FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-03-04 21:35  [pytanie] ważne głównie do okrętowców ale i nie tylko...
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Na początek chciałem przeprosić Konradusa że zaczynam taki wątek i chyba jednak zaśmiecam nim forum, bo myślę że innym nie będzie specjalnie służył. A jeżeli głupio pisze ... to i tak przepraszam. Skleiłem już parę niszczycieli w skali 1 : 200 i jako że zbliżają się wakację mam ochotę na coś większego (ok 90cm). W związku z tym mam pytanie który model będzie najbardziej odpowiedni. Miał być to Graf Spee ale jako że nie mam teraz za dużo kasiory na razie daruję go sobie. Zastanawiam się między HMS Iron Duke (mam go ale nie wiem wydaje mi się trudny jak na pierwszys duży model), SMS Kronprinz (widziałem model Wojtasa i nie wydaje się jakiś strasznie trudny), HMS Sheffield ( nie wiem nic o tym modelu, nie widziałem ani żadnej opini ani fotek, nie wiem nawet jak wyglądał oryginalny okręt dlatego nie mam żadnego zdania na temat tego modelu. Mam jeszcze na uwadze Andrieja Pierwaznyja ale też jakoś z oględzxin wydaje mi się trudny. A moze to pozory???? Prosze pomóżcie mi wybrać odpowiedni duży model na pierwszy raz. Z góry dziękuję i raz jeszcze przepraszam.

 
03-03-04 23:44  Re: [pytanie] ważne głównie do okrętowców ale i nie tylko...
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

A za co ty kurcze Panco tak przepraszasz? Daj spokoj. I klej Iron Diuka. Piekny okret i nie ma cosie przejmowac ew. skuchami.

 
04-03-04 09:31  Re: [pytanie] ważne głównie do okrętowców ale i nie tylko...
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

osobiście Andriej Pierwozwannyj wydaję się trudniejszy od IRON DUKE'a
a ten ostatni nie wygląda na znowu tak strasznie trudny

jedyna różnica - w porównaniu z niszczycielami względem stopnia trudności - to duży kadłub i większa liczba detali

tak więc pozostaje tylko życzyć miłego sklejania.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
04-03-04 09:41  Re: [pytanie] ważne głównie do okrętowców ale i nie tylko...
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Aha zapomniałem dodać że kupowanie wspomnianego KRONPRINZA w sklepie zajęło mi całe DWIE GODZINY gdyż był tam też właśnie IRON DUKE i miałem problem który wybrać, he, he

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
04-03-04 19:19  Re: [pytanie] ważne głównie do okrętowców ale i nie tylko...
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

A ja na pierwszy przerośnięty polecam krążownik Nurnberg z Małego Modelarza, albo Oktiabrską Rewolucję. Rozmiar wychodzi "odpowiedni", a specjalne trudne nie są.

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
05-03-04 09:37  Re: [pytanie] ważne głównie do okrętowców ale i nie tylko...
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Klej HMS Iron Duke. Jest duzy i ma sporo detali, ale nie jest przesadnie trudny.


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
05-03-04 09:46  Re: [pytanie] ważne głównie do okrętowców ale i nie tylko...
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

W przeciwieństwie do PanAdasia nie polecę Nurnberga z MM.
Uzyskanie wyjątkowo krzywej linii wodnej wskutek słabego zaprojektowania elementów dna wspólnie z odcinkami burty aż do pokładu będzie bardzo frustrujące i może kolegę zniechęcić.
Chyba, że się odetnie od każdego segmentu dna część burtową, sklei najpierw burty w równą całość i przyklei do szkieletu, a potem zrobi dno - ale to dużo dłubaniny niezgodnej z instrukcją.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
05-03-04 10:07  Re: [pytanie] ważne głównie do okrętowców ale i nie tylko...
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

A któren model jest trudniejszy Iron Duke czyh też może SMS Kronprinz bo tego jeszcze mam na uwadze
P.S. dzięki za odpowiedzi

 
05-03-04 12:06  SMS Kronprinz vs HMS Iron Duke
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Mam obydwa. HMS Iron Duke jest w trakcie budowy, Kronprinz poki co zalega 'na kupce' ;-) w formacie 2D.

IMO Kronprinz jest trudniejszy, z racji samej budowy okretu. Zwroc tez uwage, ze Iron Duke jest projektowany komputerowo, a Kronprinz recznie.

Tak, czy inaczej - oba to wyjatkowo piekne okrety. :-)


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
05-03-04 18:32  Re: [pytanie] ważne głównie do okrętowców ale i nie tylko...
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Zobaczy się jeszcze jak wakacje przyjdą. Osobiście bardzo boję się Iron Duke, ale raczej mnoie przekonaliście. Zresztą nie iwme czy do wakacji jeszcze się coś nie zmieni, ale na razie powinno tak zostać jak jest.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024