściła swoją macierzystą jednostkę. Poza tym model był zbyt duży aby stać na barze ,więc kolega zabrał go do domu ku uciesze swoich 4-ro letnich bliźniaków. Bliźniaki uzupełniły załogę żaglowca swoimi Pokemonami i przez jakiś czas pływała ona po bezkresnym oceanie jego domu. Ąle jak to dzieci szybko się znudziły zabawą ,więc urywały to kotbelkę lub inne elementy. Widząc to kumpel zabrał dzieciom model i przytargał go do pracy ,gdzie wstawił go do szafki razem ze stertą papierów. Po pewnym czasie o nim zapomniał , lecz pewnego razu przyjęty został do pracy nowy pracownik, i dostał w spadku biurko z zawartością tegoż oto modelu. Któregoś razu NOWY nie mogąc domknąć drzwiczek szafki przy_______ nimi porządnie, i złamał stewę dziobową oraz żurawiki szalupy rufowej. W tak domkniętej szafce model przeleżał jeszcze chyba z rok, aż kiedy czegoś szukając w pokoju kumpla przypadkowo natknąłem się na wrak. Miło się rozczuliłem oglądając ten wrak ,nawet w takim stanie ładnie się prezentował i robił wrażenie.



Post zmieniony (29-06-05 15:46)

 
03-05-04 15:02  Re: [CIEKAWOSTKA] UPADEK CONSTITUTION
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie wiedziałem co z nim zrobić i nagle oświeciła mnie myśl. Z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja postanowiłem USS „Constitution”(cóż za zbieżność nazw) spalić i sfotografować, a następnie pokazać wam efekty tej operacji. Myślałem że papier będzie się palić momentalnie, jakie było moje zdziwienie kiedy model nie chciał się zająć ogniem . Ale do czasu……



Post zmieniony (29-06-05 15:46)

 
03-05-04 15:04  Re: [CIEKAWOSTKA] UPADEK CONSTITUTION
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Kiedy zajął się szkielet zrobiony z 1mm kartonu to wtedy zaczęło się jarać jak trzeba ,aż szczuty okrętowe (dzikuny papierzaki) zaczęły uciekać z piskiem.



Post zmieniony (29-06-05 15:46)

 
03-05-04 15:06  Re: [CIEKAWOSTKA] UPADEK CONSTITUTION
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

W tym momencie kiedy już cały model był zajęty przez ogień, przełamała się stępka. Kiedy to widziałem to tak jakbym oglądał rzeczywisty pożar statku –tak naturalnie to wyglądało.



Post zmieniony (29-06-05 15:46)

 
03-05-04 15:07  Re: [CIEKAWOSTKA] UPADEK CONSTITUTION
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Z niecierpliwością czekałem też na spalenie się ozdobnej rufy wraz z kasztelami.



Post zmieniony (29-06-05 15:47)

 
03-05-04 15:08  Re: [CIEKAWOSTKA] UPADEK CONSTITUTION
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Kiedyś z kolegą (uczestnik tego forum) spaliliśmy model Zero pomalowanego srebrną minią,
Jak pięknie po spaleniu wyglądały powierzchnie pomalowane tą minią ,powyginały się pod wpływem ciepła .Spalony szkielet wyglądał jak oryginalny spalony Zero.
Ciekaw też byłem jak po spaleniu będzie wyglądała USS „Constitution” i efekt mnie zadowolił. Sami zobaczcie koledzy.



Post zmieniony (29-06-05 15:47)

 
03-05-04 15:09  Re: [CIEKAWOSTKA] UPADEK CONSTITUTION
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Wielu z was szanowni koledzy potępi moje spalenie –unicestwienie tej surówki , a może nie…..Ci co mnie widzieli jak paliłem rezultat mojej rocznej pracy projektanta pytali się czy mi nie żal. A czego zbabranych kolorów przez wydawcę ,tego że nie widziałem sklejonego modelu z wycinanki itd., itp.
USS „Constitution” powstanie z popiołu jak feniks , kiedyś tam ……..



Post zmieniony (29-06-05 15:47)

 
03-05-04 15:19  Re: [CIEKAWOSTKA] UPADEK CONSTITUTION
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tez czasem fajcze swoje nieudane modele (tak skonczyl Apacz z MMa i Yak-3jkachyba) i palily sie calkiem milo...tylko moje byly nieudane zupelnie a twoj wygladal calkiem ladnie...no ale mam nadzieje ze dalo ci to wieeeeeeeeeeele radosci :-)

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
03-05-04 20:57  Re: [CIEKAWOSTKA] UPADEK CONSTITUTION
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

BARBARZYŃCA !!!!!!!!!

 
04-05-04 08:40  Re: [CIEKAWOSTKA] UPADEK CONSTITUTION
XYZ    

lepiej byłoby gdybyś powiadomił o chęci pozbycia się takiego modelu - wolałbym -- być może dokończyć w przyszłości niż oglądać takie fotki:bezsens- poza tym lepiej wyglądałby płonący pancernik na wodzie

 
04-05-04 08:55  Re: [CIEKAWOSTKA] UPADEK CONSTITUTION
Stefanek   

Trza go bylo wczesniej gdzies zwodowac ;-) Ale i tak bylo sympatycznie...

Pozdr.
Stefanek

 
04-05-04 10:04  Re: [CIEKAWOSTKA] UPADEK CONSTITUTION
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Przynajmniej zakończył swoją służbę honorowo - jak okręt wojenny, a nie w stoczni złomowo-makulaturowej...

Pozdrawiam,
Wakamij

 
04-05-04 10:14  Re: [CIEKAWOSTKA] UPADEK CONSTITUTION
XYZ    

:)

 
04-05-04 13:19  Re: [CIEKAWOSTKA] UPADEK CONSTITUTION
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To Graf Spee? pewny nie jestem dlatemu pytam...

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
04-05-04 20:32  Re: [CIEKAWOSTKA] UPADEK CONSTITUTION
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

O **** !!

 
04-05-04 20:46  Re: [CIEKAWOSTKA] UPADEK CONSTITUTION
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Szczerze mówiąc to szkoda takiego ładnego modelu !

ale myślę, że gdybyś się nawrócił na kartoniarstwo to będzie cię stać na doskonałe opracowanie jakiegoś modelu...

tymczasem pozdrowienia !

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
05-05-04 14:48  Re: [CIEKAWOSTKA] UPADEK CONSTITUTION
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Wojtas - ja cały czas jestem w kartonie aktywny, i cały czas coś projektuje.

 
05-05-04 15:25  Re: [CIEKAWOSTKA] UPADEK CONSTITUTION
Navarin 

 

Jarek, najlepiej byloby przed zapaleniem wlozyc wewnatrz jakas petarda dla dobrego wybuchu :-).

Lubię to, co pływało 100 lat temu 3306724

 
05-05-04 15:39  Re: [CIEKAWOSTKA] UPADEK CONSTITUTION
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

I jeszcze dać mały balast, puścić na wodę. Jak w życiu...

 
05-05-04 15:42  Re: [CIEKAWOSTKA] UPADEK CONSTITUTION
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Kolega proponował ,aby zwodować model i nafaszerować saletrą.Ale nie chciało mi sie , jedyne co to najpierw postrzelałem sobie do modelu z broni ostrej.Akurat spalenie odbyło sie na strzelaniu ,w mojej firmie

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024