FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
02-01-12 00:36  [R] - ORP Piorun - MM 1988 01-02 - czyli trup z szafy :)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Hej,

No tak, zebralo mi sie na wykopki noworoczne... Geneza pomyslu - byl to moj pierwszy model okretu, za ktory zabralem sie jakos po jego wydaniu (czyt. zdobyciu w kiosku "Ruchu"). Wtedy skleilem kadlub - jak dzis pamietam, ze wszystko pasowalo, ale zabraklo cierpliwosci do dalszego ciagu... Obiecalem sobie, ze kiedys go zrobie ponownie. Drugie podejscie skonczylo sie na kadlubie z czesciowo zrobiona glowna nadbudowka... To jest trzeci raz :) Mozna byloby pomyslec, ze skoro jest lepsze, nowsze wydanie, to po co meczyc sie z tym starym, gdzie karton ma pieknie widoczna fakturke, a kolory juz lekko wyplowialy. Bo dla mnie jest to jeden z niewielu rewelacyjnych modeli, opracowany przez niemal legendarnego Slawomira Jakucia. No i te wspomnienia... :) Tym samym chce, aby ta relacja miala jeszcze walor edukacyjny i pokazala mlodziezy, ze warto siegac i po te starsze modele, chociazby dla treningu przed powazniejszymi tematami.

Na poczatek okladeczka, tez jedna z piekniejszych:



A ze mam juz szkielet, to sie nim pochwale...



Wlasnie retuszuje poszycie i poklady. Niedlugo, mam nadzieje, aktualizacja ;) Zapomnialbym dodac - to ma byc STANDARD :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
02-01-12 00:41  Odp: [R] - ORP Piorun - MM 1988 01-02 - czyli trup z szafy :)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Okrecik ?? No to jestem :-) I jak zwykle podziwiam zapalenców zmagających się ze starym kartonem. (nie projektem)
pzdr

 
02-01-12 00:45  Odp: [R] - ORP Piorun - MM 1988 01-02 - czyli trup z szafy :)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,też myślałem o tym modelu, właśnie z tej wycinanki ,więc będę stałym obserwatorem,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-01-12 14:18  Odp: [R] - ORP Piorun - MM 1988 01-02 - czyli trup z szafy :)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Powodzenia, to też mój pierwszy model okrętu więc tym bardziej z zainteresowaniem i łezką w oku tę relację będę śledził. Pozdrawiam!

--

 
02-01-12 14:54  Odp: [R] - ORP Piorun - MM 1988 01-02 - czyli trup z szafy :)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witaj Rafael.
W powrocie do modelowania pomagał mi właśnie Piorunek z 1988 r.
Opracowanie dość szczegółowe jak na tamte czasy. Jednak ciężki, sztywny i pożółkły karton… dla ćwiczeń – tak - ale trochę szkoda „energii modelarskiej”.

Mimo wszystko namawiam Cię do sięgnięcia po nowsze opracowanie Pioruna z MM autorstwa P. Mistewicza (chyba z 1992 r. - można dokupić zestaw fototrawek)

No, ale wybór, to wybór Twój.
Powodzenia.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
02-01-12 15:40  Odp: [R] - ORP Piorun - MM 1988 01-02 - czyli trup z szafy :)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Art, mam i nowszego "Pioruna" z kompletem dodatkow. Czy utrata energii? Moze... Moze trzeba bylo wziac na warsztat cos innego. Ale to chodzilo za mna juz dlugi czas, samo wlazlo mi w rece podczas swiatecznych porzadkow i mam z tego frajde niesamowita :) Adam ze swja galeria P-38 utwierdza mnie tylko w tym przekonaniu... Obiecuje, ze nastepny model bedzie bardziej wymagajacy :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
02-01-12 16:08  Odp: [R] - ORP Piorun - MM 1988 01-02 - czyli trup z szafy :)
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rafael, fajnie,że zabrałeś się za ten legendarny już dziś model. Nie przejmuj się kartonem, pamietaj to JAKUĆ ! Kleiłem ten model dwukrotnie, za każdym razem , tak do 33 procent. Najpierw wpadłem na pomysł powiekszenia rysunków do skali 1/100. Gotowy kadłub lezy na regale. Zacząłem oklejanie imitacji arkuszy blach. Ale poszycie burtowe mi się sfalowało, bo użyłem tektury ze skoroszytów, a ona była warstwowa i jeszcze higroskopijna... Kadłub lezy i czeka na lepsze czasy... Drugi model był już w fazie wyposażania szczegółów pokładu. Ale mój poprzedni psiak ,wspaniały czarny jamnik, wykazał zainteresowanie modelem na biurku... i go zezłomował...
Swego czasu była na naszym forum dyskusja co do wyzszości "nowego" Pioruna nad "starym" . Ja jestem zwolennikiem opracowania Pana Sławomira Jakucia. Kadłub opracowany należycie, z wygięciami burt, oklejki dna bez udziwnień. A z kartonem na pewno sobie poradzisz !!! Rysunek na okładce MM jest piekny. Aha, nie przejmuj się też opiniami,że sam model jest do kitu , bo robiony z kiepskich planów. Wtedy,to były jedyne dostepne plany Pioruna.. a sam model tak znowu drastycznie nie odbiega od oryginału. Powodzenia !!

 
02-01-12 16:37  Odp: [R] - ORP Piorun - MM 1988 01-02 - czyli trup z szafy :)
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Świetny temat. Mam sentyment do tych starszych modeli.
A swoją drogą modele opracowywane bez komputera, ręcznie, przez osoby ktore "rozumiały" się na technice, jak widać, nadal wzbudzają zainteresowanie. Kibicuję. Pozdrawiam

--
gienek

 
02-01-12 17:18  Odp: [R] - ORP Piorun - MM 1988 01-02 - czyli trup z szafy :)
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

To ten trup ! :D.
No to elegancko, teraz na pewno się uda do końca skleić piorunka :D
Trzymam kciuki i pozdrawiam !

--
Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

 
02-01-12 21:12  Odp: [R] - ORP Piorun - MM 1988 01-02 - czyli trup z szafy :)
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witam. Zasiadam w gronie stoczniowym i kibicuje 3, UDANEGO podejścia :D
Piękny okręt, sentyment i doskonały projekt - nic tylko kleić.

"Oby ręce giętkie, zrobiły wszystko co pomyśli głowa" ;P

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024