FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
20-04-15 15:26  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ja nie podolalem. Model lezy w pudelku i chyba nie doczeka ciagu dalszego, bo bede budowal jeszcze raz, tym razem opracowanie z Kartonowej Kolekcji... Co do samego klejenia - mozliwe, ze na plastikach, szczegolnie mniejszych to sie sprawdza - kilka fajnych relacji w necie widzialem i efekt byl niesamowity. Ja mialem problem z rownomiernym pokryciem folii tym specyfikiem adhezyjnym, szczegolnie przy wiekszych powierzchniach. Wazna kwestia jest rowniez odpowiednie przygotowanie powierzchni, na ktora sie nakleja folie, bo widac wszystkie syfy, jakich sie nie zdarzylo usunac. Na malych fragmentach wygladalo to nawet fajnie, np. na oslonie silnika... Skrzydla to porazka. Dla ciekawych wrzuce jeszcze zdjecia modelu po oklejeniu panelami z papieru, ale i tutaj wyszlo tak sobie, bo naklejanie na folie nie zawsze wyszlo jak trzeba, porobily sie pecherze powietrza pod spodem, ogolnie porazka...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
21-04-15 10:14  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

A widziałeś Rafał relację z budowy Kate z MM na Kartonwork?
Myślę,że w takim przypadku w gre wchodzi jedynie perfekcyjne przygotowanie powierzchni modelu i malowanie jak w plastikach ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
21-04-15 10:37  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Mariusz, widzialem, Jacob robi niezla robote, zreszta za co sie nie wezmie, to fajnie wychodzi :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
21-04-15 15:33  Odp: [R] - PZL P.50A Jastrzab - WAK 2006 02
FloggerB   

Rafael - dziękuje za informację, myślę, że jest ona niemniej cenna niż informacje i relacje o ukończonych modelach

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024