FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-03-24 22:13  [R/G] Pierścieniopłat, MM-1/1961, 1:33, pomniejszony do 1:111
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szanowni Panowie Forumowicze,

przedstawiam malusią pseudo relację z budowy jednego z moich rozgrzebańców.

Wydruk plujkowy z płytki MM, pomniejszyłem go bez jakiejś zaplanowanej skali, wyszło 1:111

Modele Pana Kuszki są bardzo dobrze spasowane, te cztery pierścienie poszycia pasują do siebie bez przycinania czy sztukowania.
sklejek z ząbkami nie używałem, wszystkie na "styk".

obie strony plujkowego wydruku zagruntowane wikolowatym ledwo co rozcieńczonym, prawie nic.
Elementy na zdjęciach są mdłe, ale to moja plujka już ledwo zipie

"koła" sklejone z czarnej masionki, dwie warstwy.
Modelik jest prosty, zamierzam go zrobić w kilka najbliższych dni

zamiast górala, rybak.















--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka




Post zmieniony (28-03-24 10:43)

 
24-03-24 00:16  Odp: [R] Pierścieniopłat, MM-1/1961, 1:33, pomniejszony do 1:111
kari   

... pan Bertold Kuszka był jednym z prekursorów polskiego modelarstwa kartonowego,
(analogowego :-) !!!), a pierwszy Jego model jaki skleiłem to był Spitfire Mk.V z 1967r... było
to w 1974 ... nawet nie wyobrażacie sobie jaka to była frajda, ... kumple zazdrościli wówczas
modelu, a kilku nawet skusiło się na zakup następnych numerów :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
24-03-24 08:03  Odp: [R] Pierścieniopłat, MM-1/1961, 1:33, pomniejszony do 1:111
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Gdyby teraz "szyby" w kabinkach były robione w taki sposób, to chyba wszystkie modele kleiłbym bez wnętrza. Wygląda to fenomenalnie!

--
pozdrawiam
Piotr


 
24-03-24 20:06  Odp: [R] Pierścieniopłat, MM-1/1961, 1:33, pomniejszony do 1:111
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Gratulacje pomysłu i wykonania.
Jak patrzę na to stare logo MM to się wzruszam.
Była frajda ze sklejania tych modelików - proste i sklejalne (właśnie przez małych modelarzy jakim ja wtedy byłem).

Będą jakieś inne? Będę kibicował albo nawet sam się za coś wezmę/
Obecnie najstarszy jaki teraz mam to MM 1971/9 z okrętem Santa Maria.
Do tej pory nie skleiłem bo to opracowanie Andrzeja Karpińskiego. Wiadomo, że jego modele ...

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
26-03-24 01:07  Odp: [R] Pierścieniopłat, MM-1/1961, 1:33, pomniejszony do 1:111
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szanowni Panowie Forumowicze,

cztery obrazki tego samego, "moduł kabinowy", jeszcze surowy, bo niepolakierowany lakierem do paznokci.
wszystkie "moduły", silnik, beczka, stateczniki i nogi z kołami mam gotowe, ino składać

Kari, tego wspomnianego przez Ciebie Spitfajera sklejałem również, w roku wydania.
mam go tez jako kurdupelka (Spiciu), mimo pomniejszenia i zaimpregnowania plujki "wodą", pasowanie elementów jak w orginale.

Modele Pana Kuszki i kilku innych projektantów z tamtych czasów to niedostępna wiedza tajemna dla niektórych dziesiejszych nożnych-kompowych.

Winek, bedą, wśród czterdziestu rozgrzebańców mam kilkanaście rozgrzebanych starowinek.









--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
26-03-24 09:56  Odp: [R] Pierścieniopłat, MM-1/1961, 1:33, pomniejszony do 1:111
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Opanowanie papierowej materii godne podziwu. No i ten czar starych wycinanek. Podróż w czasie.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
26-03-24 21:09  Odp: [R] Pierścieniopłat, MM-1/1961, 1:33, pomniejszony do 1:111
Marek   

To jedyny model kartonowy w całej historii Małego Modelarza wydany w formacie A3.
Mój oryginał 1/33 czeka na pocięcie i sklejenie, będzie przednia zabawa w modelarstwo zabytkowe...
Coś sklejać trzeba bo życie upływa jak woda, a ciekawych modeli są setki....

 
27-03-24 00:28  Odp: [R] Pierścieniopłat, MM-1/1961, 1:33, pomniejszony do 1:111
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szanoewni Panowie Forumowicze,

przedstawiam lakiernictwo do kwadratu, grubo i błyszcząco świecące, jutro malusia galeryjka.

Wszystkie "moduły" potraktowane grubo grubym lakierem do paznokci.



--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
27-03-24 10:22  Odp: [R] Pierścieniopłat, MM-1/1961, 1:33, pomniejszony do 1:111
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Takie relacje uspokajają i człowiek się zastanawia nad sensem życia i absurdem komplikacji wielu nowych modelików ;>
Galeryjka będzie z rybakiem, wilczkiem, godzillą czy Gogim? :>

pozdr,
k.

 
27-03-24 14:54  Odp: [R] Pierścieniopłat, MM-1/1961, 1:33, pomniejszony do 1:111
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szanowni Panowie Forumowicze,

moduły połączone, beczułka gotowa

Konradus napisał : ....nad sensem życia i absurdem komplikacji wielu nowych modelików...

Absurd to bardzo dobre określenie tego symptomu papierowego bierdolca.

Fazę zachwytu tymi komplikacjami na szczęście mam już za sobą, obecnie jestem w fazie frajdolarsko odpustowej

W galeryjce pojawi sie kreatura Szpachlodzila



--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024