FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-03-24 12:35  [R] K2 Black Panther Angraf
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam w kolejnej relacji
Przymusowe siedzenie w domu na rekonwalescencji skutkuje tym, że człowiek szuka sobie zajęcia.
Tym razem na warsztat trafia najnowszy nabytek w arsenale Wojska Polskiego czyli koreański czołg K2.
Model pochodzi z wydawnictwa Angraf i został wydany w skali 1:25. Autorem opracowania jest pan Adrian Wandke.
Okładka:

15 stron rysunków montażowych



Przykładowe arkusze:

Model został rozrysowany na 18 stronach. 15 arkuszy kolorowych i 3 ze szkieletem. Budowa została podzielona na dwa etapy: wieża i kadłub. Części mają różne numery części co znacznie ułatwi ich odszukiwanie.



Szkielet składał się bez większych problemów. Te które napotkałem są na zdjęciach poniżej.

Bardzo łatwe do usunięcia. Nie ma też zaznaczonych części otworów do wycięcia pod koła ale to również możemy wykonać samodzielnie


Kadłub oklejał się całkiem przyjemnie i co najważniejsze bezproblemowo. w numeracji pominięto część nr 10.




Pod częścią 1b brakuje koloru. Można to zamalować lub użyć zapasu koloru. na to będą szły śruby więc i tak niewiele będzie widać.


Pozdrawiam

--

 
08-03-24 15:47  Odp: [R] K2 Black Panther Angraf
kolejny_cichy   

Nie ukrywam, że będę się przyglądał jak przecierasz szlak z tym modelem. Trzymam kciuki.
Tu masz kilka fotek K2 z defilady w Warszawie:
http://strefacichego.pl/?module=museums&id=308

Pozdrawiam
Cichy

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
16-03-24 12:50  Odp: [R] K2 Black Panther Angraf
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Czas na kolejną chociaż niewielką aktualizację.

Koło napędowe


Trochę zmodyfikowany prototyp gąsienicy. Nadal się zastanawiam robić czy kupić laser


Rolki napinające:


Tydzień dłubania niestety wygląda skromnie ;-)


Pozdrawiam

 
19-03-24 12:26  Odp: [R] K2 Black Panther Angraf
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Pięknie! Dobrze idzie, tempo jak zwykle masz błyskawiczne i zapowiada się dobrze. Z ciekawością będę śledził.

PS. Może się przyda widok z montażu na zawieszenie (bez fartuchów): tu

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----







Post zmieniony (19-03-24 13:44)

 
17-04-24 09:59  Odp: [R] K2 Black Panther Angraf
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam ponownie
Dziękuję za zdjęcia, każda fotka się przyda.

Miało być łatwo i przyjemnie. Niestety nie było
Koła jezdne.

Jak widać na załączonym zdjęciu ktoś zapomniał pokolorować bandaże kół, oklejki dodatkowo są o 1mm za małe.


Żeby nie malować użyłem papieru barwionego w masie koloru czarnego.


Niestety to nie koniec braków. Brakuje 3 sztuki części 147 (obręcze na bandażach) w kolorze brązowym i 3 sztuki w kolorze czarnym.

Można jeszcze dodać śruby w kołach jezdnych, niestety moje oczy są na takie małe śrubki za słabe.

Kółka i gąski czekają na ostateczny montaż.

Pozdrawiam

--


Post zmieniony (17-04-24 14:46)

 
26-04-24 11:51  Odp: [R] K2 Black Panther Angraf
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Czarna Pantera stoi już o własnych siłach. Trochę to trwało, ale poskładałem to wszystko do kupy. Gąska nie jest przyklejona do kół.






Były co prawda drobne braki w częściach ale z efektu jestem umiarkowanie zadowolony.

Pozdrawiam

 
26-04-24 12:19  Odp: [R] K2 Black Panther Angraf
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Modelarsko model wychodzi Ci nieźle. Sama konstrukcja czołgu wygląda jednak jakoś tak ubogo. Mam nadzieję, że dojdzie trochę detali ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024