FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
20-03-24 09:26  Odp: [G] wz 28 - lekki
radett 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 1
 

Model nie jest piaskowy. W tym świetle może tak wyglądać ale jest to khaki. Plamy odpadają bo nie widziałem na żadnym zdjęciu takiego wz 28 w plamach. Zieleń także odpada bo od lipca 1928roku obowiązywały przepisy służbowe nr 115-300 "Malowanie wojskowego taboru samochodowego, jego numerów i znaków rozpoznawczych" i tam określano że pojazdy malowane są jednolicie na kolor "oliwkowy" o ustalonym składzie.


Jak by nie mieszać podane tam składniki, to zieleń ni w ząb nam nie wyjdzie. Dlatego machnąłem kolor khaki jako najbardziej zbliżony do owego oliwkowego.
zresztą zagadnienie malowania sprzętu wówczas to oddzielna bajka i to bardzo ciekawa

Co do piachu na drogach gruntowych to nie zawsze ma on kosystencję grząską jak na plaży w Łebie. Bywają drogi ubite w stopniu znacznym gdzie w bezdeszczowych warunkach samochód nie zostawia wyraźnych śladów. Przy okazji chciałbym zaznaczyć że nacisk jednostkowy podwozia gąsienicowego dla samochodu opancerzonego wynosił około 0,8kg/cm2 (dla porównania człowiek wywiera nacisk ok 1kg/cm2)

Co do szerokości gąsek to najbardziej namieszał Magnuski podając około 270mm ( piszę z pamięci). Skąd on to wziął tego nie wiem , może zasugerował się późniejszymi kegressami P17 i P19 gdzie szerokość gąsienicy była 220-280 ( zwykła i śniegowa). Za nim tą wartość powtarzali inni autorzy. Oryginalnie gąska miała szerokość 150mm (na każde podłoże) i 240 ( na śnieg)

--
Prawdziwy krytyk cnoty się nie boi... :D
http://paprykarzmodelarski.szczecin.pl/
forum modelarskie II RP : http://forum.asg.koszalin.pl/viewforum.php?f=168&sid=bde8111b43a1f0b898b514234de2056e


Post zmieniony (20-03-24 09:33)

 
20-03-24 20:44  Odp: [G] wz 28 - lekki
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonałeś ten model. Brawo !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-03-24 21:48  Odp: [G] wz 28 - lekki
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Dzięki za odpowiedź. Nooo ,na zdjęciach (przynajmniej u mnie) na khaki to ni w ząb nie wygląda. Nie zmienia to faktu,że model ZARĄBISTY !!!

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
21-03-24 09:14  Odp: [G] wz 28 - lekki
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

@ rodrus. Nam się może co najwyżej wydawać... Instrukcja mówi wyraźnie ile czego a znając Radka i jego podejście, jestem skłonny uwierzyć że dokładnie taką farbę namieszał... No, co najwyżej może bez wosku ;P
Moim zdaniem nie ma absolutnie żadnych podstaw by ten kolor zakwestionować.

--
GG 6801515

 
21-03-24 09:28  Odp: [G] wz 28 - lekki
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jaroslav, ja nie kwestionuję wiarygodności radeeta. Napisałem tylko,że na moim kompie ten kolor nie przypomina khaki. To może być wina np,oświetlenia przy robieniu fotek,a może mój monitor ma jakieś takie ustawienia,że kolory są troszkę inne niż w realu ? Mam to samo ze swoimi modelami. Czasami jak zrzucam zdjęcia na kompa ,to muszę wziąć model do ręki i popatrzeć,bo mi "odcień" koloru nie odpowiada rzeczywistemu.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
21-03-24 10:01  Odp: [G] wz 28 - lekki
skarczew   

@radett:
To kiedy wydasz ten projekt? ;)
Nowsze opracowanie tego samochodu by się przydało, w nowoczesnej szacie graficznej. :)

Co do koloru, to można zauważyć że na grafikach A. Wróbla wz 28 także występuje w jednolitym, brązowatym ubarwieniu.
Można by się spierać o odcienie umbry i ugru, ale zieleni rzeczywiście tam ciężko się doszukać.

 
21-03-24 11:38  Odp: [G] wz 28 - lekki
radett 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 1
 

Co do kolorów to jest to temat ciężki bo na odwzorowanie wpływa przede wszystkim światło w jakim obiekt jest fotografowany i oczywiście kalibracja monitora na którym potem to zdjęcie oglądamy. Duży wpływ ma także sam aparat. (kiedyś zrobiłem jednocześnie zdjęcie dwoma różnymi aparatami i na każdym z nich był inny odcień). W modelu wykorzystałem kolor 011 z Hataki jako najbliższy temu co wychodzi z tych składników, ale z racji tego że ugier i umbra mają dość szerokie spektrum odcieni to i efekt końcowy też będzie różny, mniej lub bardziej brązowy czy beżowy ale na pewno nie zielony.
Jeśli chodzi o wydanie to chętnie bym wydał ale to zależy przede wszystkim od wydawcy a jak dotąd nie mam wieści aby któryś był zainteresowany.

--
Prawdziwy krytyk cnoty się nie boi... :D
http://paprykarzmodelarski.szczecin.pl/
forum modelarskie II RP : http://forum.asg.koszalin.pl/viewforum.php?f=168&sid=bde8111b43a1f0b898b514234de2056e

 
21-03-24 22:34  Odp: [G] wz 28 - lekki
skarczew   

@radett:
Wydawców trzeba by zapewne popytać, bo nie siedzą ciągle na forach i nie szukają nowych projektantów, tylko... zajmują się wydawaniem.

 
22-03-24 07:11  Odp: [G] wz 28 - lekki
radett 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 1
 

Nie mam aż tak silnego parcia na wydanie. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to możemy ew. porozmawiać. Moja znajomość wydawców jest bardzo ograniczona.

--
Prawdziwy krytyk cnoty się nie boi... :D
http://paprykarzmodelarski.szczecin.pl/
forum modelarskie II RP : http://forum.asg.koszalin.pl/viewforum.php?f=168&sid=bde8111b43a1f0b898b514234de2056e

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024