FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
29-04-04 08:23  Re: Granica miniaturyzacji czy szaleństwa?
ZzB   

Witam
Tak na marginesie - małe skale, poza jednoznacznym dowodem, ze sklejającemu odp(...) maja jedna zaletę w porównaniu do 1/200 - do gabloty zmieści się ich kilka a nie tylko jeden :)

Pozdrowionka
ZzB
Zresztą właśnie dzięki temu na nowo wróciłem do okrętow (powiedzmy... mocno waloryzowanych)

 
29-04-04 08:43  Re: Granica miniaturyzacji czy szaleństwa?
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

ZzB napisał:

> Witam
> Tak na marginesie - małe skale, poza jednoznacznym dowodem, ze
> sklejającemu odp(...)

To już chyba późniejsze stadium....

:) :) :) :) :)

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
29-04-04 10:17  Re: Granica miniaturyzacji czy szaleństwa?
Junior II   

Z papiuru , kartonu , tektury tzn z ich roznych roznorodnych odmian mozna zrobic w modelarstwie kartonowym tzn na naszym podworku,

mozna zrobic prawie WSZYSTKO co stuknienty papiurowiec do swojego czegos z papiuru potrzebuje

nawet cus udajonce "kule", polkule , cwierckule , sfery i inne wymyslne szczegolnie potocznie zwane nierozwijalnymi.
Mozna to zrobic bez szpachli , mozna to zrobic nawet bez farby jako zastempcy szpachli.
Mozna to zrobic bez matactwa z masom papierowom, choc to nie zadne matactwo , bo ona to tez papiur.
Nie trzeba rowniez impregnowania nitrami , ponalami i innymi , choc mozna.

Mozna to zrobic nie uzywajonc wcale !!! nozyczek i skalpela, nawet skalpela laserowego

A tak na boku i mimochodem, to wycinanki wycinane laserem juz som w sprzedazy np u moduni i gdzie indziej tez .
Niektore jeszcze nie na naszom kieszen , ale to tylko kwestia czasu kiedy takom wycinanke bendzie sobie mogl kazdy kupic w kiosku ruchu za parem zlotoeuronow.

Pewno bendzie sie Wam po czerepach plontala mysl, czego sie junior nażarł z czy napił z rana , ze takie bzdury tu sadzi.jakby go porombalo.
Na szczenscie to nie bzdury , chociaz jeszcze pare dni temu wyslalbym sam siebie na badania czy przymusowe leczenia za szerzenie tego co powyzej.

Co do tego potrzeba ?
Tylko kilka malych cusiow ,takich cusiow, co to lezom na przyslowiowej ulicy.
i cus jeszcze :
NIESAMOMOWITOM WRECZ FASCYNACJE PAPIUREM
albo inaczej
trzeba byc papiurowcem z czarnym pasem .

Zdawalo mi sie jeszcze niedawno, ze chyba juz nic nowego o modelach z papiuru siem nie dowiem i zobaczem.
A jednak na stare lata jeszcze mialem zaszczyt siem cus nowego i wspanialego dowiedziec.
a co to nie powiem ;))

Myslta i zgadujta ;;)))

A najdziwniejsze jest to , ze TO jest nic nowego tzn , zadne tam odkrycie Chameryki na nowo ,(bo niektore papiurowce to czenciowo stosujom )
ino przez swojom genialnom prostom genialnosc niesamowite w efekcie.

Najciemniej jest jak zwykle pod latarniom.;))

PS

W konfrontacji z TYM , wszystko co szpachlowane przegrywa na calej linii i jest po prostu zalosnom profanacjom papiuru.

 
29-04-04 10:26  Re: Granica miniaturyzacji czy szaleństwa?
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

To chyba ORIGAMI! Masz jakieś fajne zdjęcia?

 
29-04-04 10:43  Re: Granica miniaturyzacji czy szaleństwa?
Junior II   

;)
Nie , to nie jest zrencznosc origami.
elementy ( wszystkie !!!) som wycinane w szczegolny sposob na czyms szczegolnym i tu jest ten pies pogrzebany;))

Zapewnia TO niesamowitom dokladnosc ciencia , nieosiongalnom nozyczkami czy skalpelem trzymanym w konczynie gornej zwanej renkom.

 
29-04-04 10:50  Re: Granica miniaturyzacji czy szaleństwa?
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

No to ciekawe! Na myśl przychodzą mi tylko puzzle! Chociaż starzy górale tną kozikiem na kolanie ;-)))

 
29-04-04 11:39  Re: Granica miniaturyzacji czy szaleństwa?
MZX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A ja gdzieś w czeluściach internetu czytałem o drukarce 3d - w końcu dojdzie do tego że nic nie trzeba bedzie kleić

----==MZX==----

 
29-04-04 11:42  Re: Granica miniaturyzacji czy szaleństwa?
MZX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No i link dla niedowiarków
http://www.zcorp.com/

----==MZX==----

 
30-04-04 02:00  Re: Granica miniaturyzacji czy szaleństwa?
PzKpfw 

 

Juniek , trudno cie czytac ...a zrozumiec , to dopiero sztu..czka
Takie laserowo wytciente i bez gluta kleju i zlozone z ponad
300 czesci , to jada , plyna .....i h.... wie co do mnie z Rosji
to tam nowaja tiechnika wydala juz kilka takowych modieli
A moze mowimy o czym innym , o czym jeszcze nie mam pojecia ,
a moze ty dowiesz sie przy okazji czegos nowego

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
30-04-04 08:24  Re: Granica miniaturyzacji czy szaleństwa?
Junior II   

Jacek , ja nie o tych wycientych w Rosji, ja o innych calkiem super wyglondajoncych .
Te o ktorych myslem, to modele satelitow latajoncych na orbitach.
Oraz modele architektoniczne dla kolejarskich moodelarzy.
Som tam tez mosty ale cena to prawie 300 łojro .

Czemu sie mie zle czyta , przecziez piszem w narzeczu swojskim ?

MNie siem zle czyta ,jak tutejsze , te co chodzily na czy kolo uczelni np, doktory, imnzyniery piszom mlodzierz i robiom jeszcze inne kupy ortograficzne.

Ja po prostu probujem do ich poziomuf podskoczyc.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024