FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-11-12 16:45  [G] DH Mosquito FB. VI - Orlik
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Wygląda na to że udało mi się skleić do końca trzeci model autorstwa Ł. Fuczka. (tu powinna być odpowiednia emotikona ale ponurość...)
Tym razem padło na Mosquito wydanego w Orliku.
Model miał być czasozabijaczem w oczekiwaniu na pozbawionego wad drukarskich Tempesta od wydawcy ze Stegny. Ponieważ już od początku budowy prześladował go pech nie wiązałem dużych nadziei na jego ukończenie. Jak został wydrukowany to wielu wie i tylu odcieni zieleni w jednym modelu rzadko się spotyka, nic to. Zaczęło się od rozmazania w paru miejscach druku pod wpływem caponu, następnie większe lub mniejsze upływy weny pod wpływem jakości projektu i na koniec lakierowanie lakierem matowym (w lakier wtopiły mi się jakieś paprochy i położony zbyt grubą warstwą lakier przyżółcił niektóre miejsca w modelu) w które przypieczętowało niezbyt szczęśliwy finał.
Relacji nie było bo nie chciało mi się trudzić w pokazywaniu jak dopracowany jest to projekt. W paru miejscach starałem się dodać coś od siebie lub poprawić elementy modelu tak żeby bardziej przypominały oryginał. Nieco poprawiłem kształt i konstrukcję osłony kabiny i dorobiłem oddzielne powierzchnie klap na skrzydłach. Nie udało mi się uzyskać poprawnej geometrii płatowca a w szczególności prawidłowego wyglądu i osadzenia gondoli silników na skrzydłach. U mnie są zwichrowane i zadarte do góry i nie są to raczej moje błędy. Nos kadłuba z listków wycinankowych nie chciał dać się poprawnie skleić i widać na nim moje próby poprawy jego wyglądu. Tak więc coś z tego się ulepiło. W paru miejscach ma to niestety trochę wspólnego z wyrobem mosquitopodobnym...
Koniec gadania, czas na zdjęcia.














--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI




Post zmieniony (16-04-24 20:08)

 
25-11-12 17:47  Odp: [G] DH Mosquito FB. VI - Orlik
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Cały Ceva... :)

Po przeczytaniu opisu można by się spodziewać tragedii, a tymczasem galeria pokazuje przepięknie sklejonego "moskita".

"Łaciatość" kamuflażu maskuje nawet te różne odcienie zieleni.

Gratuluję efektu końcowego no i zdjęć, bo potrafisz również świetnie fotografować.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
25-11-12 18:03  Odp: [G] DH Mosquito FB. VI - Orlik
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

A idź Pan . Ja już jestem za stary . Piękny !


HEY HEY !

 
25-11-12 19:12  Odp: [G] DH Mosquito FB. VI - Orlik
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No faktycznie tragedia ;) Ale Ty wode lejesz. A na poważnie to bardzo fajny ,,insekt", podoba mi się. Gratuluję ukończenia.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
25-11-12 19:26  Odp: [G] DH Mosquito FB. VI - Orlik
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ajajajajjj!
Znowu nokaut!
"Hulasz" w klasie mistrzowskiej,szkoda gadać.
Piękny model,tylko bić brawo!
Szkoda tylko,że tak dużo marudzenia ; każdy z nas dobrze wie,że modele same się nie sklejają - wbrew rozpowszechnianym pogłoskom ;-) ;P

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-11-12 19:43  Odp: [G] DH Mosquito FB. VI - Orlik
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Wojtek, z Ciebie to jest maruda... ;-) Teraz zrob tego modelikowego do pary :) A mnie sie marzy caly czarny Mk.II NF

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
25-11-12 20:23  Odp: [G] DH Mosquito FB. VI - Orlik
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Ceva wykonałeś kolejny fantastyczny model, brawo.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
25-11-12 21:49  Odp: [G] DH Mosquito FB. VI - Orlik
kari   

ceva, model "pierwsza klasa", ... teraz musisz tylko pilnować co by go termity nie zjadły :-)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
25-11-12 23:21  Odp: [G] DH Mosquito FB. VI - Orlik
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ale czyścioszek!!!!!!!!!! gratuluję precyzji

--
Pozdrawiam!
Michał

 
25-11-12 23:33  Odp: [G] DH Mosquito FB. VI - Orlik
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Nie czytając, kto, zacząłem oglądać zdjęcia.
Se myślę, skąd znam ten styl...
I później się wydało, że to Ty.

Zasłużyłeś na Twój znak rozpoznawczy, a niewielu to ma. Moje uznanie,
Gratulacje pięknego modelu.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024