FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 1Strony:  1 
18-09-02 23:27  [technika] sposoby na wykonanie reflektorów
konradus 
satrapa ;>

Interesuja mnie wszystkie mozliwe sposoby na wykonanie relistycznie wygladajacych swiatel, reflektorkow itp.... Probowalem juz roznych metod ale do idealu nie dotarlem. Wnetrze, imitacje zaroweczek, a nade wszystko szybka(!). Np. moze ktos mial doswiadczenia ze specyfikiem Humbrol ClearFix - ja nie moge go okielznac i jak na razie nie jestem zadowolony...

Pozdrawiam,
konradus

Drogi Forumowiczu! :-) Czy uporządkowałeś swoje galerie i relacje? Czy ich tematy oznakowałeś odpowiednimi znacznikami? Czy zdjęcia są prawidłowo wyświetlane? Prędzej czy później zajrzę do Ciebie... ;-)

Odpowiedz na tę wiadomość 

19-09-02 00:09  Re: [technika] sposoby na wykonanie reflektorów
StuG 
moderator

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6

Grupa: GEKO

Jeśli chodzi o żaróweczki to zrobiłem je ostatnio w Panzer I B z łepków szpilek (ale takich zalewanych łepków w kształcie łezki). Ładnie to wyszło nawet. Szkiełka to jak na razie z twardego plastyku przezroczystego po opakowaniu z akcesoriów GOMIXu, ale myślałem też nad wykorzystaniem obłych kształtów opakowań na tabletki. Będę próbował.

StuG

19-09-02 00:30  Re: [technika] sposoby na wykonanie reflektorów
Orinoko       

Reflektor maluję wewnątrz na srebrny, z przodu przyklejam szybkę.
Szybkę zwykle rysuję w linie (jak karby na szybie reflektora).
Jako żarówka służy mi drut, na którym reflektor jest mocowany - z pełną
premedytacją wbijam go do środka tak, aby dochodził gdzieś do połowy
wysokości reflektora.
Metoda przyzwoicie sprawdza się przy małych reflektorach, przy większych
nie wiem.

Pozdrawiam, Tomek

24-05-16 00:04  Odp: [technika] sposoby na wykonanie reflektorów
tymek 

Ciekawym materiałem na szkiełko jest plastik, który można znaleźć na hologramowych kapslach czy kartach z chipsów. Po wyczyszczeniu z nadruku mamy ciekawie pokarbowaną fakturę. Jak wypróbuję to pokaże :)

24-05-16 08:21  Odp: [technika] sposoby na wykonanie reflektorów
kierownik 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3

Zależy w jakim modelu reflektorek ma być ;-) Poniżej przykłady współczesnych. Odbłyśniki ukształtowane z papieru i pomalowane farbką ALCLAD, podobnie ramki. Szkiełka tłoczone na ciepło z folii, w przypadku czerwonych malowane od spodu clearem.

24-05-16 08:38  Odp: [technika] sposoby na wykonanie reflektorów
kierownik 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3

W parowozach stosuję srebrną, samoprzylepną folię kupowaną w sklepie z tapetami. Po naklejeniu na papier wycinankowy wycinam i kształtuję stożkiem dużej igły szewskiej. Żaróweczka to przyklejona kropelką Wikolu kuleczka, pozyskana z naboju do pióra. Po wyschnięciu kleju na kuleczkę nanoszę kroplę lakieru bezbarwnego. Uwaga- przed przyklejeniem kulki trzeba umyć ją wodą, inaczej lakier zabarwi się na niebiesko.

24-05-16 08:52  Odp: [technika] sposoby na wykonanie reflektorów
vwsmok 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7

- 1

Grupa: QWKAK

Zwierciadła robię ze zwykłej kuchennej folii aluminiowej. Jak ją dostatecznie długo ugniatać na gumowej podkładce okrągłym końcem skalpela, to powstaje ładny reflektorek i prawie zupełnie znikają "zakładki".
Szybkę od wewnątrz można zarysować skalpelem w pionowe rowki.
A żarówka - mam to wątpliwe szczęście pt. pies z cukrzycą. W każdej fiolce insuliny, co się nazywa Caninsulin są dwie malutkie (chyba szklane) kuleczki.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 || Luftwaffe - "bezswastycznie"

24-05-16 18:46  Odp: [technika] sposoby na wykonanie reflektorów
Kapitan 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6

Nikt nie zauważył, że wątek założono i zakończono 14 lat temu...?

--
,,Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu"
Pozdrawiam, Piotr

24-05-16 19:12  Odp: [technika] sposoby na wykonanie reflektorów
stary 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1

- 2

Takie tematy raczej nie ulegają przeterminowaniu. Każda nowa porada w temacie technicznym się przyda.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 1Strony:  1 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2016