FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-02-04 10:33  [technika] Jak kleić "długie" segmenty?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Mam problem, którego nie udało mi się rozwiązać odkąd zacząłem kleić modele: jak sklejać walce (lub stożki), których długość jest większa od obwodu? Chodzi mi np. o ogony samolotów lub torpedy. Częśc ma np. 8 cm długości i 7 cm w obwodzie. Zaokrąglam papier jak należy, ale przy sklejaniu zaczynają się problemy. W przypadku ogonów samolotów (które zwężają się ku tyłowi) węższy koniec nieco się rozsuwa. W przypadku torped mam problemy ze ściśnięciem środkowej części segmentu, tak żeby klej dobrze chwycił. Nie wiem, czy jasno wytłumaczyłem mój problem, postaram się wrzucić w piątek jakiś skan (jeśli dobrze wyjdzie), bo ostatnio miałem ten problem w sztukasie.

 
24-02-04 10:38  Re: [technika] Jak kleić "długie" segmenty?
Abwzdrx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=17466&t=17439

 
24-02-04 13:33  Re: [technika] Jak kleić "długie" segmenty?
mors 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

z udzielonych mi w tamym wątku porad korzystam do dziś, z wymiernymi efektami :-)

 
26-02-04 18:05  Re: [technika] Jak kleić "długie" segmenty?
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

a ja to bym za przeproszeniem taki zbyt długi segment podzielił na dwa krótkie.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
27-02-04 14:33  Re: [technika] Jak kleić "długie" segmenty?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Jeśli nie zmienia się krzywizna kadłuba, to raczej nie ma sensu wstawianie dodatkowych segmentów. Lepiej chyba jest po prostu nauczyć się je sklejać. Dzięki tym radom chyba mi się to uda.

Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024