FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-03-04 10:20  Zmartwychwstanie Tygrysa
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Kilka dni temu poruszylem temat o tym, ze mimo usilnych checi nie moge skonczyc modelu. I wiecie co? Dzis rano popukalem sie w glowe bo nasunelo mi sie banalne rozwiazanie... Zamiast zaczynac cos nowego, dokoncze to, co juz zaczalem!!! Czyz nie proste?:) Jak to madrzy ludzie mówia: "najciemnije jest pod latarnia".

Zabralem sie wiec za odkurzanie kartona, w ktorego srodku ukrywał sie w ciemnosciach rozpoczety Tygrys z KA. Zaczalem go niedlugo po jego ukazaniu, wiec na swoje zmartwychwstanie czekal ponad 3 lata... Przerazjace, nie?:)

Przesylam jedyne zdjecie jakie mam. Niestety nie dysponuje cyfrowka (ta w telefonie sie nie liczy:), wiec na nastepne zdjecia trzeba bedzie poczekac do czasu jak skoncze klisze i ja wywolam. Zreszta na razie wiele wiecej niz wieza i dzialo nie ma do fotgrafowania.

Jak widzicie zaczalem ten model jak to sie mowi "od du... strony",ale to technologicznie w niczym nie przeszkadza, wiec musicie mi wybaczyc:)

 
05-03-04 10:47  Re: Zmartwychwstanie Tygrysa
Bartek_St 

 

o a ja mam pytanie bo wyczytałem gdzies ze poszycie wieży nie pasuje do szkieletu czy u ciebie było to samo ? . bo właśnie robie ten model jestemna etapie gąsienic(mam juz 34 ogniwa)

---------------------------------------------------
"MOIM HONOREM JEST WIERNOŚĆ"

 
05-03-04 10:57  Re: Zmartwychwstanie Tygrysa
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Tak, pamietam, ze sie troche nagimnastykowalem z ta wieza. Zwlaszcza, z dopasowaniem poszycia wewnetrznego, bo za priorytetowe uznalem zewnetrzne i je robilem jako pierwsze. Autor pewnie troche sie pomylil przy obliczaniu wplywu grubosci tektury na pozniejsze spasowanie poszycia:)

Ale od razu tez cofam ostatnie zdanie i oddaje szacunek i poklony autorowi bo poza drobnymi niescislosciami, ktore naprawde trudno zaprojektowc - model jest naprawde GIT!:)

 
05-03-04 12:10  Re: Zmartwychwstanie Tygrysa
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Wow a mój już czeka od ponad roku aż go dokończę hehe klej klej bo to fajny model

 
05-03-04 12:52  Re: Zmartwychwstanie Tygrysa
gutes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2

Słuchaj! Jakim laserem wycinałeś otwory?

 
05-03-04 14:15  Re: Zmartwychwstanie Tygrysa
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jezus zmartwywstal po 3ch dniach i wszyscy sie cieszyli...twoj tygrys zmartchywstal po 3ch latach lecz niemniej sie ciesze, ze wkoncu cos skonczysz (może ;] )

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
05-03-04 14:52  Re: Zmartwychwstanie Tygrysa
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Piter napisał:

...wiec na swoje zmartwychwstanie czekal ponad 3 lata... Przerazjace, nie?:)

WSPANIAŁE !!!

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
05-03-04 15:11  Re: Zmartwychwstanie Tygrysa
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Gutes! Otwory robie mniej wiecej tak:
- wycinam otwor konwencjonalnie (roznymi dziwnymi wycinakami i skalpelami)- oczywiscie jak najdokladniej
- zalewam krawedz cyjanoakrylem
-dokladnie szlifuje papierem sciernym przyklejonym do czegos twardego odpowiadajacego przekrojem ksztaltowi otworu
-w razie koniecznosci, przy duzej grubosci scianki szpachluje, lub "podlewam" jeszcze super glutem
- retuszuje krawedz odpowiednim humbrolem
- ciesze sie, ze mam fajna dziurke w modelu

 
05-03-04 15:16  Re: Zmartwychwstanie Tygrysa
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

CRS! Mam nadzieje, ze twoje "moze" w nawiasie sie nie sprawdzi, bo jesli tak, to ide do psychiatry!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024