FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
10-04-24 17:01  Odp: [Technika] Skalpele i nożyki - porównanie i zestawienie
Cypis2012   

Super opracowanie , czy nie uważacie , że powinien on być podpięty na początku tego działu ?

 
16-04-24 21:35  Odp: [Technika] Skalpele i nożyki - porównanie i zestawienie
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Dziękuję wam wszystkim za wzięcie udziału w dyskusji!

Paru nowych rzeczy się od was dowiedziałem, w związku z czym uzupełniłem pierwszy post w tym wątku.

radett, dzięki za zwrócenie uwagi na markę NT Cutter - wcześniej nie znałem. Swoją drogą, musisz mieć niezłą siłę w łapach, skoro masowo łamiesz AK-3 i AK-5 i zrywasz gwinty AK-1.
Piotr D. dzięki za opis techniki ostrzenia.
piotter, rogergk dzięki za uwagi dotyczące mocowania ostrzy chirurgicznych w skalpelach modelarskich.
Karas, zaintrygowała mnie twoja uwaga o różnicach pomiędzy ostrzami DKB-5 i KB-5. Osobiście czegoś takiego nie zauważyłem, lecz teraz zwrócę na to większą uwagę. Po zastanowieniu dochodzę do wniosku, że jest możliwe aby ostrza przeznaczone do łamania były wykonane ze stali o innej charakterystyce.


I jeszcze pytanko.: Czy ktoś ma doświadczenia ze skalpelami o obrotowym ostrzu, na przykład takimi?


Pozdrawiam!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
17-04-24 09:30  Odp: [Technika] Skalpele i nożyki - porównanie i zestawienie
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nabyłem to wieki temu i leży gdzieś nieużywane.
Po kilku próbach odpuściłem, stwierdzając, że moje grabie sie do tego nie nadają.

wymaga tak jak wszystko wprawy, pewnej ręki i dobrego oka, jak sie omsknie, to kaplica.

na yutubie są filmiki , gdzie jacys czarodzieje tym wycinają kwiatki itp tam wyglada to super

PS

panowie, jednym z niebezpiecznych objawów papierowego bierdolca jest nieustanne zbieractwo narzędzi, nozyczki, patyczki, skalpele, kuleczki linijeczki, farbeczki, sloiczki, kleiczki i ch... wie co jeszcze .

Wala sie toto wszędzie i łazi po mieszkaniu zdziurwiając partnerki zarażonego.

Jest takie powiedzenie, "dobry kucharz ugotuje zupe z niczego"

PS 2

Warsztat Pana Tadeusza Grzelczaka składał się tylko z KILKU narzędzi

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
17-04-24 09:44  Odp: [Technika] Skalpele i nożyki - porównanie i zestawienie
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

brzydal Kiedyś zakupiłem taki nożyk, ale te mikro-ostrze z powodu tego, że jest ruchome, jest niestabilne. W skrócie - zmieniając kierunek cięcia samego ostrza, pochyla się i ciężko nim operować.
Pewnie można się do tego przyzwyczaić, ale co innego wycinać kwiatki z kolorowego papieru, a co innego wycinać po linii:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
17-04-24 09:46  Odp: [Technika] Skalpele i nożyki - porównanie i zestawienie
Lukee 

 

Mam tak jak Brystol. Kupiłem, użyłem kilka razy. Trzeba bardzo uważać przy prowadzeniu tego ostrza, jak natrafi na jakąś nieciągłość to potrafi samo skręcić. Jak się jedzie po nieregularnej krzywej ruchem ciągłym i pewnie trzymając rękę i delikatnie naciskając to jest OK.
Kwiatki rzeczywiście można pięknie tym wycinać ale pod warunkiem, że nie musimy się trzymać określonej geometrii. A jeżeli mamy regularną i długą krzywą (np krawędź pokładu) to lepiej dobrać krzywik i skalpel. Albo dzięciolić. :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024