FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-03-24 12:06  [G] SVARZ TBES VSKhV - wyd. Orlik, skala 1:32 Powiadomienia e-mail są wyłączone 
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam, przedstawiam kolejny mój "ulepek", który tym razem zamiast na lotnisko trafia do garażu, od czasu do czasu takie urozmaicenie jest potrzebne. Radziecki trolejbus produkowany w latach 1955-57 z przeznaczeniem do obsługi linii turystycznej do wystawy rolniczej, oczywiście wszechsowieckiej. Niby tylko prostopadłościan, ale poprzez swoją "ażurowość" dość wymagający, a biorąc pod uwagę spore zdetalizowanie trzeba wykazać się odpowiednią dawką cierpliwości, której mnie oczywiście (szczególnie pod koniec klejenia) już brakowało. Model jest świetnie przemyślany i zaprojektowany, ściany i dach na przeważającej powierzchni z folii, ale wszystko jest naprawdę solidnie wzmocnione, operowanie modelem nie sprawia żadnych trudności. Od siebie dodałem "tłoczone" listwy ozdobne oraz zderzaki, inaczej wykonane opony i felgi, stelaże siedzeń wykonałem z drutu zamiast wycinanych z tektury, przeszklone lampy oraz zmodyfikowałem mechanizm podnoszenia pantografu. Maszyna nie powala urodą, ale na półeczce prezentuje się całkiem akceptowalnie.





--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
21-03-24 12:21  Odp: [G] SVARZ TBES VSKhV - wyd. Orlik, skala 1:32
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Świetne wykonanie! Wspaniały model, gratulacje.

 
21-03-24 12:30  Odp: [G] SVARZ TBES VSKhV - wyd. Orlik, skala 1:32
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jak zrobiłeś te szklenie dachu ? Jakoś na gorąco z grubszej foli czy inaczej. Bardzo się przymierzałem do tego pojazdu bo jest boski ale dopiero robiłem przymiarki technologiczne z cienką folia od artykułów z cukierni i wzmacnianiem ażuru kartonowego kropelką.

 
21-03-24 12:45  Odp: [G] SVARZ TBES VSKhV - wyd. Orlik, skala 1:32
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ależ to wszystko jest idealnie powycinane, posklejane i wyretuszowane. Może i sam autobus nie powala urodą, ale wykonanie już tak. Bajka, tylko życzyć sobie takich umiejętności.

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
21-03-24 13:07  Odp: [G] SVARZ TBES VSKhV - wyd. Orlik, skala 1:32
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W zalewie wojskowego złomu taki odmieniec cieszy oko, ino wsiadać i jechać.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
21-03-24 13:09  Odp: [G] SVARZ TBES VSKhV - wyd. Orlik, skala 1:32
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Świetna robota.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
21-03-24 14:43  Odp: [G] SVARZ TBES VSKhV - wyd. Orlik, skala 1:32
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Pięknie wykonany model - starannie i bardzo czysto:-)
Zdjęcia z budowy dodają smaczku:-) Aż chciałoby się zobaczyć relację w całości :-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
21-03-24 15:28  Odp: [G] SVARZ TBES VSKhV - wyd. Orlik, skala 1:32
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Mi się podoba wykonanie i sam model oczywiście.
Miałem na niego kiedyś ochotę...
Pozdrawiam.

 
21-03-24 16:54  Odp: [G] SVARZ TBES VSKhV - wyd. Orlik, skala 1:32
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Kapitalna robota!

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
22-03-24 05:43  Odp: [G] SVARZ TBES VSKhV - wyd. Orlik, skala 1:32
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

O kurcze! Aleś mię tera zażył.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo  |  Wyloguj się  |  Mój profil   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
  • W treść "postu" można wstawiać grafikę, linki, adres e-mail oraz wyróżnić tekst pogubiając go lub podkreślając. Warto przy tym korzystać z "helpu", który można znaleźć w górnej cześci strony (nad kreską). Pamiętaj, że wstawiane rysunki muszą mieć poprawnie wpisany URL pod ktorym się znajdują w sieci (pełny adres począwszy od np. "http://www..").

  • Pamiętaj, że to w jaki sposób piszesz, świadczy o Tobie ;-)

  • Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania bez ostrzeżenia wypowiedzi o treściach uznanych powszechnie za obraźliwe oraz naruszających w jakikolwiek sposób prawa autorskie lub regulamin forum.

 
  Odpowiedz na tę wiadomość
 Imię lub Nick: brzydal
 Adres e-mail: tadeusz.bialon.priv@gmail.com
 
Użyj podpisu (sygnaturki)
   


© konradus 2001-2024