FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
29-02-04 17:53  Jak dlugo kleimy modele???
duzy_tom 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Czesc

Tak sobie siedze i kleje tego stukasa i naszla mnie taka ciekawa mysl.Ile czasu czlowiek poswieca na klejenie modelu.Miesiac,dwa...Ja mecze tego hitlerowca juz miesiac.Nie chce zeby to zabrzmialo jak ankieta.Ale ile wy koledzy i kolezanki(jezeli takowe sa)spedzacie na klejeniu modeli???
Temat do rozwiniecia...

Pozdrawiam

duch

 
29-02-04 17:56  Re: Jak dlugo kleimy modele???
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Biorąc pod uwagę trudności z wygospodarowaniem czasu przy wykonywaniu pracy zawodowej i obowiązków domowych " powiem bez kozery" :
Samoloty jednosilnikowe - ok.3-4 miesiące , czołgi ok. 6 miesięcy...

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
29-02-04 18:46  Re: Jak dlugo kleimy modele???
Gumik 

 

Podobny wątek był już tutaj: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=19362&t=19011

 
29-02-04 18:48  Re: Jak dlugo kleimy modele???
mike 

 

1,5 tygodnia na kościół Wang z GPM - mój pierwszy model :-) ale to były i tak wakacje...
Ale już ostatnio 2 miesiące na T-38 z MM... i to też dzięki finiszowi w ferie...
Bounty'ego z MM kleiłem 3 szkolne miesiące i połowę zrobiłem :-)

I keep trying...
GG: 1264991

 
29-02-04 19:46  Re: Jak dlugo kleimy modele???
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ja kleiłem Mercedesa Simplexa przez jakieś 4 miesiące (rok szkolny), obecnie plżn 140 2 tygodnie zostały jeszcze gąsienice i wykończenia, ale to ferie więc czasu naprawdę duuuużo.

 
29-02-04 19:52  Re: Jak dlugo kleimy modele???
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Fokkera VIII z MM kleiłem jakies 1,5 miesiąca, ale juz Arado 196 nad którym teraz pracuję mniej więcej tyle samo (jesli nie liczyc pływaka rozpoczętego w 2002 roku) daleki jest od ukończenia. Ale kiedyś go zmęczę. : ]
S.

 
29-02-04 20:35  Re: Jak dlugo kleimy modele???
Wiedzmin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Lancastera robiłem ponad rok, Fokkera EV pół roku, Wyżła też pół roku .... Brak czasu, jak model trafi na sezon ogórkowy (maj - październik) to lepi się własnie pół roku zamiast 1,5 tygodnia :-))

-----------------------------------------------------------------------------------
Sklejać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Pozdrawiam
Wiedźmin

 
29-02-04 21:50  Re: Jak dlugo kleimy modele???
Czarny koń 

 

Określenie czasu jest dla mnie kłopotliwe a i głównie dla tego że dawno nie skleiłem modelu. Przyznam jednak czego może tutaj nie zauważyłem stwierdziłem po pewnym okresie klejenia że dla mnie jest przyjemnością sama praca nad modelem a nie tak jak myślę wielu niezorientowanych w temacie patrzacych z boku że już by chciał mieć gotowy model czyli efekt koncowy. Czasami dosłownie potrzebuje natchnienia do klejenia i klejenie na tempo to jest nie to. Trudne jest do określenia czasami czasu pracy nad modelem bo mam kilka modeli zaczętych i sa one w częściach w pudełkach. Zaczęte kilka lat temu. Może trochę jest to niepoważne zaczynać kilka modeli ale naprawdę miałem to skończyć lecz niestety sytuacja tak uległa zmianie że nie bardzo widze pozytywny koniec tego. Chciałem jednak powiedzieć że 1 miesiąc na wykonanie jednosilnikowego samolotu powinno wystarczyć chyba że realizuje się waloryzację. To zawsze opóżnia wykonanie bo należy sie zastanowić nad wykonaniem.

 
29-02-04 22:08  Re: Jak dlugo kleimy modele???
kOzi 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Od pięciu miesięcy walczę z eMką i to jest rekordowo długi czas jak na razie.
Najszybciej skleiłem włoską Saetę z zMM- zacząłem rano i wieczorem już wisiała pod sufitem polakierowana (lakierem do lakierowania drewna :), ale dawniej samolot zajmował mi góra 2 tygodnie.

kOzi 5827819
... modelarz kartonowy... co kupi to pakuje do kartonu...

 
29-02-04 22:53  Re: Jak dlugo kleimy modele???
Sanczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

ja podobnie jak Panczo i nawet ten sam model, robilem kolo 4 miesiecy ukonczylem go jakies pol godziny temu :D, to jest moj najdluzej robiony model, jak na razie przynajmniej ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024