FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
30-04-04 07:07  Re: [foto]P51-B z MM - początek
kOzi 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Proszę o więcej detali w temacie folii. W materiałach jakimi dysponuję nic takiego nie znalazłem, sama wycinanka nic o tym nie mówi.

Przyjmę każdą konstruktywną krytykę :)

kOzi 5827819
... modelarz kartonowy... co kupi to pakuje do kartonu...

 
07-05-04 20:01  Re: [foto]P51-B z MM - początek
Ernbar 

 

Coś dawno nic do relacji nie doszlo

 
11-05-05 11:58  Re: [foto]P51-B z MM - początek
cinek1964   

No własnie nie ma nowych fotek, a ja akyualnie robię tego konia też. Sklejam zgodnie z instrukcją tj. np. w przypadku kabinki wkleiłem ja w segment, który nastepnie okleiłem na wrędze (j) i od tyłu dokleiłem wręgę (k.). Wczoraj zacząłem wklejac wyposażenie i z kabiną w segmencie jest to nimałe wyzwanie - dobrze, ze mam dobre pensety. Czekam na dalszy ciąg relacji, bo tył kadłuba wygląda na dość skomplikowany.
Generalnie model pasuje OK, klei sie przyjemnie ale karton rzeczywiście cienki i łamliwy, więc zabezpieczyłem go lakierem - BRICO. Wygląda lepiej i formuje się lepiej, ale trudniej się wycina.... Cóż - nie można mieć wszytskiego.
Acha i instrukcja do modelu napisana niby przyjaźnie, ale jeszcze nigdy w MM nie dowiedziałem sie tak mało o wykonaniu poszczególnych elementów.
Pozdro
Cinek1964

 
11-05-05 16:04  Re: [foto]P51-B z MM - początek
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Poczułem dreszczyk, kiedy oglądałem zdjęcia. Tzn że mi się podoba :-)) Tłum żąda fotek....

Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
13-05-05 00:48  Re: [foto]P51-B z MM - początek
grim 

 

"do tematu folii na oszklenie samolotu"

...po trudach eXperymentowania z foliami różnego pochodzenia // opakowania po jakiś gadZetach itp. // krótko :] idż do jakiegoś punktu XERO i tam // powinna być // folia tak cieniutka że się nada...ALE nie folia na okładkę // blindowanie cZy cUś podobnego // tylko folia którą przetrawi xerokopiarka, ja u siebie na osiedlu znalazłem taką właśnie foliie, jest cieniutka i nada się jak nie wiem co ;) ... tylko nie próbowałem jej kształtować termicznie :] , może się nie nadać i tu może wziąć góre foliia ta na okładki jest gróba i z nią można by poeksperymentować...



Post zmieniony (13-05-05 00:50)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024