FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-09-11 01:57  [R/G] - Male jest piekne, czyli Miles M.14A Magister - Hobby Model 079
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Hej,

Kiedys naszla mnie ochota na sklejenie tego maluszka. Jako, ze mialem dostep do monografii z 4+, wiec wymyslilem sobie, zeby go troche podrasowac, to i owo wybebeszyc, jak to u mnie bywa.. Model kleil sie bardzo dobrze, no moze z paroma wyjatkami, szczegolnie w obrebie oslony silnika i az zal nie jest ciut wzbogacony w detale, chociazby do poziomu "Tiger Moth'a", czy "Chipmunk'a", z ktorymi stworzy bardzo mily zestaw. Nie wspominajac o czyms wiecej...

Na dobry poczatek okladeczka...



...i potem sie zaczelo...





Potem Magistrowi wyrosly skrzydla. Melduje, ze samolot zostal oblatany, przy wtorze "wrrrrrrrrrrrrrrrr" i "tatatatatatatata", mimo, ze nie posiada uzbrojenia 8)



Jako, ze bylo juz bardzo blisko wroclawskiego Zlotu, przyspieszylem nieco tempo prac, aby pokazac model chociaz w stanie polsurowym. Doszly lotki, klapy, detale na powierzchni... Po zabezpieczeniu na calosc poszedl podklad...



...a pozniej malowanie...

Wczesna premiera Magistra odbyla sie na zlocie we Wroclawiu, kiedy to model byl jeszcze niekompletny. Mam nadzieje, ze Koledzy sie nie obraza za wykorzystanie ich fotek, ale z tego etapu budowy nie mam kompletnie nic...



Wyjazd do Przeciszowa zmobilizowal mnie do ukonczenia prac. W chwili obecnej model przedstawia sie tak...






Gwoli wyjasnienia - samolot nie posiada numeru seryjnego ani godla dywizjonowego. Na jedynym zdjeciu, do ktorego dotarlem, widac tylko fragment numeru, a samolot byl uzywany w 318 dywizjonie. Jest jeszcze sylwetka na okladce jednego z numerow MiniRepliki i tylnej okladce modelu, przedstawiajace samolot z 317 dywizjonu, ale poza widocznym godlem, nie ma tam informacji o ich numerach. Poza tym, wg mojej wiedzy, czesto samoloty uzywane do treningu nie posiadaly oznaczen dywizjonowych, a nawet i szachownic. Tak wiec finalnie model przedstawia nieustalony samolot z nieustalonej polskiej jednostki :)

Na koniec, wzorem Mariusza, maly "oltarzyk". Wyjazd do Przeciszowa i udział w innych konkursach okazal sie dla mnie bardzo owocny :) Mozna rzec, ze zdalem "Magisterke"...



Zdaje sobie sprawe, ze wiele rzeczy mozna bylo zrobic inaczej, wiele poprawic i ze nie wszystko jest takie, jak powinno, szczegolnie w kwestii malowania i detalizacji. Ale ja mialem frajde podczas budowy, a teraz mam frajde z ogladania skonczonego modelu. I chyba o to w tym wszystkim chodzi :) A teraz czas pociac kolejny model...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
26-09-11 09:03  Odp: [R/G] - Male jest piekne, czyli Miles M.14A Magister - Hobby Model 079
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Rafał!
Gratulacje! Model robi wrażenie,większe niż we Wrocławiu...
Chociaż "brudzing" troszkę moim zdaniem za mocny...Aaale w końcu nie znam sie na malowaniu modeli ;-)
Piękny!
Jak pooglądam na żywo z pewnością polubię ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
26-09-11 09:15  Odp: [R/G] - Male jest piekne, czyli Miles M.14A Magister - Hobby Model 079
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, bardzo ładny model,najlepiej się prezentuje na ostatnim zdjęciu,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
26-09-11 09:39  Odp: [R/G] - Male jest piekne, czyli Miles M.14A Magister - Hobby Model 079
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Bez luuuufy? Maaaaalowanyyyyy? Fuuuuuj;-)
Robi bardzo przyjemne wrażenie:-)
To może teraz DH82 Tiger Moth z silniczkiem na wierzchu?

--
pozdrawiam
Piotr


 
26-09-11 17:00  Odp: [R/G] - Male jest piekne, czyli Miles M.14A Magister - Hobby Model 079
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Brudzing czołgowy nieco, ale klimatyczny, fajnie wygląda:-)
Pewnie dlatego przykuł moja uwagę na konkursie w Przeciszowie:-)
Ale, że to twoje Rafał, to nie wiedziałem - aż mi majty opadły:-)
Fajny model, gratuluję:-)!

p.s. Powiedz tylko, co sie stało tylnej szybce, że się rozlazła (na konkursie).

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
27-09-11 00:12  Odp: [R/G] - Male jest piekne, czyli Miles M.14A Magister - Hobby Model 079
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Dzieki Koledzy :) Mam swiadomosc swoich ograniczen, ze o tym "pancernym" brudzingu nie wspomne - obiecuje poprawe, bo jak dobrze policzylem, to chyba pierwszy model, ktory doprowadzilem do konca na przestrzeni ostatnich czterech lat. Milo mi Grzesiu, ze Cie zaskoczylem, chociazby w ten sposob :) Tylna szybka miala niestety awarie podczas transportu i za Chiny Ludowe nie moglem sobie na miejscu z nia poradzic. Na szczescie, po powrocie, jakos to poprawilem, ale z efektu i tak nie jestem zadowolony. Przyznam, ze najwiekszym komplementem dla mnie bylo poczatkowe niedowierzanie Michala Grabowskiego - wydawcy tego modelu, ze to jego wycinanka :)

Piotrek, pomysl Tiger Moth'a juz dawno siedzi w mojej glowie, ale mam wciaz cicha nadzieje, ze ktos sie zmiluje (czyt. Pawel albo Roman) i opracuje Harvarda i Milesa Mastera...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024