FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
23-04-04 08:52  Re: ORP Jaskółka-relacja z budowy
ZzB   

"...
Poszycie malowałem chyba już z sześć razy i jeszcze mi przebija kolor kartonu....
..."

Witam.
To takie 0.03 PLN od plastikowego
Farby mają niejednakowe zdolności kryjące. Słabiej kryją m.in biele, żólcie, kość sloniowa, i ... czerwienie (te ostanie nie mam pojęcia dlaczego). Dobrym rozwiązaniem jest wstepne pokrycie modelu farbą dobrze kryjąca o zbliżonym odcieniu - czyli np pod biały daje się jasnoszary.
A'ha - i mała ciekawostka. Kolory słabokryjące znacznie lepiej zachowują się przy malowaniu aerografem, choć i tak trzeba dac kilka warstw. Ale w efekcie nie ma takiego zróżnicowania odcieni jak przy malowaniu pędzlem.

Pozdrowionka
ZzB
Jednoosobowy Klub Modelarstwa Redukcyjnego w Redzie

 
23-04-04 11:13  Re: ORP Jaskółka-relacja z budowy
Carus   

Największy problem mam z doborem koloru farb, a właściwie odpowiednich odcieni, ale chyba zostanie ta jak jest. A aerograf to dalekie marzenie na razie... muszę machać pedzelkiem ;-)


pozdrawiam
Carus...

 
26-04-04 10:54  Re: ORP Jaskółka-relacja z budowy
Carus   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Spartaczyłem linię wodną kadłuba... pięknym łukiem jak grzbiet wieloryba poszła do góry... poprawimy. Na spotkaniu W.A.K. przekonałem się, że poszycie dna jest jednak za jaskrawe i stocznia przemaluje jednak na czerwono-brązowy kolor. Czekąc na poniedziałek dorobiłem klamki, okapy nad bulajami i same bulaje, które są malowane... cała nadbudówka bedzie pomalowana jeszcze raz jak dojdą wszystkie pierdoły, jak rury odwadniające górny pokład, odpowietrzniki i dzwon ;-) . Nad gretingami zmarnowałem mnóstwo czasu, powstały cztery wersje zanim sie poddałem... Zmontowałem też podstawkę pod model, i mogę zabrać się za śruby. Tyle postępów w budowie. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych. A ... HOOK ! dzięki za materiały! odbieram dziś od Puczinich ;-)


pozdrawiam
Carus...

 
27-04-04 09:08  Re: ORP Jaskółka-relacja z budowy
Carus   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Udało mi się namalować wreszcie w miarę równo linię wodną ;-) cień literki na razie sobie odpuściłem... muszę podretuszować burty i Ptaszek będzie wodowany.


pozdrawiam
Carus...

Post zmieniony (09-12-04 20:54)

 
04-05-04 00:42  Re: ORP Jaskółka-relacja z budowy
Carus   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Relacja jest faktycznie dziwna... Marco założył wątek, mieliśmy razem, równolegle budować modele, miałem być gościem a stałem się gospodarzem... No cóż... tak już chyba zostanie.

W stoczni niewiele zrobiono. Dobudowałem maszt, zejściówkę, reling na niej i założyłem na reling osłonę brezentową. To poważne opóźnienie spowodowane zostało przez awarię Lublina z Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku, który miał przymusowe lądowanie w pobliżu. Po dokonaniu niezbędnych napraw w Lublinie stocznia rusza pełną parą.


pozdrawiam
Carus...

 
04-05-04 00:45  Re: ORP Jaskółka-relacja z budowy
Carus   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Ech... ten felerny Lublin....


pozdrawiam
Carus...

 
04-05-04 11:52  Re: ORP Jaskółka-relacja z budowy
Hook6   

 

Podglądałeś Rajkuba ??? Zobaczysz, że jak on po pewnym czasie będziesz miał pensetki zamiast palców. I też nie będziesz mógł pić piwa.

 
04-05-04 14:10  Re: ORP Jaskółka-relacja z budowy
Carus   

?? pensetą nie da się podnieś kufla z piwem ?? przerobimy kufel, albo zastosuje się wężyk ssący ;-)


pozdrawiam
Carus...

 
04-05-04 14:32  Re: ORP Jaskółka-relacja z budowy
Marco 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

No zastrzeliłes mnie tym Lublinem....no kamikadze jesteś...nie myslałem że zrobisz go tak szybko. Wiesz ze musze tez go mieć.;-)))))))

W ogóle tempo masz zawrotne...ale mysle że od poczatku jestesmu to gospodarzami-taki przynajmniej był zamysł..mój.
U mnie idzie bardzo powoli, a nie umieszczam zdjatek, ponieważ raz że nie ma co narazie pokazywać a dwa nie mam aparatu. Siedze narazie na dolnej cześci nadbudówki i siedze tak sobie dalej. Jak skończe nadbudówke w calości wtedy cos ja wrzuce.

I jeszcze jedno; kilka dni świetlnych temu była wypowiedx Marcina o kolorach.
wyjasnionko; ja nie twierdze że malowanie jasno szarym kolorem jest prawidłowe. Ale wszelkie znaki na niebie na to wskazują wg. mnie.
Dla zainteresowanych podaje linki do postów na forum Okretów Wojennych;

http://fow.idysk.com/forum/viewtopic.php?t=219

http://fow.idysk.com/forum/viewtopic.php?t=134&postdays=0&postorder=asc&start=15

Pozdrawiam

 
24-05-04 16:26  Re: ORP Jaskółka-relacja z budowy
Marco 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Mimo coraz mniejszej ilości czasu i natchnienia udało mi się skończyć pewien etap. Nadbudówka jest na swoim miejscu. Ale najpierw zdołałem załatwic pare zaległych sparw;
-odstająca burta na dziobie-to co wiele osób mi uzmysłowiło- jest chyba dobrze teraz-patrz zdjęcie.
-pomalowany pokład- choc jeszcze musze wyrównac na zalamaniach.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024