FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
02-03-04 10:26  Re: [foto] Hawker Hurricane Mk. I MM
Zielony   

Też kleiłem tego Hurricana i miałem problem ze spasowaniem centropłatu z kadłubem, ale ponieważ był to mój drugi model po 20 letniej przerwie więc położyłem to na brak wprawy.
Kamuflaż na skrzydle zrypany fabrycznie. Poza tym kleił się całkiem fajnie - niestety dał o sobie znać brak wprawy - cały model strasznie popaćkałem klejem - po zaimpregnowaniu bezbarwnym akrylem torszke to zmaskowałem, nie umiałem jeszcze wtedy retuszować więc widać tu i ówdzie białe plamy. Kółka wyszły troszkę kanciasto, ale stoi na honorowym miejscu na szafie i coraz to zerkam sobie na niego w końcu został skończony i podobny do siebie......
Maciek

 
03-03-04 19:04  Re: [foto] Hawker Hurricane Mk. I MM
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Marekb<<

jak się zmieniają kolory po impregnacji, ciemnieją? są bardziej nasycone?

pytam bo pamiętam Miga 29 MM który chciałem skleić przy czym staraszliwie mi nie odpowiadały jego wypłowiałe barwy, może impregnacja coś pomoże...

 
03-03-04 22:14  Re: [foto] Hawker Hurricane Mk. I MM
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Kuba looknij tutaj http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=1847&sid=4bb824d00341476eec040735cff9ec26 a zobaczysz roznice :)

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
04-03-04 12:50  Re: [foto] Hawker Hurricane Mk. I MM
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Dobra. Postaram się Was zaszokować swoim modelem (nie są to przechwałki), ale musicie trochę poczekać, bo właśnie realizuję kupno swojego komputera (korzystam ze służbowego) Zdjęcia zrobię kamerą cyfrową na pewno gdzieś na lotnisku.

 
04-03-04 15:21  Re: [foto] Hawker Hurricane Mk. I MM
Zielony   

Mnie po impregnacji lakierem akrylowym kolory leciutko ściemniały i zrobiły się bardziej kontrastowe.
Maciek

 
04-03-04 21:32  Re: [foto] Hawker Hurricane Mk. I MM
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Nooo różnica jest...
Jeszcze tylko gdzieś dopadnę tego cholernego miga i do roboty.

 
15-11-05 15:19  Re: [foto] Hawker Hurricane Mk. I MM
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

stary wątek, ale pytanie świeże. Czy kołpak moze być w Hurricanie czarny? Na drugiej stronie jest rysunek kolorowy tego samolotu, wydaje mi się ,że na rysunku jest właśnie kolor czarny. Trochę upaprałem klejem, i chcę go pomalować srebrnej nie mam a czarną farbę tak.

 
15-11-05 15:47  Re: [foto] Hawker Hurricane Mk. I MM
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Czarny jak najbardziej powinien być :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
15-11-05 16:40  Re: [foto] Hawker Hurricane Mk. I MM
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Hej ! Apropo malowania Hurricana z MM jest jakie jest ( przyjaskrawe), ale z drugiej strony np. ten od KA wydaje się troche być za ciemny (niemal się plamy zlewają). Któro jest tak naprawde właściwe?

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
15-11-05 17:42  Re: [foto] Hawker Hurricane Mk. I MM
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Ten z KA jest OK. Przedstawia samolot na którym często wykonywał loty W.Urbanowicz (ale nie była to jego osobisa maszyna). Kiedyś była tu niezła dyskusja odnośnie walorki tego modelu. Oglądając fotki Huraganów z tego okresu, walorka jest jak najbardziej na miejscu. Kolory też są takie, jakie być powinny. Na gotowym modelu zjawisko zlewających się plam nie występuje ;-) (chociaż to kwestia indywidualnej "optyki" ;-)). Wejdź na stronę Hala i kliknij na "modele sklejone"-tam znajdziesz fotki "Hurrasia" i sam wtedy ocenisz, który model wybrać - o ile oczywiście masz zamiar kleić Huragana.


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat




Post zmieniony (18-02-08 11:58)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024