FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-03-24 16:48  [G] Elektrownia Chvaletice 1:650
Wolf1128 

Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13
 

Witam.
W ramach rodzinnej współpracy zostałem poproszony o wykonanie przykładowego modelu elektrowni która będzie robić za "pomoc naukową"
Niestety nie mam żadnych doświadczeń przy tworzeniu modeli budowli a tym bardziej dioram wiec efekt mojej pracy nie jest najwyższych lotów.
Model Elektrowni Chvaletice jest chyba jedynym większym modelem dostępnym na rynku .Wydawnictwo Batexa pod Patronatem SevenEnergy, domyślam się ze jest to obecny właściciel elektrowni.Wymiary modelu to 125cm na 75cm.Wykonałem model na 3 panelach aby ułatwić transport na miejsce docelowe, gdzie prawdopodobnie model zostanie na stałe złożony w jedną całość.Kilka zdjęć:

Trochę drobnicy wykonałem w swoim zakresie (słupy,ogrodzenie,węgiel,pas transmisyjny ,wagoniki, rurociągi)
Pozdrawiam :)

 
08-03-24 18:40  Odp: [G] Elektrownia Chvaletice 1:650
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Model fajny. Ale zdziwiłem się że na pomoc naukową robi się taką "fe elektrownię węglową i jeszcze z węglem na widoku " lewacy mogą na taki widok dostać palpitacji serca. Kliknąłem na temat bo myślałem że chodzi o elektrownię wodną. Bo była elektrownia wodna z czeskiego wydawnictwa .

 
08-03-24 19:53  Odp: [G] Elektrownia Chvaletice 1:650
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Bawiąc uczy. Nadzwyczajny model. :) Bardzo mi się podoba.
Ile czasu zajęła ci budowa?

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
08-03-24 21:02  Odp: [G] Elektrownia Chvaletice 1:650
Wolf1128 

Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13
 

A dziękuje bardzo:) Około pół roku takiej spokojnej pracy.

 
09-03-24 21:15  Odp: [G] Elektrownia Chvaletice 1:650
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Gratulacje! Bardzo nietypowy i fajny model.
Jako stary rurarz zapytam: do czego mogły służyć te dwie grube rury wpadające miedzy chłodnie kominowe? Zaintrygowały mnie, bo zazwyczaj rur nie prowadzi się takimi łagodnymi łukami, tylko prostymi odcinkami, a zmienia kierunek kolanami. Ale może tu było inaczej...

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
10-03-24 14:12  Odp: [G] Elektrownia Chvaletice 1:650
lukasz86 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Model fajny, tylko węgiel taki nieprzeskalowany, w tej skali to bryłki miały by z pół metra średnicy.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024