FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
15-04-24 01:22  [G] Hispano Suiza V8 oraz reszta czyli SE 5 a Powiadomienia e-mail są wyłączone 
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18


 - 7


DOBRY WIECZÓR


Dzisiaj zastosuje tzw. szybki szpil czyli dwa w jednym . Łonegdaj umyśliłem sobie zrobić SE 5a ale w skali 1/33 . Jedyne wydanie tego modelu było w MM ale to lata temu tak więc wyszedłem z założenia ,, Obywatelu zrób sobie dobrze sam '' Ale jak to u mnie chciałem się trochę pobawić więc zacząłem od silnika czyli od Hispano – Suiza V8 galeria nr 1 .A potem to już poleciało . Model skończony ok 2 lata temu bez tuż widać na nim trochę kurzu .Nie zauważyłem tego dopiero na zdjęciach to widać .No cóż oczy już nie te . Zapraszam do oglądania .


Galeria 1 . Hispano Suiza V 8








Galeria nr 2 SE 5 a



























Pozdrawiam


Jańcio

--

 
15-04-24 05:13  Odp: [G] Hispano Suiza V8 oraz reszta czyli SE 5 a
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jest Se 5A w 1/33 z WAKu ( z Albatrosem w jednym zeszycie). A widzę po twoim SE 5A że w znacznym stopniu opiera się na Bączkowskim Se5 z MM z 1973 roku. Ja kiedyś dawno temu tak podrasowałem tego MM-owego że i stery się ruszały z drążka. No rzecz jasna wtedy robiłem malowane kartony choć akurat MM z czasów Gierka miały dobry karton i druk. Chociaż silnika na takim wypasie jął twój to nie zrobiłem.

 
15-04-24 07:52  Odp: [G] Hispano Suiza V8 oraz reszta czyli SE 5 a
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Jeśli to nie jest piękny model to nie wiem co mogłoby nim być...
Pozwolę sobie uścisnąć ci rękę osobiście przy jakiejś naocznej okazji ale pogratulować mogę teraz i tu. ;)
Gratuluję.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
15-04-24 08:35  Odp: [G] Hispano Suiza V8 oraz reszta czyli SE 5 a
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Fantastyczne wykonanie !!!

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
15-04-24 09:07  Odp: [G] Hispano Suiza V8 oraz reszta czyli SE 5 a
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Śliczności Jańciu a silnik to już w ogóle poezja...
Gratuluję

--
GG 6801515

 
15-04-24 09:21  Odp: [G] Hispano Suiza V8 oraz reszta czyli SE 5 a
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jańciu!
Miażdżysz...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
15-04-24 09:35  Odp: [G] Hispano Suiza V8 oraz reszta czyli SE 5 a
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wspaniałe wykonanie, pogratulować !
Tylko... na Boga skąd taki kamuflaż ?
Samolot był malowany na kolor oliwkowy (zielonkawy) wpadający w piasek z ciemniejszymi (ciemne khaki) elementami.
Twoje malowanie zapewne wzorowane jest na sylwetce samolotu z barwnej obwoluty książki.

Jest ono błędne (w którymś z numerów MiniRepliki jest szczegółowy opis malowania SE 5a).
Serdecznie pozdrawiam,
Ryszard

--


Post zmieniony (15-04-24 10:32)

 
15-04-24 11:01  Odp: [G] Hispano Suiza V8 oraz reszta czyli SE 5 a
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jaroslav, płatowiec jest perfect. Ale właśnie silnik to ładnie tylko z daleka wygląda. Lepiej było już dołożyć te 60 zeta i wstawić Rodena.

 
15-04-24 12:25  Odp: [G] Hispano Suiza V8 oraz reszta czyli SE 5 a
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A ja uważam, że byłby to bardzo zły pomysł z tym rodenowskim silnikiem !
Taki kwiatek do kożucha !
Całość łącznie z silnikiem jest wykonana na takim samym (jak dla mnie) wysokim, modelarskim poziomie !

 
15-04-24 12:56  Odp: [G] Hispano Suiza V8 oraz reszta czyli SE 5 a
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18


 - 7

Serdeczne dzięki za ocenę mojej pracy . Barwy w oryginale są trochę inne . Zdjęcia są prześwietlone sztucznym światłe . W naturze to wygląda tak




Trudno mi się dogadać z moim aparatem a poza tym raptus jestem i szybko się irytuję jak mi coś nie wychodzi dla tego tak to wygląda .


Pozdrawiam

--


Post zmieniony (15-04-24 12:57)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo  |  Wyloguj się  |  Mój profil   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
  • W treść "postu" można wstawiać grafikę, linki, adres e-mail oraz wyróżnić tekst pogubiając go lub podkreślając. Warto przy tym korzystać z "helpu", który można znaleźć w górnej cześci strony (nad kreską). Pamiętaj, że wstawiane rysunki muszą mieć poprawnie wpisany URL pod ktorym się znajdują w sieci (pełny adres począwszy od np. "http://www..").

  • Pamiętaj, że to w jaki sposób piszesz, świadczy o Tobie ;-)

  • Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania bez ostrzeżenia wypowiedzi o treściach uznanych powszechnie za obraźliwe oraz naruszających w jakikolwiek sposób prawa autorskie lub regulamin forum.

 
  Odpowiedz na tę wiadomość
 Imię lub Nick: brzydal
 Adres e-mail: tadeusz.bialon.priv@gmail.com
 
Użyj podpisu (sygnaturki)
   


© konradus 2001-2024