FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-02-04 10:51  [Technika] Usuwanie szpar miksturą mojego pomysłu
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Sklejam sobie Poteza XXV przy doklejaniu górnego poszycia powstała niewielka szparka tak 0,3-0,5mm. Jakiś czas myślałem że zostawię ją tak jak jest bo i tak praktycznie nie widać ale za chwile troszkę zaczęła denerwować. Postanowiłem wypróbować pomysł który wpadł mi do łba. Skoczyłem do "dużego" pokoju i buchnąłem ojcu zestaw suchych pasteli, przemknąłem z powrotem do mojej dziupli. Wiozłem kartkę nakruszyłem trochę ciemnej zieleni, brązu i żółci pigment wymieszałem i na koniec dodałem kilka kropel kleju wikolo podobnego wymieszałem wszystko dokładnie na boczku sprawdziłem niewielką ilością jak będzie wyglądało po wyschnięciu. Efekt był zadawalający więc niewielką ilość upchnąłem w szparce i wyrównałem paluchem. Wynik działania zadawalający, nie jestem zbyt wybredny, i odpada kłopot z malowaniem:)

Jeśli ktoś bezie chciał z korzystać z tego pomysłu to nie biorę odpowiedzialności za powstałe szkody i nerwy:)

Pozdrawiam Krzyś

Fanatyk Kartonu

 
29-02-04 13:21  Re: [Technika] Usuwanie szpar miksturą mojego pomysłu
MicZ 



Na Forum:
Galerie - 4


 - 4

Ja robie podobnie tyle tylko, że używam pasteli olejnych, które rozpuszczam terpentyną do gęstości takiej jak szpachla a potem uzupełniam tym "ubytki" w modelu i na koniech jeżdżę paluchem po tym;)

..:: Micz ::..

 
29-02-04 17:19  Re: [Technika] Usuwanie szpar miksturą mojego pomysłu
duzy_tom 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Czesc

Ja rowniez stosowalem podobna technike tzn,uzywalem tylko wikolu do szpachlowania ale teraz sprobuje techniki kolegi.Sklejam wlasnie stukasa wiec powinno sie to przydac.

Pozdrawiam

abrams a.k.a.duch

 
29-02-04 17:42  Re: [Technika] Usuwanie szpar miksturą mojego pomysłu
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ja do wikolu domieszywam na duże szparska ścieru tekturowego, tzn. tekturkę scieram papierkiem ściernym i ten pył mieszam z wikolem.

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
29-02-04 18:12  Re: [Technika] Usuwanie szpar miksturą mojego pomysłu
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ja wypełniam wikol talkiem. Jeszcze pracuję nad proporcjami, ale już działa, i to całkiem neźle.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024