FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-03-04 01:06  [relacja] F-82 Twin Mustang GPM 192
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
F-82F Twin Mustang z GPMu, nr 192 (1/2002), opracowany przez Rafała Ciesielskiego.

To będzie skanrelacja, gdyż cyfrówki nie posiadam. Zacząłem robić model "od tyłu", ponieważ zanim zacznę robić kabiny, chciałbym znaleźć jakieś zdjęcia. Jak dotąd, skleiłem zasobnik z radarem. Nie wszystko pasowało jak należy - tak właściwie to nie zmniejszałem tylko dwóch pierwszych fragmentów - kolejne były za duże (im bardziej do tyłu, tym więcej musiałem obcinać). Prawdopodobnie będzie też trzeba pogłębić wycięcie na skrzydło w tej tylnej górnej części. Poprawki te były jednak łatwe do uskutecznienia i w sumie zasobnik sklejało się bardzo przyjemnie. Najwięcej kłopotów sprawił przód zasobnika - niełatwo się skleja takie coś taaakich rozmiarów ;) (2,5-3 cm średnicy, przez co całość była bardzo wiotka i trudno było posklejać te trójkąciki), ale efekt osiągnięty po długiej walce jest chyba niezły (zresztą tu wszystko pasowało) - tylko trochę przypomina sterowiec. ;)

 
12-03-04 01:07  Re: [relacja] F-82 Twin Mustang GPM 192
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Aha, no i skleiłem też bomby.

 
12-03-04 09:11  Re: [relacja] F-82 Twin Mustang GPM 192
Abwzdrx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Bardzo ładnie skleiłeś ten przód !

 
12-03-04 10:15  Re: [relacja] F-82 Twin Mustang GPM 192
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Fajne bomby. Nie widziałem jeszcze żadnej relacji z Twin Mustanga. A nie myślałeś o tyym żeby je ciut poszpachlować i potem pomalować do koloru. Polecam.

 
12-03-04 11:18  Re: [relacja] F-82 Twin Mustang GPM 192
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Panczo - nie myślałem, bo z zasady nie wykraczam zbytnio ponad standard. :) W każdym razie wszelkie szpachlowanie i malowanie odpada.

 
12-03-04 11:43  Re: [relacja] F-82 Twin Mustang GPM 192
aesacus   

Popieram
Nie sztuka byle jak skleić, bo potem sie wszystko zaszpachluje

 
12-03-04 13:09  Re: [relacja] F-82 Twin Mustang GPM 192
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

Przod zasobnika jest zrobiony pieknie. Gratulacje!!! Bede sledzil Twoja relacje. U mnie ten model jest na szczycie sterty i czeka razem z kabinkami na uprzestrzennienie. Napewno Twoje doswiadczenia sie przydadza.

pozdrawiam,
MarcinS

 
12-03-04 16:49  Re: [relacja] F-82 Twin Mustang GPM 192
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

MarcinS napisał:

> Nie sztuka byle jak skleić, bo potem sie wszystko zaszpachluje

Mam inne zdanie na ten temat. jak ktoś jest standardowcem to oczywiście że szpachla nie wchodzi w grę. Swinger zrobił super. Nie trzeba beznadziejnie sklejać żeby potem trzeba było szpachlować. Ale jak ktoś chce mieć wygładzone powieszchnie to szpachluje. Ja np nie ważne jak mi wyjdzie dno okrętu czy super bez szpar czy nie to i tak szpachluje, bo uważam że będzie bardziej naturalnie wyglądać.

 
12-03-04 18:53  Re: [relacja] F-82 Twin Mustang GPM 192
MobyDick   

Panczo, dokładnie tak należało to powiedzieć. Dla mnie model ma wyglądać jak pomniejszony oryginał. Jak powierzchnia oryginału jest gładka, to w modelu nie powinna być poprzecinana na łączeniach. Ale to jest mój pogląd oczywiście który nie ma na celu deprecjonowanie sklejania w standardzie.
Im dokładniej jest to w standardzie sklejone tym większy należy się podziw dla "standardowca".
Proponuje zatem aby obie skrajne postawy modelarskie wzajemnie się szanowały i nie obrzucały epitetami w rodzaju: "jak ktoś nie potrafi ..." , bo ktoś wymyśli: jak ktoś nie potrafi szpachlować itd. :)

 
12-03-04 22:30  Re: [relacja] F-82 Twin Mustang GPM 192
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Moby Dick masz zupełną rację, zgadzam się z tobą w 100%.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024