FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
27-05-04 17:47  Re: [zapowiedź] AH Military Model 1-2/2004 YAMATO
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

MAM MAM MAM!!! :-))))))))

Kadłub na pierwszy rzut oka jest wzięty z poprzedniego (deskowanie to samo, kształt chyba też - mam sklejony kałyb i nadbudówki z poprzedniego ale zawinięty folią i dokładnie nie powiem...) ale są rożnice w szczegółach, np rufa ma trochę inny obys pokładu (przy szynach od hangaru) inaczej są umieszczone rufowe stanowiska działek (te dwa na burtę - na skraju tej części pokładu)
Nadbudówki i artyleria są zaprojektowane od nowa (no w każdym razie siatki są inaczej porozwijane.) Różnice są chyba na plus (bo autorytetem nie jestem, ale tak mi się właśnie wydaje - co najmniej pod względem technologicznym) kilka elementów jest podzielonych na więcej części (np 155tki, osłony 127 - te otwarte i nadbudówki. ci co widzieli poprzednie pewnie pamiętają długie części wymagające wielokrotnego zginania szczególnie nadbudówka wyglądała kosmicznie - jeden duży element.) różnice w kształcie są minimalne (np na nadbudówce ten gęsto żeberkowany pancerz (?) na wysokości głównego mostku (?)- na samej górze) ale nie mnie oceniać ich słusznośc, nie się wypowiedzą jacyś maniacy znający kazdy nit ww okręiku :-)
wieze głównych mają minimalne różnice w kształcie (np pancerz boczny, ten element na styku z czołową jest prosty a nie tak śmiesznie wygięty w łuk jak w poprzednim wydaniu) - porównując ze zdjęciami to teraz jest lepiej (znaczy się dobrze :-) )
Niestety nie zauważyłem żeby były dodatkowe włazy (drzwi). są tylko narysowane na nadbudówkach...
cztery arkusze są dwustronne (tzn druga strona cała na szaro) mimo to nie wiem czemu są na nich elementy do dwustronnego składania (a nie trzeba chyba) - to nie tyle wada co niedopatrzenie. mam nadzieje że przez nieoptymalne rozmieszczenie nie ucierpią elementy które powinny być dwustronne a nie są (w poprzednim wydaniu tak było)

O niebo lepiej są zrobione samoloty. Dwupłat ma zrobioną kabinkę (bo ma otwartą kabinę) ten drugi nie. pływaki są robione na szkielecie (poprzednio chyba się robiło "w powietrzu") no i podział na segmenty jest lepszy (więcej segmentów - bardziej to to przypomina samoloty :-) )

Opis sklejania to bajka :-) pełno rysunków, wyjątkowo kilka rzutów różnych fragmentów nadbudówek z olinowaniem, można sobie zrobiić całkiem porządne sznureczki :-) - sporo tego.
nawet rozrysowano osobno jak poprowadzić liny w dźwigu. Szablonów jest na całą stronę, czyli dużo :-) (ostatnio było na 1/3 lub nawet 1/4 strony)

druk bardziej mi się podobał w poprzednim, szary był ciemniejszy - czy raczej lepiej nałożony, w moim egzemplażu nowego jest jakby "zaśnieżony" (niejednolity) poprzednio też był, ale teraz bardziej, przez co barwa wydaje się jaśniejsza ale "brudniejsza". Mimo jaśniejszego szarego, "czarne" linie są mniej widoczne...
przejżałem 3 egzemplaże, ale kolor chyba taki sam był, na ile było to widać przy słabym sklepowym świetle) w jednym były krzywo arkusze, dzięki czemu uciachane było poszycie.

Tyle na pierwszy rzut okiem o model, szkoda że poprzedniego nie mam całego w 2D, ale mam nadzieje że komuś to pomogło :-)

Ogólnie rzecz biorąc jestem na TAK :-) ( a nawet 3xTAK ;-) )

 
28-05-04 10:57  Re: [zapowiedź] AH Military Model 1-2/2004 YAMATO
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Poszycie kadłuba i szkielet nieco inne, ale jednak.
Cała nadbudówka jest zupełnie inaczej zaprojektowana. Szkielet nadbudówki też zupełnie inny (mniej tektury pójdzie). Komin tak samo. Do tego drobiazgi. Dla mnie wszystkie zmiany in plus w stosunku do poprzedmiego wydania z wyjątkiem druku. "Yukikaze" nadal pozostaje "naj".

 
28-05-04 11:01  Re: [zapowiedź] AH Military Model 1-2/2004 YAMATO
Recon 

 

TEŻ JUŻ MAM !!!

Niestety nieposiadam poprzedniego wydania w 2D wiec niemoge ich porównać.
Ale oglądałem kilka relacji z budowy (m.in. Vivita) i wydaje mi sie że są duże różnice w kolorach. Poszycie dna jest dużo ciemniejsze niż w poprzednim wydaniu (może dzięki temu niebedzie trzeba szpachlować i retuszować ;] ), kolor szary jest też jakby ciemniejszy !?, czarne linie są przez to mniej widoczne. Kolejną zmnianą kolorystyczną jest barwa tych 2 pasków w tylnej części okretu (niewiem jak sie one dokładnie nazywają) w poprzednim wydaniu ich kolor podchodził pod żółty a teraz jest brązowy.
Napewno na duży plus zasługuje opis budowy i rysunki w technice 3D.
Moim zdaniem to wydanie na pierwszy rzut oka (popmimo zmian kolorystycznych) jest super!!! . 3xTAK ;P

 
29-05-04 00:13  Re: [zapowiedź] AH Military Model 1-2/2004 YAMATO
P40   

Widzę, że jakikolwiek post Pana Halińskiego wzbudza niezwykłe emocje na forum co widać po ilości wpisów

 
01-06-04 11:08  Re: [zapowiedź] AH Military Model 1-2/2004 YAMATO
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cofam swoje poprzednie uwagi odnośnie druku. Kolorystyka nowego "Yamato" wygląda gorzej tylko na papierze. "Na żywo" prezentuje się to znakomicie i znacznie lepiej niż w poprzednim wydaniu.

P.S. Nie wytrzymałem i zacząłem sklejać. Bajka.

 
01-06-04 13:02  Re: [zapowiedź] AH Military Model 1-2/2004 YAMATO
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To kamień spadł z serca :-)

będzie raport z budowy?? (z uwzględnieniem pasowania poszycia - jestem ciekaw czy burta nie jest za krótka jak ostatnio...)

 
09-06-04 14:35  Re: [zapowiedź] AH Military Model 1-2/2004 YAMATO
Maniur 

 

Szukałem Nowego Yamato w Krakowie i w żadnym sklepie modelarskim go nie ma, czy może ktoś go widział w Krakowie?? Prosze o pomoc, bo bardzo chciałbym go zobaczyć przed zakupem, 70 zł to jednak spory wydatek.

;)

 
09-06-04 20:27  Re: [zapowiedź] AH Military Model 1-2/2004 YAMATO
meadow22   

Już nie mogę się doczekać??????????
BRAWO za reaktywacje

 
07-07-04 15:17  Re: [zapowiedź] AH Military Model 1-2/2004 YAMATO
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Ej a może ktos napisze cos więcej o tym modelu i umieści np. zdjęcia z budowy nowego modelu?

 
20-05-11 18:27  Odp: [zapowiedź] AH Military Model 1-2/2004 YAMATO
mak 

 

Co prawda to nie karton ........ale warto poolukać:)
http://www.modellversium.de/galerie/5-schiffe-ww2/1140-ijn-musashi-nichimo.html

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024