FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-05-04 21:08  Re: [fotorelacja] AH F6F-3 Hellcat
mike 

 

Ja tez chce tak umieć... Może kiedys się nauczę... albo sie zestarzeję ;-)

I keep trying...
GG: 1264991

 
16-05-04 21:17  Re: [fotorelacja] AH F6F-3 Hellcat
woyteq70 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Gratuluję !!!
Piękna maszyna.
Piękne wykonanie.
Zasysam ją do kolekcji!

 
16-05-04 23:53  Re: [fotorelacja] AH F6F-3 Hellcat
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Jak ja lubie jak ktos tak czysto robi modele!! Super!!

___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
17-05-04 00:22  Re: [fotorelacja] AH F6F-3 Hellcat
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jakiego koloru użyłeś do retuszu wnętrza kabinki??
fajnie wyszło to kółko ogonowe :-)

 
17-05-04 03:53  Re: [fotorelacja] AH F6F-3 Hellcat
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Dziękuję bardzo za miłe słowa :)

Do retuszy kabinki używałem farbki Testors 1164 Flat Olive Green (znaleziona przez przypadek). Również wspaniale pasuje do retuszu Testors 1172 Sea Blue, na te granatowe krawędzie.

Szczerze mówiąc, to to kółko wyszło mi tak dobrze przez przypadek. Mianowicie pomalowałem farbką Flat Black i gdy jeszcze schła to zbyt wcześnie zacząłem "poprawiać" papierem ściernym 1500. Ta farbka tak pięknie zmatowiała pod wpływem papieru ściernego, że to kółko teraz wygląda jak prawdziwa opona.
Jeżeli potrzeba jest matką wynalazku to przypadek jest jego ojcem ;)

>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
18-05-04 11:36  Re: [fotorelacja] AH F6F-3 Hellcat
Teed   

Nie ukrywam - aż miło popatrzeć i zazdrość ściska w dołku. Lubię takie czysto sklejone modele.
Wydaje mi się jednak, że przy takim nakladzie pracy warto było już pokusić się o zrobienie ruchomych sterów, lotek, a przynajmniej zamarkowanie ich poprzez usunięcie narysowanych kresek / wycięcie szczelin / podklejonych następnie odpowiednim kolorem papieru. Proste rozwiązanie, a podnosi wygląd samolotu.

 
18-05-04 18:13  Re: [fotorelacja] AH F6F-3 Hellcat
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Teed: zgadzam się jak najbardziej ale szczerze mówiąc raczej nie posiadam jeszcze takich umiejętności :(
Dorobienie silnika to było moje pierwsze przerabianie modelu. Boję się przerabiać ten model jeszcze bardziej, żeby go nie zniszczyć.

Mam w kolejce do budowy Fly Model C-47. Ten model jest dość stary, w miarę prosty i drukowany w takich kolorach że raczej jest on łatwy do podmalowania. Może byłby to dobry model na eksperymentowanie? Czy któryś z forumowiczów go sklejał?

>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
19-05-04 15:08  Re: [fotorelacja] AH F6F-3 Hellcat
Rafik 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 4
 

Witam

Bardzo mi się ten model podoba - mam do niego sentyment gdyż to był mój pierwszy model samolotu jaki ukończyłem - nie jest tak ładnie wykończony jak twój ale zdobyłem nim 5 miejsce w ostatniej Kruszwicy :)
Naprawdę z wielkim zainteresowaniem śledzę Twój wątek i ciekawość jak wyjdzie efekt końcowy zrzera mnie jak rdza 25 letniego malucha wiec z uwagą bedę sledził twoje dalsze postępy.

RAFIK

 
19-05-04 17:09  Re: [fotorelacja] AH F6F-3 Hellcat
_TONY_ 

 

jak oglądam takie modele to chce mis ie samolot złożyć

---------------------------
W[OiO]WNIK POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ - no to panowie będę projektował kadłuby
---------------------------
3597139

 
21-05-04 07:25  Re: [fotorelacja] AH F6F-3 Hellcat
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 



Dziękuję jeszcze raz za wszystkie recenzje.

W końcu udało mi się zrobić dobre zdjęcie silnika z tego starszego wątku:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=36090&t=35916
Wcześniejsze zdjęcia po prostu nie oddały efektu. Mam nadzieję że załączone zdjęcie wyjaśni co próbowałem osiągnąć. Na wszystkich innych zdjęciach silnik wygląda jakby był bez karbowania. W rzeczywistości karbowanie jest widoczne i w miarę dobrze pasuje do skali.

Post zmieniony (22-04-18 16:16)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024