FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
28-04-04 08:31  [Narzędzia] Wycinak do dziurek-skąd wziąć?
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Robię sobie pomaleńku i spokojnie T-50 w skali 1:35 i doszedłem właśnie do kół nośnych. I się okazuje, że muszę właśnie wyciąć ok. 200 dziurek średnicy 1,5 mm. Skalpelem się nie da, bo za male, igłą się nie da bo zostanie babol z drugiej strony. Najlepszy byłby jakiś wycinaczek (wycinaczyk?), może ktoś z szanownego koleżeństwa ma dobry pomysł, z czego go zrobić, gdzie kupić? Aha, antenę teleskopową od radia już popsułem - za miękka.

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
28-04-04 08:38  Re: Wycinak do dziurek-skąd wziąć?
RobertB. 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Spróbuj poszukać w aptekach igieł lekarskich o tej średnicy, wydaje mi sie, że takie są najgdubsze. Zetnij czubek, naostrz i masz gotowy wycinak.

 
28-04-04 08:46  Re: Wycinak do dziurek-skąd wziąć?
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Popieram, stalowa rurka cienkościenna, z jakich są robione igły lekarskie to bardzo dobry materiał na takie wycinaki. Co do grubości igieł to mam nawet 2,4 mm i chyba są nawet większe. Słyszałem o 2,8 ale nie potwierdzę tego.

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
28-04-04 08:52  Re: Wycinak do dziurek-skąd wziąć?
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Najgrubsze igły to są te dla weterynarzy.

 
28-04-04 09:29  Re: Wycinak do dziurek-skąd wziąć?
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Te "ludzkie" do transfuzji krwii też są grube.

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
28-04-04 09:35  Re: Wycinak do dziurek-skąd wziąć?
Hook6   

 

Właśnie jestem na etapie poszukiwania takiego urządzenia. Dziurkacz w kształcie konduktorskiego dziurkacza na PKP z rewolwerową końcówką o ustawianej wielkości dziurek (przeznaczony generalnie do wycinania w skórze) można kupić w różnych OBI, Praktikerach itp. Niestety większość z nich oferuje dziadostwo po 7-10 zł. Są to urządzenia beznadziejnej jakości - wystarczy się przyjrzeć. Jedynie w Obi spotkałem dziurkacze inne - niemieckie, solidne i precyzyjne. Zakres dziurek to 2 - 2,5 - 3 - 3,5 - 4 - 4,5 mm. Cena 69 zł. Osobiście mam nadzieję kupić coś znacznie lepszego w Kruszwicy. Puczini na spotkaniu we Wrocławiu pokazywał nam cudo firmy rzemieślniczej z Nowego Tomyśla które nabył w zeszłym roku właśnie w Kruszwicy. Nie znam jego zakresu dziurek i ceny, ale na pewno widziałem piękne 0,5 mm dziurki w kartonie.

 
28-04-04 09:51  Re: Wycinak do dziurek-skąd wziąć?
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Tu coś jest.

 
28-04-04 10:15  Re: Wycinak do dziurek-skąd wziąć?
Waldemar   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Polecam kupiony w Castoramie za jakieś drone pieniądze komplet wycinaków jak na fotce.Są w rozmiarach 0,8 , 1,6 , 2,4 , 3,2 mm.

 
28-04-04 10:21  Re: Wycinak do dziurek-skąd wziąć?
Carus   

Ja nawiercam otworki... wcześniej nasączam cyjanem i nie ma problemu ze strzępiącymi się krawędziami. Wiertła są od 0.5 mm wzwyż, jedno kosztuje od 1 do 2 zł.


pozdrawiam
Carus...

 
28-04-04 10:59  Re: Wycinak do dziurek-skąd wziąć?
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Przy średnicy 1-1,5mm dziurki można wybić zwykłym, zeszlifowanym na płasko prętem (np. zegarmistrzowski śrubokręt) o takiej srednicy. Warunek: podkładka z np. linoleum (pręt powtłacza wycięte kółeczka do podkładki - będzie do wywalenia).

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024