FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
08-03-04 17:22  [galeria] Działo kolejowe LEOPOLD - GPM
Jacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Cześć!
Jest to mój pierwszy model "kolejowy", tak więc wszelkiego rodzaju słowa krytyki przyjmę z pokorą. Model skleja się bez większych problemów. Trudność jaka może wystąpić podczas klejenia to jego gabaryty. Mnie przytrafiło się to, bo podczas sklejania postanowiłem zmieniś kolejność wykonywanych detali, co później rzutowało na dalszą budowę modelu. Skleiłem lufę wraz z prowadnicą i siłownikami na początku, i całość postanowiłem dopiero okleić dwoma ścianami bocznymi. Uznałem że lepiej będzie skleić właśnie w tej kolejnośći (chodziło o dokładność) niż później montować samą lufę gdzie łączy się ją w kilku widocznych miejscach. Model postanowiłem trochę uplastycznić. Dodałem siatki na rurach wydechowych i zrobiłem od podstaw miejsce dla "operatora". W modelu był tylko prostokątm, który przykrywał. Oparłem się na fotkach modelu plastikowego firmy TRUMPETER. Pocisk i ładunki miotające również wykonałem od podstaw. Nie mało natrudziłem się z podstawką, którą robiłem 2 razy, a to z powodu kleju jakiego użyłem pierwotnie. Był to Wikol, i on spowodował że całe torowisko wyglądało jak "fale Dunaju". Drugi raz już nie ryzykowałem i wszystko jest sklejone i przyklejone Hermolem. Dokupiłem tylko kamyczki imitujące tłuczeń i parę trawek, resztę trawy zrobiłem sam ze starych pędzli. Do pomalowania torowiska użyłem kilkunastu kolorów firmy Pactra. Do modelu muszę jeszcze przykleić ponad setkę małych części (na kołach). Myślę że zaprezentuje się fajnie wśród mojej kolekcji broni pancernej. Dziękuję Ka21k, bo on przyczynił się że ta fotorelacja istnieje, i synowi również.

 
08-03-04 17:26  Re: LEOPOLD
Jacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
CD LEOPOLDA

 
08-03-04 17:38  Re: LEOPOLD
Jacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Następne zdjęcia :)

 
08-03-04 17:40  Re: LEOPOLD
Jacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Zdjęcia Leopolda

 
08-03-04 18:16  Re: LEOPOLD
Ka21k 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jak fotorelacja to musi być duuuuuuuuuużo zdjęć. :))
I to mi się właśnie bardzo podoba. :)

Karton mnie wyzywa :))) (że go nie mam czasu kleić)
Ka21k GG: 4571542

 
08-03-04 18:33  Re: LEOPOLD
conman   

Wyglada jak prawdziwe. Ekstra robota!
Ile zajela Ci budowa?

 
08-03-04 18:46  Re: LEOPOLD
Jacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Miejsce dla operatora

 
08-03-04 18:53  Re: LEOPOLD
Jacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Jeszcze ciut zdjęć...

 
08-03-04 19:09  Re: LEOPOLD
Ka21k 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jacek ale sie rozpędziłeś z tymi zdjęciami. Niektóre sie powtarzają :)))))

Karton mnie wyzywa :))) (że go nie mam czasu kleić)
Ka21k GG: 4571542

 
08-03-04 19:19  Re: LEOPOLD
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Super relacja i rewelacyjny model :-)

Na przyszłość najlepiej przygotuj przed wysłaniem zdjęcia, które chcesz zaprezentoqwać, ponieważ musiałem usunąć 8 zdublowanych! Proszę również o czytelniejsze tematy wątków. Myślałem, że Leopold to nowy forumowicz.... ;-) Poprawiłem to.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024