FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
19-04-24 21:02  [Relacja] Awizo kolonialne typu Bougainville 1:400 / projekt własny Powiadomienia e-mail są wyłączone 
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Czołem pany!


Pora znów co nieco skleić. Na fali fascynacji skalą 1:400 po sklejeniu HMS Starling, postanowiłem coś w tejże skali zaprojektować. Założenie jest takie, żeby model był nieco bardziej rozbudowany niż modele z JSC, ale nie na poziomie modeli w 1:200. Nie robię jakiś mikro części, żaden z wymiarów pojedynczych elementów nie będzie mniejszy niż 1 mm, jeśli coś wychodzi mniejsze to pomijam lub przewymiarowuję "w górę".

Model raczej nie będzie wydany, jeśli dociągnę temat do końca i będę zadowolony z efektu to pewnie będzie do ściągnięcia.

Zagadka dla Was - co takiego projektuję? Przy piątku można pokombinować. Jak nikt nie trafi to będzie jakaś podpowiedź.



--
pozdrawiam
Piotr




Post zmieniony (20-04-24 12:09)

 
19-04-24 21:29  Odp: [Relacja] Zagadka - okręt 1:400 / projekt własny
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Stawiacz min, bardziej krążownik minowy...
Trochę przypomina Pluton, ale szczegóły mi się jednak nie zgadzają...

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
19-04-24 23:32  Odp: [Relacja] Zagadka - okręt 1:400 / projekt własny
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Bardziej mnie drukarka interesuje, super jakość.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
19-04-24 23:42  Odp: [Relacja] Zagadka - okręt 1:400 / projekt własny
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Nie, to nie Pluton.

Drukarka to HP Ink Tank 415. Nie polecam, najgorsza drukarka jaką miałem. Ciągłe problemy z zacinającym się papierem, urywanie wydruku w 3/4 strony, wciąganie 2 kartek na raz, wywalanie dziwnych błędów, koszmarnie długo drukuje w najlepszej jakości itd. Używałem dwóch takich, pierwsza zepsuła się po 3 miesiącach, nawet nie wzięli jej do naprawy, od razu dostałem w ramach gwarancji drugą. Chyba jedyny plus to tani tusz który wystarczy na długo.

--
pozdrawiam
Piotr


 
19-04-24 23:47  Odp: [Relacja] Zagadka - okręt 1:400 / projekt własny
El Diablo 

 

Awizo kolonialne typ 1969tW, sądząc po miejscu na teleskopowy hangar to prawdopodobnie Amiral Charner.
Jak na razie wygląda fajnie, niecałe 26cm radochy :)

--
Pozdrawiam - El Diablo
----------------------------------
Militaria - Modele...

 
20-04-24 08:07  Odp: [Relacja] Zagadka - okręt 1:400 / projekt własny
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Nie sądziłem, że pójdzie tak szybko. Tak, to awizo kolonialne typu Bougainville.
Bardzo ciekawe okręty, sylwetką i uzbrojeniem przypominają niszczyciele. Dodatkowo okręty tej klasy stoczyły jedną z najciekawszych i najbardziej nietypowych potyczek wojny. Otóż starły się ze sobą dwa identyczne okręty, do tego obie obsadzone francuskimi załogami - "Bougainville" po stronie Vichy i "Savorgnan de Brazza" Wolnych Francuzów, w rezultacie czego ten pierwszy został zatopiony.

--
pozdrawiam
Piotr


 
20-04-24 11:37  Odp: [Relacja] Zagadka - okręt 1:400 / projekt własny
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Też zawsze miałem HP ze względu na jakość, ale problemy te same, dlatego teraz mam Canona, choć już tej jakości nie ma to rekompensuje bezproblemową pracą już ponad dwa lata.
Co do modelu, już porównałem sobie co z robiłeś z materiałami jakie mam i trza przyznać, że wiesz co robisz :D
Jednostka na rozgrzewkę w tej skali idealna.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
20-04-24 16:12  Odp: [Relacja] Awizo kolonialne typu Bougainville 1:400 / projekt własny
El Diablo 

 

A który to konkretnie okręt będzie i na który rok?

--
Pozdrawiam - El Diablo
----------------------------------
Militaria - Modele...

 
21-04-24 12:30  Odp: [Relacja] Awizo kolonialne typu Bougainville 1:400 / projekt własny
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Adam, a czy przy Twojej drukarce występuje problem rozciągania elementów? Jak kiedyś zaczynał prace nad Markiem (link w podpisie) to problem miałem taki, że np części były dłuższe o 1,5-3mm. Problem zniknął jak zacząłem drukować na ploterze w biurze

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
21-04-24 19:03  Odp: [Relacja] Awizo kolonialne typu Bougainville 1:400 / projekt własny
Cypis2012   

Projektujesz w jakimś programie ?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo  |  Wyloguj się  |  Mój profil   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
  • W treść "postu" można wstawiać grafikę, linki, adres e-mail oraz wyróżnić tekst pogubiając go lub podkreślając. Warto przy tym korzystać z "helpu", który można znaleźć w górnej cześci strony (nad kreską). Pamiętaj, że wstawiane rysunki muszą mieć poprawnie wpisany URL pod ktorym się znajdują w sieci (pełny adres począwszy od np. "http://www..").

  • Pamiętaj, że to w jaki sposób piszesz, świadczy o Tobie ;-)

  • Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania bez ostrzeżenia wypowiedzi o treściach uznanych powszechnie za obraźliwe oraz naruszających w jakikolwiek sposób prawa autorskie lub regulamin forum.

 
  Odpowiedz na tę wiadomość
 Imię lub Nick: brzydal
 Adres e-mail: tadeusz.bialon.priv@gmail.com
 
Użyj podpisu (sygnaturki)
   


© konradus 2001-2024