FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
30-05-12 02:25  [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Hej,

Mialo nie byc relacji... Ale co tam, w ramach odpoczynku od maty cos moge wrzucic...

Dlaczego Jastrzab? Podchodzilem juz do niego od dawna... W zalozeniu model ma byc oczywiscie malowany, ale w potencjalne barwy prototypu (gole blachy + szachownice). Przy okazji bede chcial oddac fakture powierzchni, zroznicowac blachy... Eksperyment taki :) Do tego trafil mi sie egzemplarz z poprzesuwanymi kolorami, wiec raczej nie ma innego wyjscia.. No to wio! Na poczatek tradycyjnie okladka, no i troche rozgrzebanego wnetrza, ktore w przypadku tego samolotu to pelne SF, ale i tak cos tam doloze do tworczosci Marka...



Burty jeszcze uzupelnie o jakies okablowanie, ale to dopiero po wklejeniu wnetrza do srodka.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
30-05-12 06:56  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Też trafił mi się taki egzemplarz z przesuniętymi kolorami:



Ale WAK wspaniałomyślnie wymienił mi go na nowy poprawny egzemplarz.

Powodzenia, trzymam kciuki i podglądam.

--

Post zmieniony (30-05-12 06:59)

 
30-05-12 09:42  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wszelki Duch...
Rafał- bardzo się cieszę,że będziesz pokazywał swoją pracę.Mam też nadzieję na aktualizację częstszą niż co rok...;-) ;P
Początek smakowity!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-05-12 09:43  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

ZBigu - kawalek arkuszy widac, wregi sa z zestawu cietego swiatlem w postaci skondensowanej :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
30-05-12 10:33  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Zapowiada się nieźle. Obyś wytrwał do końca, bo jestem ciekaw jak wyjdzie Ci malowanie w naturalnej barwie metalu.

--
Pozdrawiam!

 
30-05-12 12:22  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Malowany na srebrno WAK-owski Jastrząb jest tutaj. Ciekawe, że są zróżnicowane odcienie duralu dla poszczególnych pokryć.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-05-12 12:32  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Znam relacje Tomka. Bedzie material do porownan :) W moim chce sie z nitowaniem zmierzyc.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
30-05-12 21:43  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Rafał, ten w wycinance to wersja B, a czy ona latała ?
Próby w locie były wykonywane na wersji A, to ta z obniżonym kadłubem za kabiną.

Pozdrawiam!
Andrzej

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
30-05-12 22:02  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Tak wlasnie spojrzalem w materialy... Prototyp, ten z obnizonym "garbem", ktory latal i pozniej zostal zestrzelony w czasie ewakuacji, oznaczono jako PZL P.50/I. Oznaczenie P.50A (lub a) bylo zarezerwowane dla serii informacyjnej z silnikiem Bristol Mercury VIII, a P.50B mial byc wyposazony w nową, mocniejsza jednostke napedowa... Moj zamysl opiera sie na fotkach P.50A z Czerniakowa, ktory faktycznie nie latal, ale i nie mial oznaczen. Tak wiec bedzie to fikcji ciag dalszy...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
31-05-12 18:00  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzień dobry !! Mam dla Ciebie parę uwag, myślę,że pomocnych. Piszesz,że chcesz zrobić Jastrzębia w naturalnym duraluminium. W Castoramie można kupić aluminiową taśmę z klejem, w takiej rolce. Coś około 30 złotych. Mam taką folię i do drobnych detali fajnie się ją klei. Nie jest zbyt cienka, pewnie da się dobrze formować na oklejkach kadłuba czy płatów. A może spróbujesz mojej metody,którą zastosowałem przy budowie Betty ? Mam egzemplarz Jastrzebia dobrze wydrukowany i jesli go kiedyś zrobię, to z kopii na kartonie. Malowałem częsci Humbrolem 11, wczesniej próbowałem spraju akrylowego. Ale ten nie trzymał się i złaził pod palcami. Powodzenia !

 
03-06-12 21:53  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
grzesiek.r 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam. Jeżeli jest to taśma do uszczelniania kanałów wentylacyjnych i kominów, to w Castoramie jest droga . Ja w slepie specjalizującym się w piecach kupiłem rolkę 50m za 16 PLN. Wydaje mi się tylko że ona ma za duży połysk jak na kadłub samolotu, może się mylę.
Warto spróbować!

 
04-06-12 09:09  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Co do stosowania folii, to tez przeszlo mi to przez mysl, chociaz troche kloci sie to z moja pierwotna koncepcja - mam rowniez model w wersji elektronicznej od Marka, usunalem kolory i wydrukowalem same kontury z naniesionym polozeniem nitow, bo na tle w kolorze khaki to nic nie widac. Pozostaje nalozenie wtornego poszycia i naniesienie nitow.. Chyba, ze zrobic wydruk na folii samoprzylepnej...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
04-06-12 11:10  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

A ja Ci Rafał radzę, byś skleił "biały" model z odwzorowaniem nitów,linii podziału blach i innych uplastycznień, a potem lakier bezbarwny przynajmniej 2 warstwy i malowanie jak u plastikowców, nawet z użyciem farby,którą po wyschnięciu można polerować.
Polerowaniem przecież można osiągnąć różne stopnie połysku blach - wystarczy taśmą zamaskować blachy przyległe...
Tak sobie wymyśliłem...;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-06-12 11:31  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Mariusz, taka wersja jest najbardziej prawdopodobna ;) Zestaw metalizerow juz czeka...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
04-06-12 13:29  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
mario1970   

Schłodzę trochę ten optymizm.

Bez należytego przygotowania powierzchni to malowanie lakierami metalicznymi jak u platikowców to czarno widzę . Pomysł z folią metaliczną zdecydowanie do mnie bardziej przemawia.

Na wystawach modelarskich spotykam pomalowane modele kartonowe. Jest ich coraz więcej . Niestety wraz ze zwiększającą się iloscią malowanych modeli kartonowych nie zawsze idzie w parze jakość malowania . Modeli , które miały malowanie porównywalne z dobrym malowaniem PCV - a widziałem kilka. Nie pamiętam przy tym , by był to model pomalowany w całosci w barwach naturalnego metalu.

Sam robiłem eksperymenty malując róźne materiały . Plastik pomalowany lakierem różni się diametralnie od kartonu malowanego lakierem . Do tego stopnia , że ja jako zagorzały PCV próby malowania robię na starych plastkowych wrakach bo malowanie i testowanie malowania na kartonie jest niemiarodajnie. Myślę, że Ci grzebiący w kartonie będa mieli podobne odczucia robiąc testy na plastiku.

Malowanie lakierami metalicznymi jest o wiele trudniejsze od malowania lakierami matowymi . Już malowanie kartonu lakierami błyszczącymi jest dla modelarza dużym wyzwaniem. Największym problemem dalej pozostaje odpowiednie przygotowanie powierzchni i obawiam się , że psiknięcie 2 razy bezbarwnym błyszczącym i potem metaliczny nie wystarczy. Jesli już malować to ja bym bym się tu nad wydrukowaniem modelu na kredzie zastanawiał. O surfacerach , szlifowaniach nie wspominam. Poza tym rodzi się pytania jak zaznaczyć i podkreslić linie podziału , wzierniki bo po tych szpachlowaniach mogą zniknąć. Paginowanie raczej nie wwystarczy.

Dla mnie Rafael to na razie czeka Cię sporo eksperymetów i prób. Ale wyzwanie to wielkie. Popróbuj malować jakieś pudełka kartonowe , stare modele tak jak kombinujesz . Szkoda kupę roboty wykonać i potem tą kupę roboty kupą farby pokryć by wyglądało jak pomalowane srebrzanką do kaloryferów.
Pogadaj z Kordianem bo on modele z kartonu maluje aero i coś Ci podpowie . Zresztą w temacie malowania kartonu ja się z nim doświadczeniami dzieliłem i już wtedy mieliśmy wątpliwości co pewnych rozwiązań.

Jak zaczynasz pod to podchodzić to zacznij od napisania jak zamierzasz malować ? jaki próby podjąłeś, jakie farby zamierzasz stosowac ?
Tu malowanie jest najważniejsze i najtrudniejsze od tego bym zaczął budowę. To jak wyjdzie Ci malowanie zadecyduje o poziomie modelu . Sklejać dobrze potrafisz to na tym bym się na razie nie skupiał. Jakiś model na szybko bym skleił i na nim trenował.

I tyle.

Post zmieniony (04-06-12 13:31)

 
04-06-12 15:59  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
stach48 

 

Rafaelu. W czeluściach forum jest relacja ( niedokończona ) p.t. O dwóch takich B-24 Wydaje mi się że gdybyś zastosował moją metodę oklejania to pozbył byś się problemu z malowaniem, podzialem blach i szukaniem materiału na aluminium bo pewno masz go w domu pod dostatkiem i wyrzucasz na śmietnik ))) Zajrzyj może coś się przyda.
NAJLEPSZEGO.

 
04-06-12 16:14  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Mario i Stachu - dzieki, kazda rada jest cenna. Jak napisalem, model ma byc eksperymentem, wiec zobaczymy, co z tego wyjdzie...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
04-06-12 21:21  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No to Rafał masz zagwozdkę...Tyle dobrych rad i teraz musisz sam znaleźć salomonowe wyjście ;-)
Powodzenia.
I nie daj długo czekać na aktualizację relacji...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-06-12 13:13  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witaj ! Sprawdzałem tę aluminiową folię z rolki. Jest w Realu, firma TESA, a rolka kosztuje 17 złociszy. Szerokośc rolki tak na oko 6 cm. Folia jest fajna i to jest naturalny kolor i faktura aluminium. Co do malowania kartonu farbami czy to w spraju czy to typu Humbrol, to każdy z nas ma swoje przemyślenia i doąwiadczenia. Generalnie karton maluje się dużo trudniej niż plastik. Wiem to z własnego doświadczenia, że pokrywanie części najpierw lakierem bezbarwnym a potem metalicznym czasem przynosi kiepskie efekty. Dużo zależy od jakości kartonu , czy jest spoisty, czy po lakierowaniu nie wyjdą jakieś pełechy, klaczki itp. Wydaje mi się,że lepsze efekty mamy, gdy podkład jest z szarego lakieru. Ale wtedy ginie nam podział blach, zaznaczenie nitów itp. Dlatego zastosowałem przy budowie Betty oklejanie kawałkowe, ale z malowaniem srebrną farbą miałem sporo problemów. Użyłem Humbrola nr 11, ten do aluminium wydał mi się stanowczo za ciemny...
Jeśli, to nie stanowi dla Ciebie problemu, to weź najpierw pod nożyczki model "latającej rury" wydrukowanej na dobrym kartonie i przeprowadź próby.
I jeszcze jedno, mam takie wrażenie,że odwzorowanie powierzchni płatów czy kadłuba modelu samolotu w wersji mistrzowskiej z wystawy nie przypomina oryginału samolotu po eksploatacji a tylko prosto z linii montażowej firmy Northrop na przykład... A hoj !

 
05-06-12 15:47  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
mario1970   

AMEN

--



 
20-01-13 03:36  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Hej :)

Przerwa byla dluga, ale to nie znaczy, ze nic nie robilem - znaczy sie pozaczynalem kilka kolejnych modeli :) Ale na fali noworocznych postanowien siegnalem po pudelko z silna motywacja do skonczenia Jastrzebia. Postep w budowie mozna wychwycic na fotkach z Wroclawia i Przeciszowa (podziekowania dla Kolegow z poznanskiej Kartonowej Pyry, ze chcialo sie im wstawiac na swojej stronie fotki moich wypocin, bo mnie jakos sie nie udalo):



Tak wiec, jak bylo widac, przeprowadzilem eksperyment z "metalizowaniem" modelu za pomoca folii aluminiowej. Karton zostal najpierw solidnie pokryty lakierem, a sama folie nakladalem z pomoca specyfiku Microscale'a o nazwie Metal Foil Adhesive. Folia to najzwyklejsza "sniadaniowka" i byc moze tutaj tkwil blad, bo o ile krycie malych fragmentow wygladalo obiecujaco, o tyle juz na wiekszych powierzchniach zaczelo przypominac koszmar. Na pewno mozna dolozyc do tego rowniez moj brak doswiadczenia w tej materii. Jednak szkoda byloby wyrzucic model juz w takim stanie zaawansowania, wiec na chwile obecna naklejam kolejne fragmenty blach z "bialego" wydruku, liczac, ze pozniejsze malowanie sie sprawdzi... Folie samoprzylepne,ktore mialem w rekach byly za grube i jakos malo aluminiowe, natomiast na Bare Metal Foil czuje sie wybitnie za cienki. Ponizej kilka fotek ukazujacych model przed i po wstepnych pracach ratunkowych.



Oslona silnika bedzie jeszcze dopieszczana, a potem zacznie sie zabawa z nitami...



--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
20-01-13 08:48  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No nie wiem ... mam mieszane odczucia. Malowanie "srebrzanką" :-) chyba byłoby lepszym pomysłem.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-01-13 09:55  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nie musi być srebrzanka. Można użyć metalizerów, tyle, że malowana powierzchnia musi być idealnie gładka, bo będzie widać każdą ryskę i skazę. Ja raczej nie odważyłbym się pokrywać model folią aluminiową. Chociaż z drugiej strony, jak się nie spróbuje, to nigdy nie będzie wiadomo, czy się uda.

--
Pozdrawiam!

 
20-01-13 10:08  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Śniadaniówka jest za delikatna. Strach ją w ręce wziąć. Znalazłem wątek z innego forum w którym model oklejany jest folią z tacek do grilowania. Ciut grubszą.
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=15967&highlight=folia+aluminiowa

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
20-01-13 10:22  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Proponuję pomalować srebrnym akrylem odp. grubości arkusz papieru/brystolu i wyciąć poszczególne elementy blach. (vide galeria Potez XXV).

 
20-01-13 19:35  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Proponuję Rafael kupić folię aluminiową samoprzylepną w sklepie dla plastyków oczywiście jeżeli masz gdzieś taki sklep w pobliżu. Arkusz A4 kosztuje grosze .
Tu przykład zastosowania profesjonalnej chemii dla modelarzy plastikowych http://www.britmodeller.com/forums/index.php?showtopic=234926867

 
20-01-13 23:20  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Dzieki za wszystkie rady. Mimo wszystko jednak zostane przy poczatkowym zamysle - czyli model okleje panelami z papieru, zalakieruje, wygladze, zalakieruje, wygladze.... I pomaluje. Te metalizery Gunze wygladaja interesujaco - dzieki Halogen :) Co do folii, to mam kilka arkuszy, ale wszystkie, jak pisalem wczesniej, wygladaja w moim odczuciu nieciekawie...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
21-01-13 12:18  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Aluminiowa folia samoprzylepna nie nadaje się do elementów kształtowanych z wyobleniami i w trakcie montażu (przyklejania) nie można jej dopasowywać/przesuwać. Ciężko też taką folię dokładnie, zgodnie z elementem wyciąć.
Przed oklejeniem panelami z papieru i szlifowaniem proponuje mimo wszystko pomalować je wstępnie na srebrno.

 
10-12-14 14:30  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
FloggerB   

byłaby możliwość porównania tego opracowania Jastrzębia z tym superostatnim ?

Post zmieniony (10-12-14 14:30)

 
20-04-15 15:12  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
FloggerB   

A co tam, wykopie..świstaki już powinny się budzić ;)

Rafael - jakie jest Twoje zdanie na temat techniki klejenia sreberek (mam nadzieję, że nie takie jak moje, bo też wyszedłbyś na złośliwego ;)

pozdrawiam

 
20-04-15 15:26  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ja nie podolalem. Model lezy w pudelku i chyba nie doczeka ciagu dalszego, bo bede budowal jeszcze raz, tym razem opracowanie z Kartonowej Kolekcji... Co do samego klejenia - mozliwe, ze na plastikach, szczegolnie mniejszych to sie sprawdza - kilka fajnych relacji w necie widzialem i efekt byl niesamowity. Ja mialem problem z rownomiernym pokryciem folii tym specyfikiem adhezyjnym, szczegolnie przy wiekszych powierzchniach. Wazna kwestia jest rowniez odpowiednie przygotowanie powierzchni, na ktora sie nakleja folie, bo widac wszystkie syfy, jakich sie nie zdarzylo usunac. Na malych fragmentach wygladalo to nawet fajnie, np. na oslonie silnika... Skrzydla to porazka. Dla ciekawych wrzuce jeszcze zdjecia modelu po oklejeniu panelami z papieru, ale i tutaj wyszlo tak sobie, bo naklejanie na folie nie zawsze wyszlo jak trzeba, porobily sie pecherze powietrza pod spodem, ogolnie porazka...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
21-04-15 10:14  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

A widziałeś Rafał relację z budowy Kate z MM na Kartonwork?
Myślę,że w takim przypadku w gre wchodzi jedynie perfekcyjne przygotowanie powierzchni modelu i malowanie jak w plastikach ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
21-04-15 10:37  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Mariusz, widzialem, Jacob robi niezla robote, zreszta za co sie nie wezmie, to fajnie wychodzi :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
21-04-15 15:33  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
FloggerB   

Rafael - dziękuje za informację, myślę, że jest ona niemniej cenna niż informacje i relacje o ukończonych modelach

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024