FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
30-04-24 23:19  Odp: [R] Supermarine Spitfire XVIe AH 1:33
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W trumnie się wyśpi ;) teraz szkoda czasu \m/

--
GG 6801515

 
01-05-24 10:13  Odp: [R] Supermarine Spitfire XVIe AH 1:33
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

To pod to dzisiejsze Święto, ludziom pracy wszystkiego świątecznego!


Mimo Święta Pracy, prezentuję kolejne etapy pracy nad Spitem, a dokładniej nad jego płatem.
Końcówki skrzydeł doklejone, pomysł ich oddzielenia nie był taki zły.

Lotki też gotowe i nawet wklejone, podobnie jak użebrowanie wnęk klap. Babol z białym polem we wnęce naprawiony za pomocą fragmentu zapasu koloru.

Chłodnice wklejone, a ich przysłony przygotowane do wklejenia na późniejszym etapie.

Płat gotowy. Tak więc z lepszym lub gorszym skutkiem przebrnąłem przez dwa newralgiczne etapy budowy (oklejenia kabiny i płat) decydujące o ciągu dalszym, można więc zakładać relację, a nie czekaj... ;-)
Co by jednak nie pisać (choć niektórzy i tak oglądają głównie obrazki ;-), za chwilę będą kolejne postępy.


CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
01-05-24 12:01  Odp: [R] Supermarine Spitfire XVIe AH 1:33
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tylko coś Ci kadłuby nie pykły na tych zdjęciach ;-) Wcześniej był ZF, tu jest WX ;-P Pomijam fakt, że ZF to Malcolm Hood a WX to Bubbletop :-D Ino skrzydło to samo ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
02-05-24 09:35  Odp: [R] Supermarine Spitfire XVIe AH 1:33
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

faktycznie! ktoś tu w coś leci...
albo produkowane są dwa na raz ;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
02-05-24 09:51  Odp: [R] Supermarine Spitfire XVIe AH 1:33
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Chopin, no chociaż jeden napisał to co zobaczył... ;-)

Jeden Spitfajer to za mało, poza tym trzeba wykorzystywać wszystkie części zawarte w wycinance... ;-)

Płaty posklejane z kadłubami i przyklejone oprofilowanie.
ZF-R


WX-V


I tak to z jednego Spitfire zrobiły się dwa. Jak i dlaczego już wyjaśniam.
Już kiedyś podszedłem do sklejania XVIe, a ponieważ to był ten długo wyczekiwany z obniżonym kadłubem, został pocięty niedługo po wydaniu czyli jakieś siedem lat temu, niestety nie spełniał moich ówczesnych kryteriów jakościowych, to po sklejeniu kadłuba i skrzydeł poszedł "na magazyn". Miałem do niego podejść ponownie, kiedyś... Kupiłem więc kolejny egzemplarz wycinanki, żeby znów skleić, tym razem na godnym poziomie, Spita z kroplową kabiną i tak czekałem i czekałem... Aż do teraz, kiedy chciałem sobie przypomnieć jak skleja się Hale, i nie wiążąc z tym żadnych większych nadziei pociąłem drugiego Spita z wydanych dwóch w tym zeszycie.
Obecny poziom mojego klejenia, a właściwie sprowadzone do właściwego poziomu moje oczekiwania jakościowe, spowodowały że udałem się "na magazyn" i wygrzebałem zaczętego "kroplowego". Dziwnym trafem jego ówcześnie nie akceptowalny poziom, pasował do aktualnie sklejanego i tak to podjąłem decyzję o jego skończeniu mimo odrobinę widocznego na jego powierzchni upływu czasu. Pewnie zakończy się to sukcesem, a to zwiastuje prawdopodobieństwo dalszej penetracji magazynu i być może wyciągnięcie i dokończenia kolejnych eksponatów... ;-)

Tym czasem CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
02-05-24 20:21  Odp: [R] Supermarine Spitfire XVIe AH 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Zaraz, jak to "magazynu"? Byłem przekonany, że jedyny magazyn jaki masz to kosz :-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
02-05-24 20:23  Odp: [R] Supermarine Spitfire XVIe AH 1:33
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

czyli - kosz, pełen niespodzianek ;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
02-05-24 23:44  Odp: [R] Supermarine Spitfire XVIe AH 1:33
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Można prosić o fotkę tego „magazynu”? ;-)

 
03-05-24 09:56  Odp: [R] Supermarine Spitfire XVIe AH 1:33
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

" i być może wyciągnięcie i dokończenia kolejnych eksponatów... ;-)"
Na przykład Zarę ? ;)

Dobrze widzieć Twój powrót do klejenia, powodzenia z tą dwójką.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
03-05-24 12:28  Odp: [R] Supermarine Spitfire XVIe AH 1:33
xoxsc 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Jak nie chcesz kończyć to mogę odkupić eksponaty z magazynku hehe :)

PS. Spit złoto 10/10, a co do łączenia to frezowałeś końcówki łączenia skrzydło-kadlub za pomoca papieru 800?

--


Post zmieniony (03-05-24 12:31)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024