FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
09-03-04 22:31  Re: Czy ktoś budował ORP Piorun MM 1-2/88 ???
dragon 

 


widziałem go sklejonego.Pan Jakuć robił dokładne modele.

 
09-03-04 22:40  Re: Czy ktoś budował ORP Piorun MM 1-2/88 ???
dragon 

 

Wiem że to nie giełda , ale takowego Pioruna z MM 1-2/88 mam do zbycia

 
10-03-04 00:11  Re: Czy ktoś budował ORP Piorun MM 1-2/88 ???
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Właśnie , szkoda że czasownik " robił " jest w czasie przeszłym .
A tak wracając do tematu głównego kleiłe ten model dwa razy i za każdym razem byłem pod wrażeniem jakości pasowania tegoż modelu , tylko papier był paskudny i gdy zobaczyłem w MM zajawkę , że następnym numerzy będzie "Piorun" byłem pełen nadziei iż doczekam się wnowienia tego z roku 1988, ale chyba przyjdzie długo czekać , choć może AH go wznowi , tak jak wznowił "Jaskółkę" i "Dzika" . Może ? Zawsze trzeba mieć nadzieję.

 
10-03-04 00:51  Re: Czy ktoś budował ORP Piorun MM 1-2/88 ???
Junior II   

Dzisiaj jakosc papieru tego wlasnie wydania Pioruna nie jest problemem.
Mozna po prostu skopiowac w na kazdej " przemyslowej "kopiarce arkusze na papiery i kartony o roznej gramaturze od 80 g do 160 g.
Rowniez ten model kiedys skleilem jako standartowy standard ,skleilem rowniez jaskolke i blyskawice autorstwa p. Jakucia .Blyskawice i pioruna udalo mi sie ocalic i mam je do dzisiaj.
"Sklejalnosc " jego modeli jest taka , ze mozna je polecic nawet slepemu.
Pan Jakuc nalezal do tych projektantow starej gwardii MM , ktorzy projektowali modele dajace sie sklejac nawet po ciemku i nawet ten karton z nie wiadomo czego nie pomniejszal zabawy.
Chcialbym tak mimochodem cus tej naszej dzisiejszej kartonowej , rozwydrzonej delikatnym kartonem dzisiejszych super modeli i wieszajacej psy na MM , cus zaproponowac.
Kupta sobie gdzies na allegro albo w antykwariacie jakis stary MM z lat szesciesiatych albo siedemdziesiatych i zrobta z tego model, ale taki bez szpachelki -rumhelki i kilogramow farby.
Jak go zrobicie to go wtedy tu pokazta, a potem idzcie na msze i dajta cus na tace .
I dopiero wtedy bedziecie mogli pogadac o starych karabinach.

 
10-03-04 08:55  Re: Czy ktoś budował ORP Piorun MM 1-2/88 ???
Abwzdrx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

ja też dziękuję za opinie.

będę go kleił tak jak T38 - oryginalny karton + malowanie

ten poczciwy pieron już tyle czeka u mnie na swoją kolej, że po prostu już nie mam wyjścia

 
10-03-04 09:16  Re: Czy ktoś budował ORP Piorun MM 1-2/88 ???
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To ja mam takie troche offtopicowe pytanie - co sie stalo że pan Jakuć nie projektuje już modeli? I co z piorunem od Halińskiego - podobno był jakis w 1:100 albo mnie sie cos pokićkało bo na konkursie w Goleniowie byl taki duży Piorunek i spytalem co to za wydawnictwo to mi powiedzieli ze Haliński 1:100 - chyba że był on przeskalowany...

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
10-03-04 13:56  Re: Czy ktoś budował ORP Piorun MM 1-2/88 ???
cebulka 

 

Abwzdrx czy przewidujesz relację na forum ???? U mnie jest problem z aparatem fotograficznym.

 
10-03-04 14:06  Re: Czy ktoś budował ORP Piorun MM 1-2/88 ???
Abwzdrx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Ha, przewiduję, ale zawsze jest jakieś ale ....
- też nie mam cyfraka
- prędko nie zacznę pierona - może na jesień ??? obiecalem koledze skleić Pfalza, a budowa T38 ciągnie się....

 
10-03-04 15:58  Re: Czy ktoś budował ORP Piorun MM 1-2/88 ???
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

CRS, pan Jakuć projektuje zapewne modele, ale całkiem gdzieś indziej. "Znacznie dalej niż Sołowiowka i wydostanie go stamtąd, proszę mi wierzyć, jest całkowicie niemożliwe." Niestety. Dlatego właśnie p.Haliński gdzieś - chyba przy Jaskółce - dziękował za udostępnienie modelu żonie i córce.
Tomek

 
10-03-04 17:57  Re: Czy ktoś budował ORP Piorun MM 1-2/88 ???
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Niech projektuje w spokoju w kartonowej Valhalli....

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024