FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
04-01-12 14:14  Odp: [R] - ORP Piorun - MM 1988 01-02 - czyli trup z szafy :)
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rafael, nie wiem na jakim jaestes już etapie pracy nad modelem Pioruna... Ale, przy klejeniu oklejek burt dokładnie sobie je pomierz. W skali 1/100 wyszły niedokładności paromilimetrowe, pewnie kserograf pomógł. W skali 1/200 zaś trochę nie pasowało na rufie, bodajze na lewej burcie. Oklejki dna są bardzo dobrze zrobione, nawet ten karton idzie skleić po zaimpregnowaniu. Czekam na kolejne fotki z pracy nad Twoim modelem. Pozdrowienia.

 
04-01-12 15:22  Odp: [R] - ORP Piorun - MM 1988 01-02 - czyli trup z szafy :)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Wczoraj wlasnie pasowalem poklady i burty. Poza tym, ze podejrzanie mi poklad wystaje na rufie, to jednak dlugosc oklejek burt wygladala dobrze... Wiec zakladam, ze ma tak wystawac... Moze dzisiaj cos pooklejam, to bedzie male uaktualnienie relacji...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
12-01-12 13:32  Odp: [R] - ORP Piorun - MM 1988 01-02 - czyli trup z szafy :)
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak tam budowa Pioruna ? Tak coś Waści przycichłeś ... Powodzenia !

 
05-02-12 01:42  Odp: [R] - ORP Piorun - MM 1988 01-02 - czyli trup z szafy :)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ale sie tu okretowo ostatnio zrobilo...

Aktualizacja, tradycyjnie jak na mnie, czyli po dluzszym czasie... :)

Kadlub oklejony, wiekszych problemow nie odnotowalem. Faktycznie, oklejka burt jest ciut za krotka - pewnie wystarczy nieco podszlifowac szkielet i poklady na obwodzie, zeby to zgubic. Ja dosztukowalem brakujacy fragment, jednak nieco sie rozni odcieniem. Ale przy feeri barw i odcieni jaka serwuje ta wycinanka, to naprawde nie ma znaczenia :) Oklejki dna tez pasowaly bez wiekszych wygibasow - ot czasem ciutke podszlifowac, praktycznie o grubosc wlosa. Oczywiscie, nie ma tutaj zadnego podposzycia, a dno kleilem bezposrednio na szkielet, bez dodatkowych sklejek miedzy segmentami. Dla unaocznienia:




O dziwo, karton, mimo, ze mechaty, zachowuje sie calkiem poprawnie, nawet specjalnie sie nie kruszy :) Ale w smaku (bezposrednie dozowanie sliny modelarskiej) jest ohydny...

Mnie sie podoba... Na dostateczny z plusem ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
05-02-12 21:40  Odp: [R] - ORP Piorun - MM 1988 01-02 - czyli trup z szafy :)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Piękny kadłub!
Nie bądź zbyt surowym sędzią dla siebie, Rafale!
Jest OK!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
31-07-12 16:26  Odp: [R] - ORP Piorun - MM 1988 01-02 - czyli trup z szafy :)
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

RAFAELU !!! Jak tam Piorunek ??? Pochwal się Waści co tez ładnego zrobiłeś !!!

 
31-07-12 18:46  Odp: [R] - ORP Piorun - MM 1988 01-02 - czyli trup z szafy :)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Chwilowo szpachluje, szlifuje i maluje... Sciany w mieszkaniu :) Jak zejde z drabiny to mam nadzieje, ze w koncu cos uaktualnie. Modele pochowane w pudla i pozabezpieczane przed kurzem i pylem...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
31-07-12 19:27  Odp: [R] - ORP Piorun - MM 1988 01-02 - czyli trup z szafy :)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To i ja się wpiszę do Bractwa Reymontowego. Gładzie, szlifowanie, szlifowanie drzwi, bejca, panele, zlewy itp. A okręty się kurzą. I tylko zazdrosnym okiem łypię na Konradusie na te Wasze cudeńka kartonowe... Pozdrawiam.

 
01-08-12 15:43  Odp: [R] - ORP Piorun - MM 1988 01-02 - czyli trup z szafy :)
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A to nasza BRAĆ przemieniła się w służbę remontową !!! Ja co najwyżej muszę "remontować" uzębienie, co by na stare lata nie zostać " scerbolem "..
Uwazajcie tylko na tych drabinach, by nie zaliczyć miękkiego lądowania.
No i pięknych efektów pracy !!!

 
07-07-13 11:57  Odp: [R] - ORP Piorun - MM 1988 01-02 - czyli trup z szafy :)
stach48 

 

Uszanowanie. Mnie na stare lata też odbiło i ruszyłem ten model ;)))) Napisz proszę jak poradziłeś sobie z brakiem wręgi nr 4. Nie wiem czy dorabiać czy pominąć. NAJLEPSZEGO.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024