FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-03-24 22:10  [G] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI (Sd Kfz 181) Tiger Ausf H1.
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Forumowiczów!
Pojawiam się znów na Forum po ponad dwuletnim okresie „posuchy”, gdyż moje ostatnie aktywności to były: 14.01.2022 r. - galeria niemieckiego czołgu Pzkpfw V Sd Kfz 171 Panther Ausf. G w plenerze oraz dn. 12.12.2021 r.- galeria radzieckiej drezyny pancernej MBW-2.
Jeden problem to chroniczny brak czasu związany z przejściem na emeryturę, zaś drugi to problemy z zamieszczaniem zdjęć, po tym, jak padł Fotosik.
Oczywiście w okresie nieobecności nie zaniechałem pracy modelarskiej i po skończeniu prezentowanego tu modelu mam "rozbabrane" w różnym stadium zaawansowania modele czołgów: B1bis, Tiger II oraz ciężkiej drezyny Panzerjager-Triebewagen 51 stanowiącej niejako odpowiedź na radziecką MBW-2. No i co jest dla mnie oczywistością, to do modelu Triebewagena 51 mam już prawie zrobione torowisko.
Tym razem przedstawiam Wam model niemieckiego czołgu ciężkiego PzKpfw VI (Sd Kfz 181) Tiger („Tygrys”) Ausf H1, który wykonałem w nietypowym malowaniu i oznakowaniu 8 kompanii pułku pancernego Dywizji Grenadierów Pancernych SS „Das Reich” z okresu walk w Związku Radzieckim w kwietniu 1943 r.
Godłem kompanii namalowanym w przedniej części wieży był grający na nosie diabełek (gnom).
Wybór tego nietypowego jak na Tygrysa malowania spowodowany był tym, że mam już tak dużo modeli niemieckiej pancerki w dominującej kolorystyce Wehrmacht Olive i naoglądałem się tyle modeli tego pojazdu w żółtawych barwach, że postanowiłem trochę w jakiś sposób odróżnić swój model.
Jak widać na ostatnim zdjęciu Tygrys wykonany jest z wydawnictwa "Answer", a ponieważ czasami załogi nadawały swoim pojazdom nazwy, co i mnie się w modelach spodobało, więc ten kolejny swój model z nazwą „ochrzciłem” jako „Fritz”.
Oczywiście model jest „wzbogacony” elementami, których nie ma w wycinance, jak wiadro, tylne wyrzutnie granatów dymnych, gąsienice są z pasków, do których doklejałem osłony nad otworami dla zębów kół napędowych, dwie plastikowe lampy oraz gaśnica, które mi zostały ze starej przesyłki od Piotra.
Malowanie godła i znaków taktycznych własnoręczne, podobnie jak „podkowa na szczęście” umieszczona na przedniej płycie pancernej. Jak będę miał nieco więcej czasu i ustabilizuje się pogoda, to postaram się zrobić "Tygrysowi" sesję plenerową, podobną jak w przypadku kilku poprzednich modeli.
Zapraszam zatem do obejrzenia galerii modelu tego niemieckiego pojazdu, który kiedyś budził wyjątkową grozę wśród aliantów.

, , , ,

, , , ,

, , , ,

, , , ,

, , , ,

, , , ,

,

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
12-03-24 07:08  Odp: [G] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI (Sd Kfz 181) Tiger Ausf H1.
Lukson 1982 



Na Forum:
Galerie - 3
 

Piękna robota!

 
12-03-24 07:18  Odp: [G] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI (Sd Kfz 181) Tiger Ausf H1.
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Panie Sławek, widać że życie emeryta Ci służy, bo i Ty wyglądasz na zadowolonego i model wyszedł piękny.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
12-03-24 10:04  Odp: [G] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI (Sd Kfz 181) Tiger Ausf H1.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Robi wrażenie - bardzo ładnie wykonany !

 
12-03-24 10:28  Odp: [G] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI (Sd Kfz 181) Tiger Ausf H1.
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

sehr elegant!
gratulacje!

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
12-03-24 10:52  Odp: [G] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI (Sd Kfz 181) Tiger Ausf H1.
misiek76 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Świetna robota!

 
12-03-24 18:06  Odp: [G] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI (Sd Kfz 181) Tiger Ausf H1.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No i pięknie.

Cieszę się, że wróciłeś z relacjami.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
12-03-24 18:55  Odp: [G] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI (Sd Kfz 181) Tiger Ausf H1.
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Tygrysek pierwsza klasa!

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
12-03-24 18:57  Odp: [G] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI (Sd Kfz 181) Tiger Ausf H1.
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cudo :) Gratulacje!

 
12-03-24 21:46  Odp: [G] Niemiecki czołg ciężki PzKpfw VI (Sd Kfz 181) Tiger Ausf H1.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Tradycyjnie już świetnie wykonany model. No i wiaderko jest ;)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024